Kasane

Czy...

Tak
74
53%
Nie
38
27%
Może
27
19%
 
Liczba głosów: 139

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Kasane

Post autor: Grey » pn sty 06, 2014 5:53 pm

Autor: Matsuura Daruma
Ilość tomów: 1 (trwa)
Oryginalny wydawca: Kodansha
Gatunek: nie mam pojęcia jak to zaklasyfikować
Link: http://www.mangaupdates.com/series.html?id=34971
Opis: Matka Kasane była piękną i sławną aktorką, niestety jej córka nie odziedziczyła po niej urody. Z powodu brzydoty, która jest tym bardziej widoczna w porównaniu ze znaną matką, wszystkie dzieci w szkole dokuczają jej. Trwa to nieustannie aż do liceum.
Przed śmiercią matka dała jej jednak swoją szminkę mówiąc, że gdy będzie czegoś pragnąć, ma pomalować nią usta i pocałować to coś.
Kasane pragnęła pięknej twarzy, więc ukradła ją koleżance z klasy.
A może... matka zdobyła urodę w ten sam sposób?

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn sty 06, 2014 7:29 pm

Łał, brzmi jak niezły horror. Trochę mnie odstrasza to, że jest dopiero 1 tom i wciąż powstaje... Ale może bym kupiła.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn sty 06, 2014 9:10 pm

Wow, okładka jest... no, wow.
Te pierwsze rodziały są dobre. Nie są szczególnie świetne, ale to dopiero początek, mam nadzieję, że się rozkręci. Sam pomysł bardzo ciekawy, w stosunku do tego, czym rynek raczy nas aktualnie, oryginalne. Daję okejkę.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pn sty 06, 2014 9:23 pm

Przeczytałam 5 rozdziałów i niestety się zawiodłam. Po opisie spodziewałam się czegoś lepszego, ale nie widzę pozytywów tego tytułu. Kasane jest przesadnie, wręcz nierealnie (do tej mangi) brzydka xd Nie lubię też motywu psychicznego gnębienia nieładnych osób, więc odpadam. BTW, wg mnie koło horroru to nie leżało :p

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn sty 06, 2014 11:49 pm

mid29 pisze:BTW, wg mnie koło horroru to nie leżało :p
Hm... Jakaś dziewczyna kradnie ci twoją twarz przez pocałunek. Nie jest to dla ciebie horror? Inna sprawa, że nazwałam to horrorem po przeczytaniu opisu, a nie zapoznaniem się z mangą :)

EDIT:
Zapoznałam się z mangą. Z pewnością zasługuje na pierwsze określenie, jakie przyszło mi do głowy, gdy przeczytałam opis - creepy. W ankiecie zaznaczyłam "może", ale teraz jestem przekonana, że bym tego nie kupiła.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt sty 07, 2014 8:22 am

Odpadłam po trzech rozdziałach. Racja, główna bohaterka jest wręcz karykaturalnie brzydka. Głupotą jest też dla mnie znęcanie się nad kimś tylko z powodu wyglądu (tzn. generalnie znęcanie się jest głupotą ale dzieci bywają okrutne). Naprawdę nikt nie spróbował porozmawiać z Kasane, poznać jej bliżej? To nierealne, że nie było nawet jednej takiej osoby. No i ten kult piękna... Kasane jest strasznie płytka, wygląd wydaje się dla niej najważniejszy. Rozumiem, że to głównie wina matki ale strasznie mnie to denerwowało.

Na plus policzę dość nietuzinkową kreskę. Jednak to za mało, bym kupiła ten tytuł. Status ongoing też mnie odstrasza. Jestem na nie.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt sty 07, 2014 2:24 pm

ninna, dręczyć można z o wiele mniej-złych powodów, wiem po sobie. To zdaje się podstawówka/gimnazjum w najlepszym razie, a mnie dali spokój jedni debile dopiero w ostatniej klasie gimnazjum. Tak, wcześniej nikt nie próbował nawet ze mną porozmawiać ani poznać mnie bliżej. A byłam TYLKO gruba, zaczytania i mądra.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt sty 07, 2014 2:58 pm

Shakkaho, nie wiem, w jakim jesteś wieku ale z tego co widzę jakoś na przestrzeni ostatnich lat nastała dziwna moda na wyśmiewanie osób czytających książki i używających mózgu... Kiedy ja chodziłam do podstawówki/gimnazjum/liceum fakt czytania książek zjednywał ludzi. W klasie były ponadto osoby o różnych "kształtach i rozmiarach" i nikomu to jakoś nie przeszkadzało. A jeśli jesteśmy w podobnym wieku to współczuję bo musiałaś trafić na wyjątkowo złośliwe towarzystwo.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt sty 07, 2014 3:06 pm

...trafiłam na bandę idiotów i podstawówkę razem w gimnazjum na zadupiu, to tez miało spoty wpływ. :wink: Ale wiesz, to nawet nie o czytanie chodził, a o to, że mam z tego dobre oceny. I wiesz, teraz studiuję, więc może to wina wieku i ostatniego "hodowania dzieci", ale zawsze się wyśmiewało. Tylko dopiero teraz ludzie dali ofiarom prawo by o tym mówić, bez "a co w tym złego, się pobawili i tyle". I nie jest teraz tak źle: kiedyś to miałaś warkocz do pasa, a chłopaczek za tobą przybił ci go do drewnianej ławki. Skalpowanie instant, pozbawione jakiejkolwiek kary. Pod tym względem jest trochę lepiej...

Co do Kasane, ja chętnie kupiłabym pierwszy tom-dwa, lubię taki tym kreski i historii.

Zarkarys
Status: Offline

Post autor: Zarkarys » ndz sty 12, 2014 5:30 pm

Przeczytałam pięć rozdziałów i raczej bym kupiła. Prawda, Kasane jest wręcz karykaturalnie brzydka, ale polubiłam ją. Fabuła, mimo że lekko absurdalna, również mnie wciągnęła i jestem ciekawa jak to dalej się rozwinie.
Jestem na "może". Manga ma dopiero jeden tom, więc najpierw chcę zobaczyć jak to się rozwinie.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz sty 25, 2015 12:14 am

A chciałem założyć ten temat. Ciekawy pomysł, dobre wykonanie i ma już 4 tomy.

Okładka:
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz sty 25, 2015 9:03 am

Opis brzmi zacnie, może i bym się skusiła. Zwłaszcza, że na razie to tylko jeden tom, no i temat dość ciekawy.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz sty 25, 2015 10:30 am

Sayuki78 pisze:Opis brzmi zacnie, może i bym się skusiła. Zwłaszcza, że na razie to tylko jeden tom, no i temat dość ciekawy.
Wspomniałem wyżej, że już cztery. :p I to jak na jeden rok to chyba niezłe tempo. Manga miała nominację do jakiejś nagrody ostatnio.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz sty 25, 2015 10:48 am

Dzięki Katori, który odświeżył ten temat poparcie dla tej mangi ponownie skoczyło xD bardzo mnie to cieszy ^^ może kiedyś ją w Polsce ujrzymy :)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz sty 25, 2015 11:13 am

Wspomniałem wyżej, że już cztery. :p
Oj tam, nie doczytałam :P

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » ndz sty 25, 2015 12:12 pm

Gdyby manga się skończyła tak na maks. 6-7 tomach to myślę że bym kupiła. Opis brzmi całkiem ciekawie, ale to głównie okładki mnie zachęciły, są cudowne *-*

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » ndz sty 25, 2015 1:21 pm

Wow.... *O* Brzmi ciekawe, straszne wyciągnęło mnie.. *^* Właśnie, na pewno nie jest gatunek yuri? Bo na okładka widzę jakby parę kobiety chciały się całować.


PS. Ma ładną kreską *^* http://img.batoto.net/comics/2013/07/14 ... 000031.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz sty 25, 2015 1:29 pm

Kyokoro, póki co yuri chyba nie ma xD acz czytałem to już dawno temu więc głowy sobie nie dam uciąć ^^ pocałunek natomiast jest związany z czymś innym ;) no ale nie będę spoilerować ^^

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 26, 2015 3:59 pm

Jestem na duże tak. Świetny opis + ta cudna okładka.

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » pn sty 26, 2015 4:49 pm

Bardzo dobra manga. Przeczytałam kilka rozdziałów i czytałabym dalej gdybym nie zapomniała tytułu xD Cieszę się, że już wiem jak się nazywa i mogę kontynuować czytanie. Wygląda to mi też na dobry dramat psychologiczny, no i rzecz jasna horror. Mam nadzieję, że ktoś to u nas wyda.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości