Haikyuu!!

Zablokowany

Czy jesteś za wydaniem tej mangi?

tak
332
61%
nie
151
28%
może
60
11%
 
Liczba głosów: 543

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw paź 13, 2016 7:11 am

Tu można długo wymieniać, bo lubię w zasadzie wszystkich...

Ale jakby się najbardziej ograniczyć to wyjdzie Tanaka, Nishinoya i Tsuki.

Właśnie dlatego te nowe sportówki są takie ciekawe. Bo postaci nie charakteryzuje tylko 1 przymiotnik. Twórcy starają się ubarwić je jak najwięcej.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw paź 13, 2016 6:06 pm

Ja najbardziej lubię Kuroo, Akaashiego, Nishinoyę, Yamaguchiego. W sumię lubię sporo postaci, bo uwielbiam też Yaku, Tsukkiego i Saeko :D i Tendou
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Luiere
Status: Offline

Post autor: Luiere » czw paź 13, 2016 7:49 pm

Anime nie oglądałam, choć wydaje mi się, że mangę bym przeczytała. Może i nie przepadam za sportowymi, ale słyszałam wiele dobrego o tym tytule, więc czemu nie :mrgreen:

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » czw paź 13, 2016 8:43 pm

Ishy pisze:Szkoda, bo za ta koszykówka na sterydach nie przepadam i nie mam czym sobie zastąpić tego czekania.
Eh mam to samo.. jeszcze piszą że to czy wydadzą haikyuu będzie zależało od sprzedaży knb... meh..
Haikyuu wręcz uwielbiam i sprzedałabym dwie nerki żeby wyszło w Polsce ;___;

Moja ulubiona postać to oikawa <3 Nawet mam jego figurkę którą dostałam na urodziny 8-)
I jescze Kuroo i Bokuto. Ich też uwielbiam.
[center]&#12541;(&#12288;&#65381;&#8704;&#65381;)&#65417; &#7451;&#7452;&#7437;&#665;&#671;&#640; | &#655;&#7439;&#7452;&#7451;&#7452;&#665;&#7431;[/center]

pico
Status: Offline

Post autor: pico » pt paź 14, 2016 12:53 am

Jak większości mi również jest strasznie przykro, że Waneko decyzję o wydaniu HQ uzależnia od sprzedaży KnB. Bo po pierwsze, jak już wcześniej wspominałam, moim zdaniem siatkarze by się lepiej u nas przyjęli, a po drugie KnB jest dla mnie tak słabe, że nie potrafię się zmusić do kupna by wesprzeć ideę sportówek.
Cóż, chyba pozostaje mi czekać na litość JPF-u (w co w sumie nie wierzę, że się zdarzy), albo na SJG (czego się trochę boję, ale na szczęście ostatnio nawet ogarniają się). A no i trzecia opcja - wydanie angielskie. Pewnie jeszcze z pół roku i faktycznie się za nie wezmę.

A co do postaci moim No.1 jest najwspanialsze rodzeństwo Tanaka <3 i Noya! Bez nich to show by się nie udało tak dobrze :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt paź 14, 2016 11:32 am

Ishy pisze:Po ostatnim wpisie od Waneko na Asku odnośnie HQ, straciłam nadzieje, ze wydadzą serie u nas... a jak juz to dopiero po skończeniu KnB. Szkoda, bo za ta koszykówka na sterydach nie przepadam i nie mam czym sobie zastąpić tego czekania.
Mam tak samo... O ile Kuroko dobrze mi się oglądało pierwszy sezon to w drugim zaczęło się już coś psuć... jakieś zone i inne cuda na kiju, trzeci tylko parę odc bo już nie mogłam dłużej tego znieść. W HQ postacie wydaje mi się poza tym jakieś bardziej barwne niż w Kuroko a mecze naprawdę trzymają w napięciu. Pozostaje JG lub JPF choć bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu.
Obrazek

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » pt paź 14, 2016 12:04 pm

[center]&#12541;(&#12288;&#65381;&#8704;&#65381;)&#65417; &#7451;&#7452;&#7437;&#665;&#671;&#640; | &#655;&#7439;&#7452;&#7451;&#7452;&#665;&#7431;[/center]

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pt paź 14, 2016 1:31 pm

Ja za to uwielbiam obie serie, chociaż z oboma mam podobny problem. Z drobnymi wyjątkami niespecjalnie przepadam za głównymi drużynami... Uwielbiam za to koty i sowy w HQ, a z Kenmą czuję głęboką więź (bardzo przypomina mi siebie za młodu).

Moim zdaniem problem ze sprzedażą KnB jest trochę taki, że wzięto się za serię kiedy hajp już zaczynał przygasać. HQ jeszcze ma moim zdaniem trochę żywotności, ponieważ jest co ekranizować, manga dalej trwa, a kolejne sezony powinny rozruszać fanbazę. A wiadomo, coś się dzieje, to fani się budzą z letargu.
Ostatnio zmieniony pt paź 14, 2016 2:41 pm przez Kibiusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt paź 14, 2016 2:26 pm

No, ja, jak sportówki kocham, Kuroko nie kupuję właśnie przez te przesadzone "umiejętności" bohaterów. HQ jest dla mnie bardziej normalne/ludzkie, przez co tę serię wciąż dobrze mi się czyta, kiedy przy Kuroko przyjemność opadła mi tak na dobre wraz z początkiem turnieju zimowego, a sam tytuł ledwo wymęczyłam do końca.

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » sob paź 15, 2016 9:46 pm

Chyba zacznę kupować Haikyuu po angielsku bo na wydanie polskie nie liczę, przynajmniej w najbliższej przyszłości :/
[center]&#12541;(&#12288;&#65381;&#8704;&#65381;)&#65417; &#7451;&#7452;&#7437;&#665;&#671;&#640; | &#655;&#7439;&#7452;&#7451;&#7452;&#665;&#7431;[/center]

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » ndz paź 16, 2016 5:10 pm

Wiem, że część osób lubi właśnie KnB przez ZONE i te nierealne umiejętności, bo przez to jest mniej sportowe a bardziej takie... fantastyczne z naciskiem na akcje? Miałam znajomych, którzy z tego powodu kupowali mangę. Także zależy od preferencji.

Ja natomiast przekonałam się do sportowek właśnie przez HQ. Początek jest może ciężki i nie rozumiałam zbytnio fenomenu serii, ale pod koniec pierwszego sezonu strasznie sie wciągnęłam. Z Kuroko było podobnie, ale z tym wyjątkiem, że tego ostatniego nie dałabym razy rewatchnąć. Mam kilka tomików u siebie na półce ale nie czuje więzi z żadna z postaci. Owszem, niektóre mecze były pasjonujące do oglądania, ale czegoś mi brakowało. W HQ ogląda sie te mecze dla postaci, dla drużyny, dlatego zwycięstwa i porażki odczuwałam o wiele bardziej.

I czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ze kreska w HQ sie popsuła? Tak przed meczem z Shiratorizawa. Teraz jak tak patrzę na ostatnie rozdziały to mnie niektóre postacie wręcz bolą.

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » czw paź 20, 2016 4:23 pm

Ja w ogóle nie rozumiem jak można uzależniać wydanie mangi X od sprzedaży mangi Y, co ma jedno do drugiego (jak ktos z waneko to czyta miło by było jak wyjaśnicie)? Zasadne jest to tylko w wypadku kontynuacji czy spin-offów (a jak wiemy dla Waneko żadna sprzedaż nie była na tyle zadowalająca, żeby wydać ten jeden głupi tom spin-offa o który fani prosili), ale w przypadku dwóch tytułów które w sumie średnio mają ze soba jakikolwiek związek, oprócz magazynu, w którym jest publikowany i gatunku jest to trochę... dziwne?? Jeszcze jakby hq bylo trochę bardziej "supernatural" jak knb no to może... może bym to zrozumiala, bo jak raz nie chcieli czytać o sporcie z supermocami to drugi raz pewnie też na to nie pójdą. To prawie tak jakby powiedzieli, że nie wydadzą no nie wiem hunter x hunter, bo im slabo się ao no exorcist sprzedaje.

Na marginiesie powiem, że wiadomo, że wyniki sprzedażowe nigdy nie będą takie jak wydawca by oczekiwał, niezależnie od tego jak dużo głosów "za" by było, szczególnie w przypadku mang gdzie bardzo duża grupę odbiorców stanowią 16 latki z budżetem miesięcznym ograniczonym do średnio 100 zł/msc, którzy siłą rzeczy nie kupią wszystkiego o co tak zaciekle walczyli (bo patrząc po fp waneko - to też grupa krzycząca najgłośniej)

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » czw paź 27, 2016 5:02 pm

Co sądzicie o Haikyuu? Ostatnio wiele osób mówi o tym tytule, mnóstwo fanów zarówno anime jak i mangi. I czy jest możliwe, abyście go wydali czy ma zbyt dużo tomów?
[Madziozord] Rzadko odpowiadamy na pytania tego typu ale... nie mamy w planach wydania HAIKYUU.
... i tak szanse na wydanie najlepszej sportówki poszły w piiii-
Czas wiercić o wydanie mangi Studiu i JPF. Trochę szkoda bo wolałam, żeby Waneko się za nie wzięło, ze względu na systematyczność + jakość wydania, a tak może być różnie.

pico
Status: Offline

Post autor: pico » czw paź 27, 2016 9:26 pm

Chlip ;_____;
Mówiąc szczerze, to nie wydaje mi się, żeby jpf się zainteresował HQ, oni ostatnio idą w poważniejsze tytuły. Zostaje liczyć na SJG, tylko nooo... chyba jeszcze nie do końca im ufam. Chociaż pewnie jakby to wydali to wiele bym się nie zastanawiała nad wykupieniem prenumeraty. #życie fana takie ciężkie

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw paź 27, 2016 9:42 pm

Zostaje jeszcze Ringo Ame i Yumegari :twisted:

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » czw paź 27, 2016 11:33 pm

Ishy pisze: ... i tak szanse na wydanie najlepszej sportówki poszły w piiii-
Co najwyżej ponadprzeciętnej.
Mangę o siatkówce trzeba było zacząć wydawać, kiedy był bum na siatkówkę. Czyli Po MŚ w 2014.
Obrazek

pico
Status: Offline

Post autor: pico » pt paź 28, 2016 12:24 am

maciejko pisze: Mangę o siatkówce trzeba było zacząć wydawać, kiedy był bum na siatkówkę. Czyli Po MŚ w 2014.
W przyszłym roku są u nas organizowane Mistrzostwa Europy, a kolejne MŚ już za dwa lata, więc nie powiedziałabym, że jest za późno. :)

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pt paź 28, 2016 1:48 am

Ja się zapytam co mają MŚ w siatkówce do tego czy ktoś kupi mangę o takiej tematyce czy nie. :P Przecież taki fan w wieku średnio od 25 do 40 lat nie pójdzie do działu z mangami "dla dzieciaków" szukać czegoś o siatkówce. Jak już to jakiś zwykły otaczek mógłby z ciekawości sięgnąć po tomik jeśli byłby akurat dobrze zareklamowany i zbiegał się z datą eventu.
Akurat Kuroko wydali nie patrząc na nasze osiągnięcia w koszykówce ani ze względu na ogólny hype na tę dziedzinę sportową. Także tego.
Marei pisze:
Ishy pisze:... i tak szanse na wydanie najlepszej sportówki poszły w piiii-
Halo halo, ktoś tu o Slam Dunk zapomniał.
Nie zapomniałam, tylko nie brałam pod uwagę. Głównie ze względu na datę wydania. Slam Dunk jest po prostu starszej daty, który okres swojej popularności miał już za sobą. Nie wątpie w jego świetność, bo jestem w stanie uwierzyć, że takie KnB zjada na śniadanie i prosi o dokładkę. Tylko z nowszych, obecnie wychodzących sportówek, HQ wybija się ponad przeciętną.
Krzych_Ayanami pisze:Zostaje jeszcze Ringo Ame i Yumegari :twisted:
Please don't. ;__;

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt paź 28, 2016 9:03 am

To że kotek nie jest zainteresowany wydawaniem Haikyuu to zła wiadomość, choć od jakiegoś czasu się tego spodziewałem. W zasadzie od początku bo uzależniali to od sprzedaży KnB. Ostatnio uzależnianie od sprzedaży było takim dyplomatycznym powiedzeniem "nie".

Tak więc pozostaje liczyć i męczyć JPF i Studio.
a) JPF - Oni mają w zasadzie zapchany plan wydawniczy, najbliższe wolne miejsce i moce przerobowe to dopiero po zakończeniu Soul Eatera...
b) Studio - W zasadzie za ten rok Studio ma u mnie plusa, ale patrząc całościowo jeszcze nie odzyskali mojego zaufania.

Pozo stałych wydawnictw nie biorę pod uwagę. Logo Kotori (i skojarzenia z BL) mogło by skrzywdzić mangę i miłośników obu gatunków (sportówek i BL).
Natomiast reszta jest za mała.


Ogólnie szkoda, mimo wszystko mam nadzieje że Kotek zmiennym jest i w niedalekiej przyszłości spojrzy przychylnym oczkiem na HQ.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » pt paź 28, 2016 11:14 am

Jesli mam byc szczera, to sie tego spodziewałam, szczegolnie przy kuriozalnym "wydamy jak knb sprzeda nam sie tak jak sobie wymyśliliśmy", co według mnie jest na tyle dla nich sprytna wymówka, że nie znamy liczb wiec jakby im sie nie sprzedawała manga X od ktorej uzależniają (cos tak czuje; ze fikcyjnie) wydanie mangi Y mogą powiedziec ze nie było wystarczajaco dobrze.

Jakos nie liczę, żeby jpf sie za to brał, mimo wszystko oni idą w takie bardziej nawet nie wiem jak to nazwać, zeby nie powiedzieć "lepsze", bardziej kultowe? Zasługujące na miano "klasyka"? Tytuły wiec trochę średnio by im pasowało (juz prędzej chyba spodziewałabym sie u nich slum dunk niż hq). Z innych wydawnictw to tylko jak dla mnie jg wchodzi w grę, wiem jak u nich kiepsko z terminowością ale chyba lepiej mieć tom raz na 3-4 miesiące niż nie mieć w śle jak juz sie bawimy w chęć posiadania mangi po polsku, nieprawdaż?
maciejko pisze: Mangę o siatkówce trzeba było zacząć wydawać, kiedy był bum na siatkówkę. Czyli Po MŚ w 2014.
Czyli idąc tym tropem o natychmiastowym sukcesie, co prawdę anime, ale still sportowego, yuri on ice świadczy nagły bum na łyżwiarstwo figurowe i no nie wiem fakt o jakichś mistrzostwach które sie odbyły niedawno a o których magicznie nikt nie wspominał tak?

Jedyne co zaryzykowałbym powiedziec to tyle, ze hq trzeba było wydać na przełomie tego i zeszłego roku jakoś, z racji anime, które jest bardzo lubiane, bo mam wrażenie ze dużo osób i tak chętniej sięgnie po mangę jak zobaczy ja na Polce w Empiku, niż jakby miał czytać na necie. A patrząc na ze po tym sezonie maja za mało materiału na kolejny sezon to anime ze tak powiem, przynajmniej na rok, dwa, jak nie na wieczność umrze i zainteresowanie spadnie (co jest rzeczą jak dla mnie naturalna, szczegolnie ze nie kazdy sięga po mangę jak mu sie anime skończy). + wiecie, kto bardziej uparty, to weźmie i sobie kupi po angielsku/niemiecku czy w jakim tam języku potrafi tez gadać, dla idei posiadania... wiec w sumie jie zdziwię sie jakby to był jeden z czynników dla którego knb miało taka a nie inna sprzedaż(za niska znaczy - tak at least ta sytuacja sugeruje)

Ale i tak mnie dziwi ze żadne wydawnictwo sie jeszcze nie zdecydowało,szczegolnie ze to nie jest jakaś niszowa seria z małym zapleczem fanowskim, wiec raczej powinna sie dobrze sprzedać...

No śle wiecie, waneko tez jest zmienne light novel tez nigdy wydawać nie mieli wiec moze i tutaj zdanie zmienia

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości