Akuma no riddle

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy jest to manga, w którą gotów był/byłabyś zainwestować?

Jasne!
104
62%
A daj se siana, przecież to yuri!
64
38%
 
Liczba głosów: 168

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn cze 02, 2014 12:29 pm

GrisznakIW pisze:Swoją drogą, w Japonii jest to jedna z popularniejszych serii tego sezonu, z tego co słyszałem.
To chyba mamy inne źródła xD bo z moich wynika, że najpopularniejszy jest incest w Hogwarcie oraz 50 pierwszy randek w wersji anime xD
Nie zmienia to faktu, że gdy porównałem anime Akuma no Riddle z mangą, to muszę przyznać, że anime jest bardzo, ale to bardzo wierne. Co powoduje, że można liczyć na to, że manga zakończy się na 5 tomach. No chyba, że autor doda nowe wątki... co akurat w tym przypadku nie byłoby takie złe xD bo szczerze, serio spodobała mi się ta seria^^

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt cze 27, 2014 11:08 pm

Własnie obejrzałam ostatni odcinek anime. Jako całość mi się podobało (ale zakończenie już nie :P ), yuri to mało w tym jest... ale gdyby manga wyszła w Polsce to raczej bym kupiła.
Obrazek

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » pt cze 27, 2014 11:13 pm

Po kilku pierwszych odcinkach anime byłem na tak, ale jakoś od połowy serii coraz mniej mi się podobało i ostatnie odcinki oglądałem z bólem :P Jeśli manga też ma taki zjazd to jestem na nie

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » sob cze 28, 2014 3:41 am

Grey pisze:To chyba mamy inne źródła xD bo z moich wynika, że najpopularniejszy jest incest w Hogwarcie oraz 50 pierwszy randek w wersji anime xD
Też masz złe źródła bo są to idol show z dobrą animacją i CGI harem w kosmosie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob cze 28, 2014 5:42 am

bastek66, ja to czytałem na początku sezonu, a Ty teraz to piszesz na końcu xD może obaj mamy dobre źródła, tylko wersja się pod koniec zmieniła?
Rabbit D, ja miałem na odwrót - na początku Akuma no Riddle wydawało mi się średniakiem, każdy kolejny odcinek wydawał mi się coraz lepszy, potem punkt kulminacyjny, "o rany, to czarny koń tego sezonu!" i... zakończenie :( które bolało mnie jak... nie wiem Dx dlatego zgadzam się w pełni z Angu. Całość spoko, ale zakończenie... bleeee ;(

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob cze 28, 2014 9:19 am

Pamiętajcie, że zakończenie to twórczość własna ludzi od anime, bo manga się jeszcze nie skończyła...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob cze 28, 2014 10:28 am

GrisznakIW, tym się pocieszam, ale niestety jest chyba 50% szansy, że skończy się właśnie w ten sposób...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob cze 28, 2014 1:04 pm

Ja też się strasznie rozczarowałam końcówką :? ,jeśli manga pójdzie na inne tory niż anime możliwe,że zakupie.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » pn cze 30, 2014 9:15 pm

Ogladałam się i podobało mi :) =D>

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » czw maja 28, 2015 9:22 pm

Jest szansa ze zostanie wydany przez Studio JG. Bo tą autorką, jest autorką Lovelees (chyba)
Oczywiście kupiłabym. Możliwe ze zostanie wydany po Girl Friends.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pt maja 29, 2015 2:22 pm

Konkretny haremik :D Wizualnie dla mnie może być. Anime nie widziałem, ale pewnie wtedy podjąłbym ostateczną decyzję o ewentualnym zakupie mangi. Od 2012 roku ukazały się dopiero 3 tomy, więc seria idzie raczej wolno.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » wt cze 02, 2015 12:11 am

pittegawll pisze:Konkretny haremik .
Jaki harem? Przecież praktycznie wszystkie laski były w parze z inną.

Kannagi
Status: Offline

Post autor: Kannagi » śr lip 15, 2015 6:50 am

A daj se siana, przecież to yuri!
Pierwotnie byłam w opcji z może, ale ponieważ to yuri - a pewnie, że kupiłabym ;D Bo jak każda porządna fanka yuri, zazdroszczę tym rozpieszczonym yaoistkom XD

mojra19
Status: Offline

Post autor: mojra19 » sob gru 26, 2015 11:15 am

Jestem na tak :)

Lily23
Status: Offline

Post autor: Lily23 » pn lut 08, 2016 7:28 pm

Jestem na tak, oglądałam anime i bardzo mi się spodobało mam nadzieję że kiedyś to wydadzą

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw paź 06, 2016 10:10 am

Manga oficjalnie zakończy się na 5 tomach. Ostatni tom wyjdzie w Japonii w grudniu tego roku :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ds/.107322

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw paź 06, 2016 1:40 pm

Może w końcu weźmie się za Lovelessa i zakończy go w miarę sensownie ;)

Akume zaczęłam od anime które mnie raczej nie porwało, dlatego nie mam ochoty zapoznawać się bliżej z mangą.

Ankieta jest trochę dziwna... xD Nie chciałabym tego tytułu, ale to nie znaczy, że nie lubię yuri ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 11:04 am

Może, ale tylko dla tego że jest gatunek yuri, a 5 tomów to raczej mało. Do animca jakoś nigdy nie dałem rady się zmotywować.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Akuma no riddle

Post autor: Bukafo » pt lip 06, 2018 2:12 am

Okeeej. Nie ukrywam, że bardzo mnie zdziwił ten większy procent pozytywnych głosów. Byłem pewien, że jak wejdę na ten wątek, to będzie o wiele więcej głosów przeciwnych wydaniu tej mangi, no ale dobra. Anime oglądałem dosyć dawno. Nie skłamię jeśli napiszę, że od początku mi się spodobało i mnie wciągnęło i że z każdym kolejnym odcinkiem byłem ciekaw co będzie dalej. Sam opening był dla mnie wtedy czymś genialnym. No, ale końcówka jednak mnie bardzo rozczarowała, niestety. Co do mangi, to nie miałbym nic przeciwko, żeby u Nas ją wydali, nawet w najbliższym czasie. Te pięć tomów to nie jest wcale tak dużo, a bardzo ciekawi mnie zakończenie w tym przypadku.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alex2422
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 01, 2019 1:34 pm
Gender:
Status: Offline

Akuma no riddle

Post autor: Alex2422 » sob paź 19, 2019 10:26 am

Po obejrzeniu anime twierdzę, że nie powinno mieć to gatunku yuri ani shoujo-ai. Poza paroma drobnymi podtekstami wątek lesbijski tutaj praktycznie nie istnieje. W każdym razie, jestem na tak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości