Chihayafuru

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupił(a)byś tę mangę gdyby została wydana przez Waneko?

Tak (bo jest/wygląda fajnie)
103
52%
Tak(Watakenowi na złosć)
14
7%
Może
25
13%
Nie (spróbowałem/am i mi się nie spodobało)
15
8%
Nie (nie mam ochoty spróbować)
42
21%
 
Liczba głosów: 199

Faust
Status: Offline

Chihayafuru

Post autor: Faust » pt mar 28, 2014 6:34 am

Zapowiadałem, że jeśli następna zapowiedź mi się nie spodoba, to moja zemsta będzie straszna i oto jest- propozycja Chihayafuru ! *1

Sportowego joseia, wychodzącego w magazynie Be Love Kodanshy, który jest niezakończony i obecnie ma 23 tomy. By ostatecznie rozwiać wątpliwość "wydawać czy nie" dodam, że tematem głównym mangi jest ultrapopularna sportowa odmiana gry karuta, a autorka miała w przeszłości problemy gdy zawieszono jej serię za plagiat na Slum Dunku i Realu.

Dobrze, skoro wataken już wyruszył w podróż do Pana Kącikowskiego *2 odchorować istnienie czegoś tak niewydawalnego, przejdźmy do rzeczy :D

Obrazek

Chihaya Ayase jest dosyć sangwinistyczną dziewczynką, która niespecjalnie ma jakieś marzenie dla siebie, zaś jej głównym zajęciem jest kibicowanie starszej siostrze w jej karierze modelko-aktorki. Jednak bardzo szybko się to zmienia, kiedy poznaje wiersze stu poetów, grę w karutę oraz dowiaduje, że bycie Królową Japonii oznacza w tym przypadku również bycie najlepszym na świecie.


Autor: Yuki Suetsugu

Gatunki: josei, sportowy, trójkąt miłosny, okruchy życia

Wydawnictwo: Kodansha

Ilość tomów: 23 (i wychodzi)

Animu: tak, 2 sezony, w sumie 52 odcinki +1 OAV

Czym jest karuta?
Jest to gra karciana, w którą Japończycy grają masowo w ramach obchodów noworocznych. Całość opiera się o sto poematów, zebranych w "Zbiorze z Oguro" przez Fujiwarę no Teikę jako najpiękniejsze spośród poezji japońskiej. Wiersze, poprzedzielane na dwie części, są spisane na kartach, które to karty kładą przed siebie gracze. Kiedy lektor rozpoczyna czytanie danego poematu, obaj zawodnicy starają się jak najszybciej odszukać przed sobą kartę zawierającą część tego wiersza i dotknąć ją, przykryć, bądź też wyrzucić z pola gry.
W praktyce wygląda to tak:
http://www.youtube.com/watch?v=ZRm4UB2z7E8

Opinia:

Najlepszy tytuł sportu niszowego, jaki miałem przyjemność czytać, przebija Hikaru no go (przy całej sympatii). Syndrom "jeszcze jeden rozdział" jak najbardziej obecny. Mecze obłożone cliffhangerami, przy czym nie są to zagrywki konstytuujące fabułę(buuu), tylko przez nią ukonstytuowane(jeee). Romans też jest słodziaszny, a ogarnięcie Chihayi w kwestii Amora na poziomie Ouranowej Haruhi(choć spodziewam się, że niektórzy mogą mieć alergię na takie coś) nadaje pewnej realności temu, że uczucia mają problem z wylaniem się na zewnątrz, a trójkąt pomiędzy Ayase, zdystansowanym Aratą i ciepłym Taichim ma problem z rozwiązaniem się. A właściwie nie trójkąt tylko cała sieć "kto, kogo i dlaczego". Minusem jest fakt, że wyjątkowo wersja papierowa nie jest tak urzekająca jak ta animowana.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chihayafuru

*1 autor zrzeka się odpowiedzialności finansowej lub karnej w razie urazów na ciele lub psychice u redakcji Waneko, robi wszystko w ramach praw i zasad forum oraz ogólnie przyjętej netykiety. Może jednak posłużyć jako kozioł ofiarny w razie gdyby jakiś "tytuł x" miał opóźnienie.
*2 Pan Kącikowski nie jest moją własnością, należy do Pawła Dybały, JPFu, Square Enixa i Atsushiego Okubo. Ale w pierwszej kolejności - do Crony
Ostatnio zmieniony pt mar 28, 2014 4:43 pm przez Faust, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt mar 28, 2014 6:40 am

Ja jestem jak najbardziej za. Od anime nie mogłam się oderwać a sama karuta mnie bardzo zainteresowała.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt mar 28, 2014 6:53 am

Faust pisze:Sportowego joseia
Faust pisze:autorka miała w przeszłości problemy gdy zawieszono jej serię za plagiat na Slum Dunku i Realu.
Kupiłeś mnie. :twisted: Z chęcią zainwestowałabym w ten tytuł. :P

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pt mar 28, 2014 12:52 pm

Nie znałam wcześniej, ale, kurczę, to chybs (?) jedyna sportówka jaka mnie kusi, więc obiecuję, że kupiłabym przynajmniej jeden tomik, bo jak są tam miłosne zawirowania, to pewnie i tak wsiąknę na amen. :lol:

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt mar 28, 2014 12:56 pm

Masz mój miecz i piekarnik, by upiec ciasto wydawnictwu, które to wyda <3 Szanse żadne, ale jak najbardziej na tak ;P

Awatar użytkownika
kagusia
Posty: 74
Rejestracja: sob lut 22, 2014 11:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kagusia » pt mar 28, 2014 3:36 pm

Jak najbardziej tak dla dobrego josei. Od anime ciężko było się oderwać, jedynie liczba tomów może trochę odstraszać i to, że dalej wychodzi. Ja chcę więcej josei w Polsce :<
Obrazek

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pt mar 28, 2014 3:38 pm

To jeden z niewielu tytułów, który odkładam na później bo wiem, że jak zacznę czytać to szybko wchłonę obecne rozdziały i na resztę trzeba będzie czekać.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt mar 28, 2014 3:49 pm

Nie jestem pewny czy w kwestii niesprzedawalności przebija Hikaru no Go czy jednak nie. Chyba jednak przebija. Jestem na tak.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » pt mar 28, 2014 4:08 pm

Tak!! Po 2 sezonach anime nadal mam niedosyt i właściwie mam zamiar zacząć czytać ją po ang. Ale jak by była dumnie stojąca na mej półce to jak najbardziej :) Taichi <3 no cóż. Jedna ze sportówek i dla chłopaków i dla dziewczyn. Kompletowałabym razem z KnB.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pt mar 28, 2014 4:18 pm

Daminox pisze:Nie jestem pewny czy w kwestii niesprzedawalności przebija Hikaru no Go czy jednak nie. Chyba jednak przebija. Jestem na tak.
Trzy rzeczy o tym przesądzają - wydawnictwo, autor i to, że Chihasia wciąż wychodzi i końca nie widać. Jeden punkcik dla niej, że jest skierowana bardziej do dziewoj, a to one kupują w tym kraju mangi.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt mar 28, 2014 9:04 pm

Obejrzałam pierwszy 1 sezon anime i nawet mi się spodobała karuta,ale podczas meczu jakoś nie przeżywałam razem z bohaterami jak było w przypadku Hikaru no go :( .W dodatku trochę denerwuje mnie Taichi. Ostatnio mam dużo do kupowania oraz liczba tomów zniechęca,ale dam może.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob mar 29, 2014 12:40 pm

Anime było cudowne i całkiem wciągające, a skoro manga jest oryginałem, to na pewno bym kupiła. :) Nawet mimo tej liczby tomów. Właściwie to jedyna sportówka, którą naprawdę bym chciała w Polszy. :P

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » ndz mar 30, 2014 11:07 pm

Faust, rozbroiłeś mnie :lol: .

Opis wygląda bardzo ciekawie, ilość argumentów przeciw wydaniu również - tytuł zdecydowanie nadaje się na moją listę chciejstw (zaraz obok Nodame ^^).

Sama gra jest fascynująca, tak dziwna, że aż mam ochotę się temu bliżej przyjrzeć.

Aż chyba sobie zaspojleruję przy najbliższej okazji... czyli chyba w wakacje xD.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn mar 31, 2014 5:40 pm

TAK, TAK, TAK!
Z tytułów długich i niesprzedawalnych jest to jeden z moich faworytów (obok m.in. Nodame i Detektywa Conana). Brałbym jak szalony :twisted: Długie, niezakończone josei, a do tego sportówka, dorzucić jeszcze yuri i combo.

(chyba zaproponuję Detektywa Conana :twisted:)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn mar 31, 2014 7:50 pm

Marei pisze:(chyba zaproponuję Detektywa Conana )
Właśnie zastanawiałam się czy nie zaproponować :oops: .

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn mar 31, 2014 9:35 pm

Marei pisze: dorzucić jeszcze yuri

W sumie to Chihaya z Shinobu czasem na siebie patrzą wzajemnie z gwiazdkami w oczach :P

ich dotychczasowe pojedynki tez spokojnie można określić jako "gwałt" :P

Ame pisze:Obejrzałam pierwszy 1 sezon anime i nawet mi się spodobała karuta,ale podczas meczu jakoś nie przeżywałam razem z bohaterami jak było w przypadku Hikaru no go
Polecam jednak drugi sezon dla rozwiązania kwestii "może". W sportówkach które mają na siebie jakiś pomysł, chcą zachować wiarygodną ciągłość, a nie pędzą od meczu do meczu (jak w Tsubasie) początkowe pojedynki, są przyjemne, acz mało "satysfakcjonujące". Im głębiej w las, im bliżej "ostatecznego przeciwnika" (a to nie battle manga fantasy, żeby wyciągać jednego ostatecznego po drugim) tym chętniej mangacy wyciągają swoje lepsze pomysły(oczywiście wciąż mowa o tych, którzy mają jakąś koherentną koncepcję całości).

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt kwie 04, 2014 12:14 am

Na Chihayę jestem chętna zawsze i wszędzie. Nawet bardzo chętna. Nawet bardzo bardzo :twisted:

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz kwie 06, 2014 2:30 pm

Marzenie ściętej głowy. Anime to chyba moje ulubione shoujo i mam nadzieję, że przynajmniej po angielsku kiedyś wyjdzie.
Obrazek

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » pn kwie 07, 2014 5:58 pm

Uwielbiam mangę i anime :D.
Kupiłabym każdy tom!

kara4400
Status: Offline

Post autor: kara4400 » czw maja 01, 2014 9:17 pm

Mi się bardzo spodobało! To jedyna manga tego gatunku która tak mnie wciągnęła...... Jestem jak najbardziej na TAK. Jakby została wydana to na pewno cała seria byłaby na mojej półce *(^o^)*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości