Akuma no riddle

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy jest to manga, w którą gotów był/byłabyś zainwestować?

Jasne!
104
62%
A daj se siana, przecież to yuri!
64
38%
 
Liczba głosów: 168

GrisznakIW
Status: Offline

Akuma no riddle

Post autor: GrisznakIW » śr gru 11, 2013 9:54 pm

Obrazek
Tomów: 1+
Status: Trwa
Premiera: 2012
Zakończenie: ?
Gatunek: szkolne, akcja, yuri
Autor: Yun Kouga (Loveless, Earthian), Sunao Minakata
Serializacja: Kadokawa Shoten

(wiem, wiem, proponowanie yuri to tracenie czasu, ale co mi tam...)

Akcja Akuma no Riddle rozgrywa się w prywatnej szkole żeńskiej Myōjō. Niby jest to zwykła placówka edukacyjna, ale jedna z klas wyróżnia się zdecydowanie na tle reszty. Wszystkie jej uczennice bowiem są zabójczyniami, a ich celem jest Haru Ichinose. Tokaku Azuma, nowa uczennica w tej klasie, ma także za zadanie wykończyć Haru, jednak niespodziewanie zaczyna czuć do niej coś zupełnie innego...

Seria ma zapowiedziane anime na wiosnę przyszłego roku.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw gru 12, 2013 5:21 am

Opis ciekawy, ale... Manga tylko ma 1 tom i wciąż powstaje, więc nie ma u mnie szans. [-X

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » czw gru 12, 2013 12:00 pm

niestety, to jest największy minus ;) "ongoing" a dla osób zainteresowanych to Anime Akuma no riddle pojawi się w sezonie wiosennym ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt maja 13, 2014 8:16 pm

Oglądam anime i muszę powiedzieć,że nawet mi się podoba.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt maja 13, 2014 9:29 pm

Anime jest świetne, jak manga idzie podobnym torem, to zdecydowanie warto się zainteresować.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt maja 13, 2014 9:32 pm

Katori pisze:Anime jest świetne, jak manga idzie podobnym torem, to zdecydowanie warto się zainteresować.
Podobnym, z tym, że manga jest bogatsza fabularnie, bo anime, z racji czasu, pomija niektóre wątki, rozmowy i wspomnienia z przeszłości.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr maja 14, 2014 2:51 pm

Dobre yuri jest dobre. Bardzo chętnie.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr maja 14, 2014 7:40 pm

Opis brzmi zarąbiście, kreska (zwłaszcza na okładkach) też niczego sobie, no i... yuri. :D Brałabym od zaraz!

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr maja 14, 2014 7:43 pm

Yuri? Nie, dziękuję :P

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr maja 14, 2014 8:12 pm

GrisznakIW pisze: Podobnym, z tym, że manga jest bogatsza fabularnie, bo anime, z racji czasu, pomija niektóre wątki, rozmowy i wspomnienia z przeszłości.
Czy te wątki, rozmowy i wspomnienia z przeszłości sprawiają, że historia trzyma się kupy choćby w minimalnym stopniu? Bo po anime tego nie widzę... :-k Jeśli nie, to jestem na nie.

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » czw maja 15, 2014 2:52 pm

Yuri mówimy NIE!! :D Takie moje zdanie xD

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » czw maja 15, 2014 2:57 pm

W ankiecie brakuje mi opcji "może"... Z tego powodu raczej powstrzymam się od oceny; nie mam nic przeciwko yuri, o ile byłoby ciekawą pozycją, a sam opis nie brzmi jakoś specjalnie zachęcająco, żebym tylko po tym to oceniała...

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw maja 15, 2014 3:00 pm

Związek damsko-damski mnie nie odstrasza, opis nie odstrasza, obrazek wygląda ok, jednak krótki zerk na skany w grafice google spala szanse. Z podobnych tytułów brałabym Shitsurakuen. Z tym jestem na nie.

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » czw maja 15, 2014 11:10 pm

Tak jestem za tym tytułem Yuri. Dobra manga.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » wt maja 27, 2014 8:48 pm

Jestem na NIE. Jestem na bieżąco z anime i miałem nadzieje że będzie to niezła seria [ taka perełka tego sezonu], a na razie wypada bardzo blado. Wolę zamiast tego tak Flota - Shitsurakuen :)

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » sob maja 31, 2014 9:36 pm

Niestety, u mnie "yuri" spisuje tę mangę na straty. Nie lubiłam, nie lubię, nie będę lubić. NIGDY.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob maja 31, 2014 10:00 pm

W sumie nie wiem jak w mandze, ale biorąc pod uwagę anime to tag: yuri, jest w tym przypadku mocno naciągany xD

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 9:01 pm

Pompon-nee pisze:Niestety, u mnie "yuri" spisuje tę mangę na straty.
Nie mówię, że w odniesieniu do tego tytułu, bo go nie czytałam, ale strasznie wkurzające podejście... Ja z kolei nienawidzę yałojców, ale nie skreślam tytułu TYLKO dlatego, że ma w tagach "yaoi" czy "shounen-ai". Może wartałoby się przełamać, hm? :P

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 01, 2014 9:11 pm

Może wartałoby się przełamać, hm?
Z tym się zgadzam, często okazuję się w praktyce ,że co lepsze mangi z tagiem yuri biją na głowę shojki :wink:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn cze 02, 2014 11:55 am

Swoją drogą, w Japonii jest to jedna z popularniejszych serii tego sezonu, z tego co słyszałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości