Chihayafuru

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupił(a)byś tę mangę gdyby została wydana przez Waneko?

Tak (bo jest/wygląda fajnie)
103
52%
Tak(Watakenowi na złosć)
14
7%
Może
25
13%
Nie (spróbowałem/am i mi się nie spodobało)
15
8%
Nie (nie mam ochoty spróbować)
42
21%
 
Liczba głosów: 199

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » pt maja 02, 2014 10:57 am

josei josei i jeszcze raz josei *.* jak najbardziej za wydaniem :mrgreen:

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » śr sie 06, 2014 7:44 pm

Anime oglądałam, a kreska po prostu cieszy oko :) . Co prawda sporo już ma tomów, ale może bym się zastanowiła nad tym tytułem.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » śr sie 06, 2014 7:47 pm

Jestem jak najbardziej na TaK
Uwielbiam mangę i anime :D .
Kupiłabym każdy tom!

VikuAlexis
Status: Offline

Post autor: VikuAlexis » ndz wrz 28, 2014 2:09 am

Kupiłabym bez wahania.

zamek1989
Status: Offline

Post autor: zamek1989 » czw sty 08, 2015 11:48 pm

kupiłabym bez wachania ogladałam mange z rawami tez jstm na bierzaco więc obowiazkowo byłaby na mojej pólce innymi moimi ukochanymi tytułami

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt lut 03, 2015 6:38 pm

Kupiłabym bez względu na ilość tomów. Świetny tytuł.
Obrazek

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » pn lut 23, 2015 6:38 pm

Wiem, że na wydanie tej mangi jest szansa mniejsza niż na zderzenie się Ziemi z asteroidą, ale kto mi tu pozwoli marzyć? Ta manga mimo swojej długości wcale, a wcale nie zanudza i trudno się od niej oderwać. Mam tylko nadzieję, że pewnego dnia Waneko (lub inne wydawnictwo xD) spojrzy na tą serię łaskawym wzrokiem :)

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt mar 10, 2015 1:00 am

Nie wyobrażam sobie tłumaczenia tej serii na polski, a jednocześnie bardzo go chce. Mimo różnych wpadek autorki tytułu, to Chihayafuru naprawdę dobrze się reprezentuje i chociaż nie zawsze wszystko idzie po mojej myśli (team Taichi), to nadal czytam, żeby się zorientować co się dalej stanie. Całkiem zgrabnie poprowadzona historia o sporcie, o tradycji, o miłości i o dorastaniu i w sumie wiadomo, że z taką ilością tomów jest to raczej ryzyko wydawać ten tytuł, ale nadzieja umiera ostatnia.

MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » czw mar 12, 2015 5:41 pm

Nie jestem przekonana do tego tytułu :/

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » czw mar 12, 2015 10:42 pm

MitcheliaVit pisze:Nie jestem przekonana do tego tytułu :/
A może tak więcej szczegółów co konkretnie cię nie przekonuje? :wink:

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pt mar 13, 2015 5:12 pm

Osobiście nie widzę tego na polskim rynku. Biorąc pod uwagę, że do zrozumienia całości potrzebne jest tłumaczenie wierszy (niełatwych i wręcz najeżonych tropami stylistycznymi), to jeszcze przydałoby się, żeby pewne grupy zaczynały się tak samo jak w oryginale (lub te same wiersze miały takie same początkowe sylaby), ponieważ jest to istotne dla fabuły (chociażby techniki zapamiętywania/szybkiego rozróżniania i reagowania na odpowiednie głoski). To tak najprościej, żeby już nie mówić o starym języku, w jakim są te wiersze pisane itd.

Poza tym jednak manga całkiem sympatyczna, ma przyjemną dla oka kreskę chociaż trochę się dłuży. Może, ale takie przechylające się na nie, ponieważ jest sporo ciekawszych serii.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt mar 13, 2015 7:42 pm

Kibiusz pisze: Może, ale takie przechylające się na nie, ponieważ jest sporo ciekawszych serii.
Mam tak samo.

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » pt mar 13, 2015 9:38 pm

Już sam opis mnie kupił :lol: ale nie widzę tego na naszym rynku xD Na razie spróbuję z anime, a może kiedyś, w dalekiej przyszłości ktoś coś i kupię po polsku...? :roll:

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » wt maja 19, 2015 8:15 pm

Aktualnie moja ulubiona manga :) Zdaję sobie sprawę,że wydanie Chihayi w Polsce to marzenie ściętej głowy,no ale cóż ja wciąż mam nadzieję ,że ktoś kiedyś spojrzy na to cudo przychylniejszym okiem :) Świetna sportówka,romans i okruchy życia. Bardzo wciągająca i mimo wydanych w tej chwili dwudziestu siedmiu tomów wciąż trzyma poziom,mało tego moim zdaniem kilka ostatnich tomików jest najlepszą rzeczą jaka się tej mandze przydarzyła od początku wydawania.W tej chwili najpopularniejsza manga josei w Japonii-pomimo tylu tomów wciąż się świetnie sprzedaje - to chyba świadczy bardzo dobrze o serii,prawda? Nie mogłabym nie wspomnieć o okładkach,które są absolutnie cudowne i wydanie Chihayafuru 2w1 byłoby grzechem nie z tej ziemi :P
PS.Już jakiś czas temu zapowiedziano film live-action,jak kogoś ciekawi to niech sobie sprawdzi,bo już mi się nie chce szukać info.
Obrazek

Rossa
Status: Offline

Post autor: Rossa » sob kwie 29, 2017 12:06 am

Wróćmy do tematu tej mangi. Cudowna, całym serduszkiem podpisuje się na tak pod tą mangą. Przepiękna kreska, wciągająca historia. Wanekosie błagam. :-)

pati
Status: Offline

Post autor: pati » pn cze 12, 2017 11:18 am

Anime przyjemnie się oglądało, ale w sumie to postaci są takie ok + w sumie to nigdy nie miałam ochoty by sięgnąć do mangi :|

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Chihayafuru

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 30, 2017 4:36 pm

Czyżby pora najwyższa na trzeci sezon anime :twisted: :twisted:
https://www.animenewsnetwork.com/daily- ... 15/.124621

Faust
Status: Offline

Chihayafuru

Post autor: Faust » sob gru 02, 2017 8:18 am

Równie dobrze może to być ogłoszenie końca mangi w 2018, bo chyba już zbliżamy się powoli do tzw. "finale". Ale oglądałbym #metoo

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Chihayafuru

Post autor: mika » czw lut 01, 2018 9:57 pm

Kto chętny popłakać ze mną nad
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Chihayafuru

Post autor: Kocurzyca » pt lut 02, 2018 12:55 am

Ummm ok nie znam tej serii ale wyguglowałam sobie jak wyglądał wcześniej i... omg. CZEMU.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości