Sakura Gari

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej mangi w Polsce?

Dawać to!
31
35%
Może.
17
19%
Yaoi mówimy kategorycznie nie!
40
45%
 
Liczba głosów: 88

Pompon-nee
Status: Offline

Sakura Gari

Post autor: Pompon-nee » śr mar 26, 2014 7:08 pm

Obrazek
Tutył: Sakura Gari
Ilość tomów: 3
Status: zakończona
Gatunek: dramat, kryminał/tajemnice, yaoi, josei
Autor: Watase Yuu (autorka znana z Fushigi Yuugi i Arata Kangatari)
Wydawca oryginalny: Shogakukan
Opis:
(znów pozwolę sobie wkleić opis i opinię, które kiedyś pisałam na innym forum)

"Akcja toczy się w Japonii lat 20. Głównym bohaterem jest Tagami Masataka - 17-letni chłopak, który przyjechał do Tokyo, z nadzieją pójścia do dobrej szkoły i dostania się na studia. Przypadkowo na swojej drodze spotyka Saiki Soumę, młodego mężczyznę, który okazuje się być przyszłym właścicielem bogatej firmy i arystokratą. Souma wręcza Tagamiemiu swoją wizytówkę, która później chłopakowi bardzo się przyda, bo jak się okazuje, miejsce gdzie Tagami miał mieszkać zostało zamknięte (kryzys tamtych czasów, o ile dobrze zrozumiałam). Wtedy chłopak postanawia zacząć pracować w posiadłości rodziny Saiki. Z początku życie wydaje się dość sielankowe, jednak - żeby nie było nudno i nie robić z historii kolejnego sztampowego yaoika - szlachecka rodzina posiada własne demony, które są cokolwiek przerażające (i tak samo chore, ha). Do grupy wielu tragedii jakie ją spotkały, a jakich nie wymienię, żeby nie robić spoilerów, dochodzi m.in. samobójstwo pani domu z bliżej niewyjaśnionych powodów (to mówię, bo informacji które znajdują się na 2 str. 1 chapa nie uważam za spoiler). Z czasem zagęszczającej się atmosfery nie rozluźnia fakt, że osoby, mające głębszy kontakt z Soumą, giną jeden po drugim - każda z tragedii była jednak skutkiem samobójstwa lub wypadku, nie morderstwa. Jak się można spodziewać, młody Tagami z każdym kolejnym rozdziałem będzie coraz bardziej zamieszany w cały ten bałagan i powolutku zacznie odkrywać wstrząsającą przeszłość rodziny Saiki i osób z nią powiązanych. Dodam też, że Tagami również nie miał łatwego życia, a powód, z jakiego jest w Tokyo, nie jest aż tak oczywisty na jaki się wydaje. Dodatkowo dochodzi jeszcze wisienka na torcie - pewna młoda osóbka zamknięta w starym spichlerzu na terenie posiadłości (imo chyba najbardziej przerażająca postać w mandze). Ale na tym skończę, żeby nie psuć niespodzianki.

I tak mniej więcej wygląda ogólny zarys. Niestety nie da się za wiele powiedzieć o tej mandze, nie robiąc przy tym spoilerów. Tak, to JEST yaoi. Tylko z wyjątkowo poprowadzoną fabułą. Ba, to chyba jedna z najciekawszych takich historii jakie czytałam. Bądź co bądź chyba rzadko się zdarza, żeby z takim zafascynowaniem czytać yaoi. Myślę nawet, że gdyby panowie przymrużyli oko na wiadome wątki i sceny to spokojnie mogliby potraktować Sakura Gari za coś w rodzaju thrillera/kryminału i cieszyć się lekturą. Bo naprawdę jest czym.
Klimat z czasem robi się dość ciężki, więc osoby, które szukają jakiegoś leciutkiego opowiadanka z ładnymi tulącymi się panami - przykro mi. To nie ten komiks. Tutaj jest miejscami naprawdę przygnębiająco i brutalnie, a zakończenie do wesołych też nie należy."
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2014 10:49 pm przez Pompon-nee, łącznie zmieniany 1 raz.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr mar 26, 2014 10:21 pm

Obecnie mój najukochańszy tytuł yaoi :) Zdecydowanie nie jest to typowy przedstawiciel swojego gatunku. Tak jak napisała Pompon-nee, Sakura Gari jest bardziej takim thrillerem i kryminałem z wątkami gejowskimi (choć są one bardzo istotne dla historii). Fabularnie i graficznie to bardzo dobrze zrobiona manga, która już niejednokrotnie doprowadziła mnie do łez. Jednak wiadome sceny są dość obrazowe i brutalne, więc najpewniej większość osób nie trawiących gejozy odrzuci SG jak najdalej od siebie. A szkoda, bo to świetny komiks. Kupiłabym, choć znam prawie na pamięć ;) Szczerze polecam osobą szukającym w yaoi czegoś więcej, niż słodziaśnych chłoptasiów i seksu co pięć stron.

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » śr mar 26, 2014 11:08 pm

yaoi?! Jak najbardziej tak :D

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr mar 26, 2014 11:32 pm

Zdecydowane nie. Kiedyś Watase była moją idolką, teraz nie mogę patrzeć na jej dzieła... Płaskie, przejaskrawione, mdłe.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw mar 27, 2014 1:11 am

Chyba to kiedyś próbowałam czytać. I nie było złe. Aczkolwiek musiałabym sobie to odświeżyć, bo po opisie brzmi ciekawie, ale moje wspomnienia nie są jednoznacznie pozytywne... Także "może." :P

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 12:35 pm

Yaoi... 3x NIE :P

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn cze 02, 2014 3:22 pm

Nie mogę patrzeć, jak ludzie skreślają cały tytuł tylko przez słowo "yaoi". Mnie zaciekawiła fabuła i wątek kryminalny - dodatkowo jest to josei, a ja wprost kocham tytuły skierowane do takiego grona. Jestem jak najbardziej na tak ;)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt cze 13, 2014 8:33 pm

Jak najbardziej jestem na TAK! Genialna manga! Chyba najlepsze yaoi pod względem fabuły jakie do tej pory czytałam.
Obrazek

Shiruuu
Status: Offline

Post autor: Shiruuu » pn cze 16, 2014 8:27 am

Zdecydowanie jestem na TAK! Naprawdę ciekawy tytuł, któremu warto dać szansę. :D

Neyume
Status: Offline

Post autor: Neyume » pn cze 16, 2014 5:19 pm

Opinie mnie przekonują, sam opis fabuły też, a yaoi raczej by mi nie przeszkadzało. No i ilość tomów nie odstrasza, więc jestem na tak. :P

KatMon
Status: Offline

Post autor: KatMon » śr paź 15, 2014 3:55 pm

Zdecydowanie moja ulubiona manga yaoi *^* Ma w sobie coś czego brakuje mi w wielu mangach, nie tylko BL. Tytuł, do którego często wracam i za każdym razem przeżywam tą historię od nowa. Manga skomplikowana, głęboka i trochę mózgotrzep. Polecam wszystkim i apeluję, żeby nie zrażać się gatunkiem, bo naprawdę warto przetrwać kilka scen dla takiej fabuły :oops:
Jest mym marzeniem, żeby posiadać polskie wydanie.
Jak wydacie kupię Wam ciastka!... Dużo ciastek? TT

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw paź 16, 2014 10:06 pm

Jestem za! Bardzo mi się spodobało. Ogólnie zdziwiłam się, że Yuu Watase robi mangi yaoi i to z niezłymi scenami. Zawsze znałam ją z mang shojo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 3:18 pm

Zaznaczyłem może. Bo przeważnie nie lubię "Yaoi", ale bardzo lubię Yuu Watase, więc dałbym szansę.
Ostatnio czytałem tę mangę po angielsku i nie zgorszyła mnie jakoś :P. Wyszedł jej taki lekki horror.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Sakura Gari

Post autor: Kuroneko » wt gru 05, 2017 4:15 pm

Okładki reedycji:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Sakura Gari

Post autor: Ame » wt gru 05, 2017 5:00 pm

Kuroneko pisze:
wt gru 05, 2017 4:15 pm
Okładki reedycji:
ObrazekObrazekObrazek
Bardzo ładna. Zwłaszcza ta pośrodku najbardziej mi się podoba.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Sakura Gari

Post autor: kera » śr gru 06, 2017 11:17 pm

Chętnie zaopatrzyłabym się :mrgreen:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Sakura Gari

Post autor: miaka88 » czw gru 07, 2017 8:25 am

Mam duży sentyment do tego tytułu i mam nadzieje, że kiedyś u nas się pojawi. A te nowe okładki są jeszcze lepsze.
Obrazek

Nesta
Status: Offline

Sakura Gari

Post autor: Nesta » czw maja 17, 2018 11:57 pm

Jedna z najlepszych pozycji yaoi, jakie czytałam. Jest to tytuł, który absolutnie nie jest nastawiony na słodki romans, jak to jest w większości tego typu mang - nie twierdzę, że są one złe, po prostu jest ich od groma, więc takie perełki jak Sakura Gari tym bardziej doceniam.
Sakura Gari czytałam po angielsku i od czasu do czasu lubię wrócić do tej historii, więc posiadanie jej na półce w polskim wydaniu byłoby czymś naprawdę świetnym :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości