Yumekui Merry

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
31
36%
Nie
55
64%
 
Liczba głosów: 86

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Yumekui Merry

Post autor: Yerdiee » wt kwie 01, 2014 8:54 pm

Autor: Yoshitaka Ushiki
Gatunek: przygodowe, moce nadprzyrodzone
Wydawca: Houbunsha
Ilość tomów: 11+ (seria niezakończona)
Opis: Fujiwara Yumeji w wyniku pewnego wydarzenia sprzed dziesięciu laty posiadł zdolność widzenia wokół ludzi kolorowej aury, dzięki której jest w stanie przewidzieć jakiego typu sen będzie miała dana osoba. Jego przewidywania nie są zbyt dokładne, z wyjątkiem sytuacji, gdy aura jest czarna, bo wtedy na 100% będzie to koszmar. Jego samego od pewnego czasu również dręczą koszmary, w których walczy z... bandą kotów.
Pewnego dnia w drodze na zakupy spada na niego z drzewa pewna dziwna dziewczyna, która po chwili oddala się w poszukiwaniu swojego kapelusza. Po wyjściu ze sklepu Yumeji zauważa poruszający się kapelusz, pod którym znajduje... kota. W tym momencie zostaje wciągnięty do snu na jawie, gdzie jest atakowany przez przywódcę kociej bandy, który ma pewne plany związane z naszym bohaterem. W chwili gdy już wydawało się, że to koniec, niespodziewanie pojawia się pewna znajoma dziewczyna, której na imię Merry Nightmare...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt kwie 01, 2014 9:17 pm

Nie ma już takiego tematu? Aż dziwne, ale w spisie brak.
Manga to całkiem przyzwoity shonen, znając treść pozwolę sobie stwierdzić że nadający się na nasz rynek. Ładne rysunki, tajemnica, nawiązania do sennych mar i brak tych takich irytujących moe wstawek których się człowiek od razu spodziewa. A no i Chaser John Doe to postać co najmniej rozpoznawalna :P

p.s. lubimy owce

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr kwie 02, 2014 10:50 am

Fajna kreska, wciągająca fabuła i ciekawy motyw ze snem. Na razie tylko zaczęłam tę serie, ale postaci wydają się bardzo sympatyczne, nie ma niepotrzebnego epatowania ecchi tudzież słodkością. Kupiłabym gdyby wyszło w Polsce. Mam tylko nadzieje że manga nie jest przeciągana na siłę i że nie będzie przeciągana (bo ciągle trwa).

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr kwie 02, 2014 10:53 am

Słyszałem dość pozytywne opinie o tej mandze. Byłbym nawet skłonny dać jej szansę.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr kwie 02, 2014 9:45 pm

Hmm... anime było niezłe, pomysł niezły... well spróbowałbym.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » ndz kwie 06, 2014 1:25 pm

Chrno pisze:Manga to całkiem przyzwoity shonen
Seinen. Miałeś na myślin "Battle manga". Shounen i seinen to demografia a nie gatunek.
Deja vu

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz kwie 06, 2014 1:49 pm

W sumie prawda, zmyliło mnie szonenowe anime - ale nie zmienia to nic w sensie wypowiedzi, nie myślałem o mandze bitewnej

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » pn kwie 07, 2014 2:19 pm

Anime mnie nie zachwyciło więc nie :)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn kwie 07, 2014 2:26 pm

Anime to filler, to trochę tak jakby oceniać mangę Naruto po odcinku o strusiu nindża

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » pn kwie 07, 2014 7:17 pm

Chrno pisze:Anime to filler, to trochę tak jakby oceniać mangę Naruto po odcinku o strusiu nindża
Może tak ale skoro mnie głównie nie spodobały się postacie to wątpię żeby w mandze tak drastycznie się zmienili bym ich polubiła :)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn kwie 07, 2014 7:50 pm

Niektóre postaci (które w anime są znaczące) w mandze w ogóle nie istnieją, także zmiany są całkiem drastyczne :P
Nie przekonuję Cię do "bycia na tak", w końcu każdy może chcieć/nie chcieć czegokolwiek, tylko zostawiam informację dla potomnych że w tym przypadku sugerowanie się animcem wyrządza mandze wielką krzywdę.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn kwie 07, 2014 8:14 pm

Chrno pisze:tylko zostawiam informację dla potomnych że w tym przypadku sugerowanie się animcem wyrządza mandze wielką krzywdę.
Ja w ogóle sądzę, że sugerowanie się opisem, okładkami, anime, artami itd., itp. jest nie do końca odpowiednie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn kwie 07, 2014 8:18 pm

Daminox pisze:Ja w ogóle sądzę, że sugerowanie się opisem, okładkami, anime, artami itd., itp. jest nie do końca odpowiednie.
Chyba że to Boku no Pico :lol:

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn kwie 07, 2014 8:20 pm

Daminox pisze:
Chrno pisze:tylko zostawiam informację dla potomnych że w tym przypadku sugerowanie się animcem wyrządza mandze wielką krzywdę.
Ja w ogóle sądzę, że sugerowanie się opisem, okładkami, anime, artami itd., itp. jest nie do końca odpowiednie.
Gdyby nie to, człowiek musiałby czytać pierwsze rozdziały każdej mangi na jaką się natknie, a dokonywanie selekcji w ten sposób byłoby niezwykle czasochłonne :D Ale rozumiem Twój punkt widzenia, opis nigdy nie odda natury mangi w odpowiedni sposób, anime bywa po prostu radosną twórczością twórców ekranizacji, arty to często nie mające zbyt wiele wspólnego z faktyczną fabułą wyobrażenia zaślepionych fanów (do tego rysowane kompletnie inną kreską!), a okładki, zasadniczco w kolorze, często wyglądają jak rysowane przez kogoś zupełnie innego.
Niemniej jednak mnóstwo ludzi na tyle szanuje swój czas, by sugerować się tymi niedoskonałymi kryteriami, bo takich doskonałych nie ma niestety.


Jeśli chodzi o tę serię, to same założenia mangi niezbyt mi pasują, śmierdzi dość typową przygodówką, bohaterowie nie wzbudzają mojej sympatii.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 10:48 am

Anime mnie nie zachwyciło, więc jestem na NIE

matiz
Status: Offline

Post autor: matiz » pn cze 02, 2014 12:10 pm

jestem na NIE

Merry Xellos
Status: Offline

Post autor: Merry Xellos » śr sty 07, 2015 10:09 am

Chętnie ujrzałbym tę mangę u nas, albo przynajmniej jednotomowy prequel "Kagefumi Merry". Seria w bardzo ciekawy sposób przedstawia interakcję pomiędzy snem i istotami zamieszkującymi świat snów, a jawą i ma bardzo ciekawą dalej rozwijającą się fabułę. Seria TV niestety została potraktowana na przysłowiowe "odwal się" przez reżysera, co nawet wspomniał sam autor na Twitterze, a poza rzeczami fillerowymi, zekranizowano zaledwie 3 tomy (odcinki 1-8).

Awatar użytkownika
linky141
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 1:43 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yumekui Merry

Post autor: linky141 » ndz paź 01, 2017 1:52 pm

Szkoda, to mogłaby być kolejna seria którą bym regularnie kupował. Może kiedyś wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Yumekui Merry

Post autor: Skolopendrokot » ndz paź 01, 2017 2:26 pm

Opis mnie interesował, dopóki nie zobaczyłam w Google, jak co "cudo" wygląda. Podziękuję za kolejną mangę z małymi dziewczynkami.

pati
Status: Offline

Yumekui Merry

Post autor: pati » ndz paź 01, 2017 4:25 pm

Kiedyś oglądałam anime, nie obejrzałam do końca - może ze 3 odc. w sumie to nie pamiętam co się tam działo. mega przeciętne :nie:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości