Shigatsu wa Kimi no Uso

Czy jesteś zainteresowany wydaniem tej mangi?

Tak
86
49%
Nie
54
31%
Może
35
20%
 
Liczba głosów: 175

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Shigatsu wa Kimi no Uso

Post autor: Akiho » śr kwie 23, 2014 8:14 pm

Tytuł:Shigatsu wa Kimi no Uso
Ilość tomów: 8+
Autor: ARAKAWA Naoshi
Wydawnictwo: Kodansha
Opis:Geniusz Pianina Arima Kosei zdominował konkurencje i wszyscy dziecięcy muzycy znają jego imię. Ale po tym jak jego matka, która była też jego instruktorem, odeszła, dostał załamania nerwowego w czasie wykonywania recitalu co spowodowało że nie jest w stanie usłyszeć swojego pianina mimo że z jego słuchem wszystko jest w porządku. Nawet 2 lata później, Kosei nie dotknął pianina i jego wizja na świat jest monotonna i bez koloru. Jest zadowolony z życia ze swoimi dobrymi przyjaciółmi Tsubaki i Watari póki, pewnego dnia, dziewczyna nie zmieniła wszystkiego. Miyazono Kaori jest ładną, niczym nie przejmującą się skrzypaczką której styl muzyczny odpowiada charakterowi. Kaori pomaga Koseiowi wrócić do świata muzyki i pokazuje że muzyka może być wolna i rozluźniająca a nie twarda i obowiązkowa do czego Kosei był przyzwyczajony.

Opis może niezbyt zachęca ale uważam że warto się zapoznać z tą mangą,osoby które lubią motyw muzuki klasycznej oraz tym co podobało się Sekaimichi no Apollon

Anime powstanie pod koniec roku

Edit: proszę o dodanie opcji może

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2014 9:44 pm przez Akiho, łącznie zmieniany 3 razy.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr kwie 23, 2014 8:32 pm

Mam wrażenie, że to pozycja, która jednak lepiej będzie się prezentować jako anime, gdzie usłyszymy też muzykę.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr kwie 23, 2014 8:46 pm

Opis faktycznie taki se, ale skoro polecasz to osobom, którym podobało się Sakamichi... więc "może". Brakuje mi tej opcji w ankiecie. :/

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr kwie 23, 2014 8:49 pm

wiem zapomniałam dodać,więc pozostaje czekać na moderatora
Obrazek

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw kwie 24, 2014 9:57 am

Brzmi nawet interesująco, musiałabym przeczytać jednak parę rozdziałów na spróbowanie.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » czw kwie 24, 2014 12:47 pm

Jak najbardziej za. Przeczytałem bodajże dwa pierwsze tomy i bardzo mi się spodobało. Wogóle ostatnio lubuję się w tytułach muzycznych (mimo iż słoń mi nadepnął na ucho, a za moim gustem muzycznym to sąsiedzi raczej nie przepadają :P). Beck, Nodame czy Piano no Mori to świetne pozycje, a w mojej opinii zaproponowany tutaj tytuł dobrze wkomponowuje się do tych trzech.
Obrazek

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » ndz kwie 27, 2014 4:27 am


Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 12:32 pm

Opis jest bardzo zachęcający. Po obejrzeniu anime podejmę ostateczną decyzję. Na razie jest na Może

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn cze 02, 2014 3:28 pm

Jestem na tak. Uwielbiam czytać mangi o tematyce artystycznej (w tym właśnie te związane z muzyką) i na pewno zdecydowałabym się na zbieranie całej serii.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt lis 14, 2014 2:14 am

Mangą zainteresowałem się po oglądnięciu 6 epków anime. No i muszę powiedzieć ze ta manga jest po prostu świetna.. nie pamiętam kiedy ostatnio manga mi się tak cholernie spodobała. Na razie są tylko 24 chaptery.. nie mogłem wytrzymać i przeglądnąłem rawki po japońsku lub koreańsku xD Teraz będą dla mnie wielkie tortury, czekając aż przetłumaczą do tego momentu na którym skończyłem przeglądać rawki (rzadko się zdarza, żebym przeglądał rawki jakieś mangi. Shigatsu było drugą mangą, którą wziąłem się za rawy). Bohaterowie są nieźli jak dla mnie... komedia też jest dobra, idzie się pośmiać w niektórych momentach:) Manga jak narazie ma 10 tomów i pewnie dużo ich nie będzie. Gdy skończyłem czytać te 24 chaptery i po przeglądnięciu rawków, miałem dziwne uczucie w brzuchu.. niewiem jak to wytłumaczyć tak jakbym się zakochał w tej mandze.. hahaha xD Ten tytuł trafił w moje serduszko i zajmuję bardzo wysokie miejsce w moim rankingu mang. Mam wielką nadzieje ze Waneko kiedyś się skusi na ten tytuł.. no ale patrząc na ankietę i to ze pewnie mało osób zna tą mangę to marne szanse są na to. Jedyny minus tej mangi to to że nie można usłyszeć tej muzyki, którą grają.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt lis 14, 2014 5:02 pm

Ogląda się całkiem fajnie, ale jeżeli chodzi o anime muzyczne to na 1 miejscu jest Nodame, a potem długo długo nic.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pt lis 14, 2014 5:05 pm

Uwielbiam tą serię, ale mangi bym nie kupiła z wielu powodów - przede wszystkim kreska w anime jest wspaniała, czego o kresce w mandze nie mogę powiedzieć (jest po prostu ok), no i w mandze nie mogę usłyszeć tej ślicznej muzyki ;_; Także pomimo tego że anime uważam za jedno z najlepszych z tego sezonu, w mangę bym nie inwestowała =(

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » pt lis 14, 2014 5:10 pm

A ja jestem na tak :D Uwielbiam muzyczne mangi/anime, a to jest moja ulubiona seria tego typu :3 Bardzo chętnie zobaczyłabym u siebie na półce polskie wydanie ^^

KyleKatarn97
Status: Offline

Post autor: KyleKatarn97 » sob lis 15, 2014 8:46 am

Opis nie brzmi może zbyt ciekawie, ale przekonała mnie kreska.
Ten tytuł to idealna odskocznia od tego, co serwują nam inne wydawnictwa: albo tylko i wyłącznie mordobicie, albo romansidła, czasami, całe szczęście, trafi się coś bardziej ambitnego :P
Jestem na tak bez dwóch zdań :D

Shiruuu
Status: Offline

Post autor: Shiruuu » wt sty 20, 2015 5:10 pm

Anime takie denne... oprócz muzyki nic ciekawego...ech mangi na pewno bym nie kupiła.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt sty 20, 2015 9:00 pm

Gdybym mogła, to zmieniłabym swój głos.
Wcześniej byłam na duże tak ze względu na sam wątek artystów i muzyki klasycznej. Niestety mocno się przeliczyłam i tytuł okazał się średni - nie dorasta do pięt mojej ukochanej serii: Nodame Cantabile. Mam nauczkę, aby nie oczekiwać zbyt wiele od serii po samym gatunku.
Obecnie jestem na nie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Jilian
Status: Offline

Post autor: Jilian » wt lut 10, 2015 7:34 pm

Pokochałam anime, manga pewnie też jest bardzo dobra, jestem na tak :)

alraja
Status: Offline

Post autor: alraja » pt lut 27, 2015 10:46 pm

Ja kocham anime i z wielką chęcią przeczytałabym mangę po polsku. Ja sama gram na pianinie i lubię muzykę klasyczną. No i spodobała mi się kreska.
Jestem na tak.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lut 28, 2015 9:34 am

Tego typu historie jakoś do mnie nie przemawiają;) więc podziękuję, nie ^^

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lut 28, 2015 9:55 am

Anime dobre, a wersji papierowej nie znam więc "może".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości