Innocent

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy...

Tak
32
41%
Nie
36
46%
Może
10
13%
 
Liczba głosów: 78

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » ndz sty 12, 2014 7:56 pm

Nie jestem wielką fanką tematyki historycznej, ale muszę przyznać że ta manga mnie nawet wciągnęła :D
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz sty 12, 2014 10:50 pm

Kosz!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Innocent

Post autor: Kuroneko » pt wrz 22, 2017 2:45 pm

Wszystkie okładki Innocent:
► Pokaż Spoiler
Okadki Innocent Rouge 1-4:
► Pokaż Spoiler
Innocent Rouge tom 5 i 6:
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw gru 20, 2018 5:20 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Innocent

Post autor: Fani » pt wrz 22, 2017 3:59 pm

Po zobaczeniu okładki pierwsze skojarzenie to naturalnie BL xD. Przejrzałem z ciekawości kilka losowych rozdziałów i jestem dość zmieszany. Rysunki wyróżniają się pozytywnie spośród innych mang, ale raczej sam tytuł nie jest dla mnie. Klimat taki tajemniczy czy wręcz złowrogi, trochę za ciężkie się to wydaje.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Innocent

Post autor: Skolopendrokot » pt wrz 22, 2017 6:15 pm

14 lat? No to żadne wydawnictwo tego nie tknie, bo podpada pod paragraf o pedofilii.
Przypominam, że w Loveless mamy miłość między studentem i dwunastolatkiem, a mimo to Studio JG nie bało się tego wydać i tytuł nie wywołał w Polsce żadnego oburzenia obyczajowego. W Les Bijoux natomiast kilkunastoletni antagonista był wykorzystywany seksualnie przez duchowego (do złudzenia przypominającego ze stroju duchownych katolickich), a mimo to też nie pamiętam, by ktokolwiek podniósł głos sprzeciwu. Byłabym więc ostrożna ze stwierdzeniem, że nikt tego nigdy nie wyda. Ja na pewno bym ten tytuł kupiła.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Innocent

Post autor: Kuroneko » czw gru 20, 2018 5:25 pm

Rouge okładki 7-9:
ObrazekObrazek
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

SilverMoonligt
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 25, 2021 10:10 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: SilverMoonligt » wt lut 02, 2021 11:47 pm

Chyba będę oryginalna i powiem, że ostatnio skończyłam czytać "Innocent" Shinichi Sakamoto. Muszę powiedzieć, że ta krwawa opowieść Charlesa Henriego Sansona i jego rodziny niezwykle mnie wciągnęła. Cudna kreska, burzliwy okres w dziejach Francji i do tego sama historia niezwykle mnie zaintrygowaly i zdecydowanie zapamiętam tytuł na długo. Nawet brutalność i pewne kontrowersje dodawały tej mandze naprawdę niepowtarzalnego klimatu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie będzie to manga dla wszystkich i to nie tylko przez słuszne ograniczenie wiekowe ( zdecydowanie 18+), nawet mój mąż, zwolennik ciężkich historii ale z komediowymi wstawkami miał z tym tytułem spore problemy. Mimo wszystko jednak uważam, że dla osób szukających pozycji innych niż wszystkie, czasami dającymi sporo do myślenia (nawet jeśli chce się trochę pobawić w głębszą psychoanalizę bohaterów) może być to naprawdę ciekawe doświadczenie. Kolejnym tytułem który czytam w miarę na bieżąco jest "Acid Town" Kyugo tym razem już wydawany w Polsce. Kolejna raczej dość kontrowersyjna i ciężka historia z doskonałą dla mnie kreską. Również polecam i zaznaczam, że ten tytuł też ma znaczek +18 i posiada wątki yaoi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości