Haikyuu!!

Zablokowany

Czy jesteś za wydaniem tej mangi?

tak
332
61%
nie
151
28%
może
60
11%
 
Liczba głosów: 543

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » ndz cze 18, 2017 11:21 pm

Akiho pisze: Ehh... a jak zakładałam ten temat HQ miało tylko 7 tomów... xd Boli mnie fakt, że wszyscy są tak bardzo na nie dla tego tytułu... O ile Kuroko podobał mi się na początku to jak weszły supermoce to szybko ostudziły mój zapał przez co nie kupuje mangi. A HQ wciąż trzyma poziom...
Mam podobnie. Dla mnie Kuroko istnieje tylko do rozdziałów przed rozpoczęciem Turnieju Zimowego. Od niego jestem na tę historię obrażona. Jeżeli kiedyś się jednak na Kuroko zdecyduję, to tylko do tego momentu. Nie lubię "supermocy" w sportówkach. HQ mnie cały czas trzyma przy sobie, jestem ciekawa, jak potoczy się dalsza akcja, mimo że wiele rzeczy można łatwo przewidzieć, jak to w sportówkach. Lubię bohaterów, nie tylko z Karasuno, no i traktuje o moim ulubionym sporcie drużynowym i mimo że oglądam siatkówkę od małego, to i tak dzięki tej serii dowiedziałam się o paru zasadach/regulacjach gry. Jest w miarę realistyczna i to jej największa przewaga nad Kuroko w mojej ocenie.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn cze 19, 2017 12:07 pm

A ja mam ostatnio problem z nowymi rozdziałami HQ.
Chodzi o progres.
[spoiler]Wszyscy normalnie korzystają z umiejętności jakie nabędą, wszyscy poza Hinatą. Pchła zrobiła największe postępy, co wcale nie jest dziwne gdy na początku potrafił tylko szybko i wysoko skakać.
A w meczach nic, aż do momentu "cool" sceny lub gdy opanowuje nową umiejętność.[/spoiler]
Jest to tylko drobna skaza w mojej ulubionej sportówce.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Marc
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 25, 2016 7:31 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Marc » pn cze 19, 2017 1:48 pm

uznaję hq za moją ulubioną mangę, ale ostatnio ją prawie dropnęłam :0 a wszystko dlatego, że z każdym rozdziałem nie lubię karasuno jeszcze bardziej. w sumie zawsze wolałam przeciwne drużyny, jednak od meczu z shiratorizawą wstąpiła we mnie okropna niechęć do nich. rozumiem, że taka rola głównych bohaterów, jednak nie mogę się pogodzić z ich wygraną w tamtym meczu. liczę, że fukurodani albo itachiyama zdobędą mistrzostwo, bo dla karasuno to jeszcze za wcześnie. moim zdaniem karasuno są nudni i furudate popełnił błąd, gdy sprawił, że przeciwnicy będą ciekawsi. :D ale to tylko mój salt.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn cze 19, 2017 2:27 pm

Akurat Shiratorizawa to dla mnie najgorsza i zarazem najnudniejsza drużyna. Z ich porażki naprawdę się cieszyłem.
Ale jak widać inne drużyny są naprawdę dobrze zrobione skoro każda ma swoich fanów, czyli sukces autora.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pn cze 19, 2017 2:40 pm

Ja tam najbardziej lubię Kociaki i Sówki, na czele z ich kapitanami i rozgrywającymi :) Potem Karasuno, a potem, to w sumie nie wiem, pewnie Aobę.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn cze 19, 2017 2:49 pm

Ja najbardziej lubię Nekomę a potem Itachiyame, ale w zasadzie lubię większość drużyn, chociaż mecz z Shiratorizawą zanudzilby mnie na śmierć gdyby nie Tendou który jest jedną z moich ulubionych postaci. Ale Fukurodani i Karasuno też lubię. I Johenzi.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Marc
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 25, 2016 7:31 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Marc » pn cze 19, 2017 3:00 pm

moja ulubiona drużyna to seijou, a zwłaszcza trzecioklasiści! żadne postacie nie skradły mojego serca tak jak ta czwórka, ale poza nimi lubię itachiyamę, shiratorizawę i fukurodani. co do sów, to liczę, że inni członkowie dostaną więcej czasu dla siebie, a nie tylko "bokuto ma emo mode!!!" i koniec. może furudate w końcu da im jakieś backstory gdy będą grać z karasuno. :D

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn cze 19, 2017 6:15 pm

mika pisze:Ja tam najbardziej lubię Kociaki i Sówki, na czele z ich kapitanami i rozgrywającymi :) Potem Karasuno
Ja tak samo ^^

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » pt cze 23, 2017 8:16 pm

Z Aska:
Fani Haikyuu też muszą liczyc się z tym, że ten tytuł może miec podobną sytuację jak Kuroko (sama kupuję na bierząco), dlatego, że wiele fanów czyta rozdziały bieżąco na internecie, a ta manga już ma 24 tomy + anime wychodzi, także na razie lepiej niech Wanekosie się z tym wstrzymają ♥(ˆ⌣ˆԅ)

[Pandicorn] Wstrzymamy się już na zawsze :/
Jakby ktoś jeszcze się łudził...

Marc
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 25, 2016 7:31 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Marc » pt cze 23, 2017 8:41 pm

waneko ma traumę przez sportówki xd szkoda, że nie zdecydowali się wtedy wydać haikyuu, które chyba dopiero zaczynało zdobywać popularność(?). teraz zrównaliby się już z japonią, wiele osób byłoby zadowolonych a i napewno sprzedaż byłaby duuuużo lepsza. oh well.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt cze 23, 2017 8:59 pm

Cóż napiszę to tak. Trzeba nie było słuchać goni [nie piszę tego złośliwie], tylko HQ wydawać. Jestem przekonany że koszty by się zwróciły. :P
Ale już nic na to nie poradzimy.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » sob cze 24, 2017 12:25 am

Tak naprawdę jedyne wydawnictwo które mogłoby to wydać to JG, ale chyba też byli na nie skoro waneko narzeka na sprzedaż Kuroko... Szkoda, bo zamyka to furtkę na inne sportówki :(

Chyba, że w Japonii wydaliby mangową adaptację Yuri on Ice, to by się raczej rzucili jak sępy... :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob cze 24, 2017 7:30 am

Poczekają jeszcze z rok i hajp na lodziarzy też przeminie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob cze 24, 2017 3:30 pm

Reviolli, jakoś wątpię, skoro ma być drugi sezon.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob cze 24, 2017 3:45 pm

Akiho pisze:Tak naprawdę jedyne wydawnictwo które mogłoby to wydać to JG

Raczej też nie. Kiedyś mówili, że nie współpracują z Shueishą. No chyba, że to się zmieniło od tamtego czasu.
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt cze 27, 2017 12:11 pm

Itachi Uchiha, a najprawdziwsza prawda jest taka że wystarczy że anime pokryje się z mangą i ci wszyscy "poplecznicy" zrobią to samo co w przypadku kuroko. Na haikyuu jest już za późno bo anime jest za daleko i niestety z kuroko wydaje mi się było to samo, anime zaszło za daleko, do tego manga się skończyła, hajp też.
I teraz powstaje paradoks, kuroko udowodnił że sportówki sprzedają się w wersji animowanej lepiej, a haikyuu ma wersje animowaną. Więc dobrze by było gdyby był mangą zakończoną bo wiadomo jak japończycy lubią przeciągać sportowe serie, ale jeśli będzie serią zakończoną to hajp minie. :lol:

A i nie życzę sobie jakiś personalnych wycieczek, że niby zaplanowałam słabą sprzedaż mangi którą uwielbiam :roll: To jakby powiedzieć "podziękujcie całemu forum za propsowanie wzgórza apolla i bokura no kiseki, dzięki nim nie będzie więcej josei bo się nie sprzedają"

A czy haikyuu ma dużą popularność to by trzeba się po konwentach porozglądać, jak dla mnie mocno spadła :P Więc wróżenie tej mandze jakiegoś kosmicznego sukcesu sprzedażowego to zwykłe wróżenie z fusów.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt cze 27, 2017 12:34 pm

Jest standardowa sytuacja. Znaczy został przeczekany najlepszy czas na wydanie, który "gwarantował" najlepszą sprzedaż.
Przykładem dobrze wstrzelonej mangi jest jednostrzał od JPF, zaczęcie wydawania zaraz po pierwszym sezonie animu, a przed drugim.
Następny dobrze wydany w czasie tytuł to Relife.

Natomiast w przypadku mojego HQ, byłby to czas po pierwszym sezonie anime. A każdy kolejny (sezon anime) skreśla tą cześć odbiorców którzy poprzestaną na obejrzeniu anime.

Albo inaczej hq zalicza się w tej chwili do serii zbyt dobrze zekranizowanych (Drrr) i długich.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt cze 27, 2017 2:16 pm

Czuję się w mniejszości osób które dobrze zrobione anime tylko zachęca bardziej do kupna mangi i tak jest w przypadku i DRRR i HQ. Szkoda :/ głównie dlatego, że jestem osobą która wraca kilka albo kilkanaście razy do serii która lubi a w większości przypadków łatwiej i wygodniej i szybciej mi przeczytać mangę niż obejrzeć jeszcze raz trzy sezony anime.
Ech. Pozostaje mi mieć jakieś małe resztki nadziei, że może kiedyś uda mi si koło angielskiego wydania postawić polskie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt cze 27, 2017 2:43 pm

Kocurzyca
Ja mam podobni i dlatego kupuje tomiki na własność bo do nich wracam.

Co do HQ to jest to w tej chwili moja ulubiona wychodząca sportów, nie mogę się zdecydować czy wole ją bardziej od Slam Dunka.

Niestety sportówki to podgatunek przygodowych naparzanek, czyli wszystkie dobre mają dużo tomów. A to są serie bardzo ryzykowne.

Anime hq jest dobre, ale ja wolę jednak tą grubą kreskę z mangi. No i jakoś epickie momenty w mandze bardziej tkwią mi w pamięci niż to samo w ruchu z muzyką.
Pierwszy mocarny skok Hinaty w mandze wyszedł kapitalnie, a w anime jakoś tak zwyczajnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Ksssa
Status: Offline

Post autor: Ksssa » wt cze 27, 2017 4:08 pm

Jak kto woli. ;p Mi tam o wiele bardziej przypadłą animacja do gustu. może dlatego, że osobiście zwracam bardzo uwagę na grafikę, a manga... Cóż... w tym aspekcie nie porywa. ;p I choć jestem wierną fanką HQ to nie kupiłabym teraz tej mangi. Po pierwsze, dobra ekranizacja. Po drugie, manga jest za długa. Po trzecie, zanim waneko dojdzie do momentu, który aktualnie wydaje autor minie zbyt dużo czasu. Wydawnictwa przegapił moment, który by zapewnił im dużo pieniędzy z tej sportówki. Poza tym po przeczytaniu około 8 tomów Kuroko nie dziwie się, że ta manga się nie sprzedaję. Jeśli ktoś oglądał anime to naprawdę wiedza stamtąd mu wystarczała, bo manga nie była żadną perełką. Byłaby dobra, gdyby ktoś faktycznie zaczął od mangi, ale nic ponad. Ponadto cały hype na KnB w większości wynikał z marzeń yaoistek, które... Dużo gadają w sieci, ale przez ograniczone portfele bardziej skłaniają się do fanficków i rożnych opowiadań o tym. W okresie hypu na to anime dość się nim interesowałam i te rzeczy to było 90% tematu o tym. A jak wiemy z autopsji takie zachwyty szybko przemijają. ;p
HQ oczywiście też ma hype w ten sposób, ale poza tym ma także wielu innych fanów. Ba! Znam ludzi, którzy nie oglądają anime, ale dla tej serii robią wyjątek, a nawet dzięki niej wciągają się w anime&mangę!

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości