Nanatsu no Taizai

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
138
54%
Nie
87
34%
Może
29
11%
 
Liczba głosów: 254

Atobe-san
Status: Offline

Nanatsu no Taizai

Post autor: Atobe-san » pt paź 25, 2013 9:06 pm

[center]Obrazek [/center]

Tytuł japoński: 七つの大罪
Tytuły alternatywne: The Seven Deadly Sins
Wydawnictwo: Kodansha
Wydany: 2012
Liczba tomów: 5+
Polskie skanlacje: Tak
Gatunek: Akcja, Dramat, Fantasy, Komedia, Nadprzyrodzone moce, Przygodowy, Romans, Shounen, Sztuki Walki
Autor: SUZUKI Nakaba
Opis: “Siedem Śmiertelnych Grzechów”- grupa złych rycerzy, którzy konspirowali w celu przejęcia królestwa Brytanii. Powszechnie mówi się, że zostali wybici przez Świętych Rycerzy aczkolwiek niektórzy twierdzą, że nadal stąpają po świecie żywych. Dziesięć lat później Święci Rycerze rozpoczynają rewoltę, biorąc w niewolę króla oraz stając się nowymi, tyranicznymi władcami królestwa. Elizabeth, jedyna córka króla wyrusza w podróż w celu znalezienia „Siedmiu Śmiertelnych Grzechów” i uzyskania od nich pomocy w celu odbicia królestwa.
Więcej okładek: http://manga.joentjuh.nl/series/82239/
Wiem ,że macie pecha do tego wydawnictwa. Ale może kiedyś to się zmieni :)

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » ndz paź 27, 2013 2:02 pm

Uwielbiam to.
jedyna córka króla
Błąd w opisie.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt paź 21, 2014 3:49 pm

Noo, znalazłam w końcu :)
Ciekawy, przyjemny shounen. Bohaterowie przesympatyczni. Seria bardzo popularna w Japonii. U nas też już zbiera swoich sympatyków. Pewnie przybędzie ich jeszcze po obejrzeniu anime, które niedawno zaczęło być emitowane. Klimatem przypomina mi trochę Fairy Tail.
Jestem zdecydowanie na TAK! :)
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » wt paź 21, 2014 6:26 pm

Dałam na nie póki co. Zaczęłam oglądać anime, ale chyba dołączy do listy serii porzuconych. Nie pasuje mi humor, poza tym kolejna seria, gdzie bohater ma obsesję na wiadomym punkcie.

Golibroda7
Status: Offline

Post autor: Golibroda7 » wt paź 21, 2014 9:58 pm

Zapowiada się ciekawie, aczkolwiek nie pewnie, więc być może...

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr paź 22, 2014 9:37 am

Anime które aktualnie wychodzi jest świetne, ale wersja mangowa przebija wszystko. Klimat bardzo zbliżony do FT, ale jednak jest w tej mandze coś co sprawia, że nie możesz doczekać się kolejnego rozdziału. Jestem na duże Tak

Marta001
Status: Offline

Post autor: Marta001 » śr lis 12, 2014 8:29 am

Również jestem na TAK! :)
Na początku sama nie wiedziałam, co myśleć, o tej serii, lecz im dalej w las, tym lepiej :)

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » czw gru 24, 2015 12:12 am

Jaram się tą mangą doszczętnie. Nie miałem pojęcia, że ten tytuł może być aż tak dobry. Podpisuję się rękami i nogami o jego wydanie. Ta manga zasługuje na to, żeby pojawić się w Polsce. Postacie, rozwój wątków, klimat - chciałbym powitać ten tytuł w naszym ojczystym języku na mojej półce.

Twitch
Status: Offline

Post autor: Twitch » czw gru 24, 2015 2:16 pm

Nie wiem skąd tyle głosów na nie... Chyba tylko po to byleby kliknąć. Manga jest świetna i bardzo chętnie ujrzałbym ją w Polsce.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt sty 15, 2016 9:19 am

Ja dałem na "może", choć na dzień dzisiejszy powinno być "nie". Ponieważ mam do kupienia sporą liczbę mang z kategorii przodowe komedio naparzanki, więc po prostu nie zmieściłoby się na mojej liście zakupowej.

Co do samego tytułu to dla mnie średniak który mi się nie spodobał. Postacie grzechów ciekawe, ale za to ich przeciwnicy znaczy rycerze to tona mułu (z wyjątkami). Chyba najbardziej irytuje mnie księżniczka. Wątki komediowe spoko, za to walki nie ciekawe.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pt sty 15, 2016 10:51 am

Kiedyś w przeszłości zagłosowałam na "może" i moje odczucia nadal się wahają. Klimatem rzeczywiście przypomina Fairy Tail, ale bohaterowie nie są tak absurdalnie dobrzy i weseli. To co najbardziej przeszkadzało mi w FT i przez co rzuciłam czytanie mangi to fakt, że nawet bohaterowie ze skłonnościami psychopatycznymi nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki się zmieniali po dołączeniu do gildii. No serio, takie rzeczy się nie dzieją w prawdziwym świecie... Bogom dzięki Grzechy mają bardziej zróżnicowane charaktery i przez cały czas zdarza im się robić krzywdę innym. Irytuje mnie za to przegięte ecchi, które moim zdaniem nie pasuje do tego anime... Cała masa żartów okołoseksualnych, obsesja Meliodasa na punkcie cycków i ubieranie bohaterek w stroje które ledwie zakrywają tyłki. Taka fajna manga, a tak mnie wnerwia w trakcie czytania! No i dlatego pomimo faktu, że ja lubię to nadal nie jestem pewna czy bym ją kupiła.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt sty 15, 2016 6:57 pm

Wydaje mi się, że kiedyś zagłosowałam na nie, szkoda, że teraz nie mogę zmienić swojego zdania, bo po obejrzeniu anime zmieniłabym na zdecydowane tak! Podoba mi się klimat i bohaterowie tej mangi, kilka razy udało się autorowi mnie zaskoczyć i tak skrajne różne charaktery grzechów baaardzo do mnie przemawiają. Mam nadzieje, że któryś z wydawców zainteresuje się tym tytułem gdyż wkrótce drugi sezon anime :)
Obrazek

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » ndz maja 15, 2016 7:02 pm

To tytuł specyficzny. Na początku przekreślałam go ze względu na kreskę, ale fabuła oraz postacie szybko zaskarbiły u mnie moją sympatię. Chociaż obecny arc jest nieco nudnawy, całość ma się zamknąć w 30 tomach, co nie jest niemożliwą do wydania barierą, a warto. Kupuję tytuł po niemiecku, ale chętnie wesprę polskie wydanie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn maja 16, 2016 8:10 pm

Tak, tak, tak, proszę!

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn maja 16, 2016 11:55 pm

Dobry tytuł, świetni bohaterowie, szczególnie Meliodas i Ban ^^ Ostatnie rozdziały są świetne jak dla mnie :twisted: Jestem oczywiście na TAK.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » wt maja 17, 2016 10:48 am

Tak to świetny tytuł jest i kupię jeżeli będzie wydany :mrgreen:

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt maja 17, 2016 11:09 am

Wzięłam "może", ale główny bohater i główna bohaterka mocno irytują. Najbardziej lubię nieumarłego (chociaż ma ciągoty do małych dziewczynek) i Kinga :) I fajnie, że dali motyw Króla Artura :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » wt lip 19, 2016 5:56 pm

Zdecydowanie jestem na tak. W tym przypadku, bez względu na ilość tomów i tak skompletowałbym rzeczony tytuł. :)

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » wt lip 19, 2016 7:06 pm

Raczej tego nie wydadzą, gdyż po polsku są aż 23 tomy. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt lip 19, 2016 8:12 pm

SweetGuyKappa pisze:Raczej tego nie wydadzą, gdyż po polsku są aż 23 tomy. :)
po polskiemu*
Znając poziom skanlacji :)

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości