Mahou Shoujo of the End

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy jesteś za wydaniem tej mangi w Polsce?

Tak
40
37%
Nie
44
40%
Może
25
23%
 
Liczba głosów: 109

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Mahou Shoujo of the End

Post autor: Katori » ndz sty 12, 2014 4:15 pm

[center]Obrazek [/center]

Typ: Manga
Tomy: 8+
Rozdziały: ?
Status: Trwa
Publikowana: 2012 do ?
Gatunki: Horror, Akcja, Shounen, Nadprzyrodzone, Psychologiczne, Ecchi
Autor: SATO Kentaro
Serializacja: Bessatsu Shounen Champion (Akita Shoten)
Wydawnictwo: Akita Shoten

Kogami Kii niezbyt lubi swoje normalne, spokojne życie. Codziennie marzy mu się jakaś przygoda, aby coś się wydarzyło. Pewnego dnia podczas lekcji, z nudów wyjrzał przez okno. To co zobaczył przerosło jego najśmielsze oczekiwania. Głowa jego nauczyciela eksplodowała, gdy na drodze spotkał małą dziewczynkę. Kii stwierdził, że musi to być jakiś zły sen i postanowił się odświeżyć. Po powrocie z toalety widok przerósł jego najśmielsze oczekiwania... Te zwykłe, nudne dni odeszły właśnie w zapomnienie... - opis FlyScans.

Naprawdę ciekawie zrobiony horror. Z tego, co widzę, jest całkiem popularna i figuruje na listach najlepszych mang o tej tematyce.
Ostatnio zmieniony pt cze 23, 2017 7:40 pm przez Katori, łącznie zmieniany 2 razy.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz sty 12, 2014 5:25 pm

Opis mnie zaciekawił i czuję, że to moje klimaty. Dałabym "tak", gdyby nie ten plusik przy liczbie tomów. Obawiam się, że coś takiego po paru tomach mogłoby znużyć...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt sty 21, 2014 9:53 pm

Z bloga Ajszy dowiedziałam się, że ma to wyjść po angielsku, więc postanowilam zapoznać się z fragmentem. Przeczytałam dwa rozdziały i jestem na "może". Jednak mój głos przechyla się w stronę "nie".

Pierwsze skojarzenie to "Highschool Of The Dead". Być może błędne, bo tamtego czytałam tylko jeden rozdział.

Sam pomysł dla mnie "średnio oryginalny", ale jakaś nowość to-to jest. Przeczytałam kawałek głównie ze względu na przyciągającą wzrok okładkę :roll:. Manga jest... dziwna. Ciężko mi ją ocenić. Do czytania to tam jest niewiele (dwa rozdziały przeczytałam w jakieś 10 minut). Kreska też niezbyt mi się podoba. Razi częste korzystanie z pomocy komputera (szczególnie widać to na włosach postaci) i pojawiający się gdzieniegdzie fanserwis (dla mnie rzecz zupełnie zbędna). Parę "koślawców" też się trafiło.

Jestem umiarkowanie ciekawa, jak to się skończy, więc zaznaczam w ankiecie "może". Ale kupiłabym tylko wówczas, gdyby seria zakończyła się na liczbie około pięciu tomów, a ja nie miałabym czego czytać (co raczej prędko nie nastąpi :P).

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt sty 21, 2014 11:19 pm

Przeczytałem kilka rozdziałów i wg mnie takie gorsze HOTD. Tytuł raczej nie dla mnie choć ma kilka mocnych scen i fajny klimat.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sty 22, 2014 12:32 am

Jaskol pisze:Przeczytałem kilka rozdziałów i wg mnie takie gorsze HOTD. Tytuł raczej nie dla mnie choć ma kilka mocnych scen i fajny klimat.
Podobne odczucia. Seria raczej słaba. Nein.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » pn sty 05, 2015 9:58 am

Boże.... już żałuję ze dałam "nie" ; w ; zmieniłam się zdanie, jestem na tak.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn sty 05, 2015 11:27 am

Nie podoba mi się kreska, a przeciwnicy cierpią na "syndrom Kirijamy" z Battle Royale.
Są rażąco przepakowani. Po za tym jest to już zbyt japońskie - w sensie udziwnione.

HotD nie dorasta to do pięt.
Więc nie.

script
Status: Offline

Post autor: script » pn sty 05, 2015 1:48 pm

Bardzo mi się podobają okładki więc pewnie kupiłabym pierwszy tom na spróbowanie

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 07, 2015 11:13 am

Zdecydowanie na tak, lubię nieszablonowe mahou shoujo.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » śr sty 07, 2015 11:16 pm

jestem właśnie w trakcie czytania tej mangi i nie jest zła, ale raczej nie będzie miała miejsca na mojej półce.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » śr cze 01, 2016 9:48 am

Manga jest na tyle inna, że kupiłabym. Również druga manga autora, Mahou Shoujo Site, mnie interesuje.

Z okładek Mahou Shoujo of the End, najbardziej pobobają mi się 1, 3 i 4.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr cze 01, 2016 12:58 pm

Okładki ślicznie, historia okropna.. Momentami już miałam po prostu dość [spoiler] o ty umrzesz. A ty pewnie też [/spoiler] i tak ciągle. :| jestem na nie..

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » wt cze 21, 2016 4:49 pm

O ile wiem, pierwsza historia kończy się na 8 tomie. Od 9 zaczyna się nowy wątek.

I okładka najnowszego 12 tomu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 23, 2017 1:22 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pt cze 24, 2016 1:11 am

Dzięki ładnym okładką sprawdziłem ten tytuł i paru rozdziałach mam mieszane uczucia. Z jednej strony dobrze się czytało, z drugiej jak widzę, że to ma już 12 tomów i wychodzi nadal to nie jestem przekonany, czy ten tytuł wciągnął mnie na tyle mocno, żeby w to inwestować.
Jedna rzecz mnie w tym tytule odrzuciła i przeszkadzała czytaniu. Mianowicie ecchi. Ja do ecchi nic nie nam, parę tytułów z tego gatunku lubię , ale w tej pozycji było dla mnie żenujące i odpychające. :? Choćby ta scena
[spoiler]Z policjantem jak dostali się do centrum handlowego. :/ [/spoiler]
Jednej postaci życzyłem śmierci, byle bym nie musiał patrzeć na jej cycki i sceny z nimi związane które i tak przeklikiwałem.
Swoją drogą czy tylko ja ma takie negatywne odczucia co do ecchi w tym tytule?

Zagłosowałem na może.
Pomimo tego wszystkiego polecam zapoznać się z tym tytułem. Takie coś warto samemu zobaczyć :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » pt lip 01, 2016 8:25 am

Zobaczyłem trochę rozdziałów i fajna manga, tylko trochę się cykam tych dziewczynek, ale o to w tym chodzi więc to na +. Wgl co to za pudzian na okładce 12 tomu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » pt cze 23, 2017 1:21 pm

Najnowsza okładka:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt cze 23, 2017 2:12 pm

Nie.
Połączenie zombi ecchi uważam za jedno z najgorszych jakie zostały sparowane. Od szkoły śmierci odbiłem się w zasadzie na 1 tomie, ale z głupoty pociągnąłem do 3 (bo może się rozkręci).
A to skoro jest słabsze niż tamta manga to nie widzę sensu zawracania głowy.
Tym bardziej jak ma 15+ tomów. Znaczy o 1-3 można pomyśleć, ale nie przy takiej liczbie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » pt cze 23, 2017 2:25 pm

Reviolli pisze:Nie.
Połączenie zombi ecchi uważam za jedno z najgorszych jakie zostały sparowane. Od szkoły śmierci odbiłem się w zasadzie na 1 tomie, ale z głupoty pociągnąłem do 3 (bo może się rozkręci).
A to skoro jest słabsze niż tamta manga to nie widzę sensu zawracania głowy.
Tym bardziej jak ma 15+ tomów. Znaczy o 1-3 można pomyśleć, ale nie przy takiej liczbie.
Za Highschool of the Dead sama nie przepadam, MSotE natomiast bym kupiła. I w Mahou Shoujo of the End nie ma przecież apokalipsy zombie. Te lalki to raczej jakieś mroczne magical girls.
Ostatnio zmieniony pt cze 23, 2017 6:05 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt cze 23, 2017 2:35 pm

Zasugerowałem się opisem i tym że jest porównywane do szkoły. A jedyne dwie rzeczy które kojarzą mi się z tamtym tytułem to - zombi i cycki.
A że w komentarzach pojawia się co jakiś czas wzmianka o śmierci, to sobie przedstawiłem że lalki walczą z zombi.

Ale to nie zmienia faktu że jakoś nie przepadam za ecchi. Zwłaszcza łączonego z horrorami, a ostatnio nawet w naparzankach zaczyna mnie drażnić.
W sumie jedyne ecchi jakie toleruje to w komiedio-romansie gdzie jest w zasadzie tylko 1 para.

Pomijając już to jakoś te lalki z okładek do mnie nie przemawiają.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pt cze 23, 2017 4:22 pm

Nie. Zombi są dla mnie czymś co zawsze mnie odrzuca.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości