Tengen Toppa Gurren Lagann

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
34
37%
Nie
46
51%
Być może
11
12%
 
Liczba głosów: 91

Sagu
Status: Offline

Tengen Toppa Gurren Lagann

Post autor: Sagu » pn sie 26, 2013 6:36 pm

Obrazek


Ilość tomów:Ok 8
Rok wydania:2007
Gatunek:Komedia,Przygoda,Mecha,Science-fiction,Akcja
Autor:Kotaro Mori

Opis:

Pewnego razu, podczas codziennego kopania, Simon znajduje w ziemi dziwny świecący przedmiot w kształcie małego świdra. Przedmiot ten, jak później się okazuje, jest kluczem do uruchomienia zagrzebanego pod ziemią nietypowego, bo składającego się tylko z „twarzy” mecha. Gdy Simon chce pokazać znalezisko przyjacielowi, zdarza się rzecz nieprzewidziana – sklepienie pęka, a przez powstałą dziurę wpada coś, co nieuświadomieni ludzie mogą nazwać tylko i wyłącznie potworem. Oczywiście Kamina nie byłby sobą gdyby nie wykorzystał takiej sytuacji i ze wszystkim co przy sobie w tamtej chwili posiadał nie rzucił monstrum wyzwania. Nie wiadomo, jak tragicznie by się to skończyło, gdyby nie pojawienie się nieznajomej dziewczyny z bronią o gabarytach odwrotnie proporcjonalnych do niej samej. Tego, jakiej „broni” użyją ostatecznie, aby uratować wioskę, można było się domyślić już wcześniej, nie przeszkadza to jednak poczuć się mile zaskoczonym dość nietypową walką. Tak zaczyna się historia, która z małej wioski przeniesie się na tereny o wiele rozleglejsze i stanie Historią, pamiętaną jeszcze bardzo długo. Odpowiedzi na pytania, czym dokładnie są te olbrzymie maszyny, zwane tutaj Gunmenami, w jakim celu powstały, a także kto i dlaczego nim kieruje, poznamy w miarę rozwoju akcji.



Opis może zbytnio nie zachęca jednak,nie dawno skończyłem oglądać anime,teraz czytam mangę.Ogólnie,samo anime zrobiło na mnie ogromne wrażenie jeśli,chodzi o przebieg akcji,przyjaźń oraz poświęcenie,od zera do bohatera.Mimo że,nie przepadam za mechą to jednak ten tytuł wyjątkowo przypadł mi do gustu.Anime powstało dosyć dawno również,wyszły 2 wersje kinowe.Myślę że warto zwrócić uwagę na ten tytuł,więc zapraszam do zapoznania się z nim!.

Aratar
Status: Offline

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Post autor: Aratar » pn sie 26, 2013 9:03 pm

Manga ma 10 tomów, a z tego co wiem jest w całości na bazie anime więc jestem na nie(anime było bardzo dobre).
Sagu pisze: Opis może zbytnio nie zachęca jednak,nie dawno skończyłem oglądać anime,teraz czytam mangę.Ogólnie,samo anime zrobiło na mnie ogromne wrażenie jeśli,chodzi o przebieg akcji,przyjaźń oraz poświęcenie,od zera do bohatera.Mimo że,nie przepadam za mechą to jednak ten tytuł wyjątkowo przypadł mi do gustu.Anime powstało dosyć dawno również,wyszły 2 wersje kinowe.Myślę że warto zwrócić uwagę na ten tytuł,więc zapraszam do zapoznania się z nim!.
Używaj spacji, łatwiej się wtedy czyta.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn sie 26, 2013 10:39 pm

Aratar pisze:z tego co wiem jest w całości na bazie anime więc jestem na nie(anime było bardzo dobre)
To trochę nielogiczne. Skoro jest na bazie anime, które było bardzo dobre to dlaczego na nie. Zwłaszcza, że manga jest całkiem fajnie narysowana w stylu zbliżonym do animacji. Mam 2 tomy w oryginale i nie mam im niczego do zarzucenia.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sie 27, 2013 2:50 am

Dembol pisze:Skoro jest na bazie anime, które było bardzo dobre to dlaczego na nie.
Ja bym się bał, że na przykład manga zepsuje mi dobre wrażenie, albo po prostu będzie słaba. Nie wiem jak to wygląda w tym przypadku, ale np. pomimo że jestem fanem, to mangi Clannad bym w życiu nie kupił.
Co do Laganna, musiałbym się bliżej przyjrzeć, anime wciąż na mnie czeka, więc nie mówię nie.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » wt sie 27, 2013 10:42 am

Dembol pisze:To trochę nielogiczne. Skoro jest na bazie anime, które było bardzo dobre to dlaczego na nie.
Dlatego, że
Marei pisze: Ja bym się bał, że na przykład manga zepsuje mi dobre wrażenie, albo po prostu będzie słaba.
Przejrzałem mangę Laganna i niezbyt mi ona podchodzi, ale anime było bardzo dobre, mimo że fanem mecha nie jestem.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt sie 27, 2013 11:44 am

Bo TTGL to nie anime dla fanów mecha tylko dla fanów męskości i epickości. Trudno mi sobie wyobrazić żeby papierowa wersja mogła oddać to samo(choć może się mylę).

Obrazek

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt sie 27, 2013 12:29 pm

Ze względu na strach przed trwałymi zmianami w psychice, oglądanie anime przerwałam jakoś tak w połowie, po finale pierwszej części i wiadomym wydarzeniu. To było kilka lat temu i dalej nie czuję się wystarczająco gotowa, aby wrócić i dokończyć czy oglądnąć jeszcze raz od początku. W skrócie - nie kupiłabym. Za bardzo boli.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sie 27, 2013 1:29 pm

Marei pisze:mangi Clannad bym w życiu nie kupił.
Anime jak i manga Clannad są na podstawie gry.Zły przykład dałeś. :wink:

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sie 27, 2013 4:15 pm

Wiem, wiem, ale reguła się zgadza. W takim razie można podać przykład mangi Bebopa i Wolf's Rain, które nieco mi obrzydziły wersję animowaną. Nie każda manga na podstawie anime jest słaba, najlepszym przykładem jest Evangelion, który jak dla mnie przebija pierwowzór. Nie wiem, może i tak samo jest w przypadku TTGL, ale na razie nie chcę tego sprawdzać.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt sie 27, 2013 8:51 pm

Marei pisze:Wiem, wiem, ale reguła się zgadza. W takim razie można podać przykład mangi Bebopa i Wolf's Rain, które nieco mi obrzydziły wersję animowaną. Nie każda manga na podstawie anime jest słaba, najlepszym przykładem jest Evangelion, który jak dla mnie przebija pierwowzór. Nie wiem, może i tak samo jest w przypadku TTGL, ale na razie nie chcę tego sprawdzać.
Manga jest zła, dlatego będę mniej lubił anime, na podstawie którego powstało. Khem... to przez powstanie "Zmierzchu" powinniśmy mniej lubić Stokera? Srsly?

Sama bm nie kupiła, z mechów podobały mi się tylko NGE i KNM.

Golibroda7
Status: Offline

Post autor: Golibroda7 » wt wrz 16, 2014 6:18 pm

W anime już od samego początku ciekawe walki, bardzo chętnie :D

Bill
Status: Offline

Tengen Toppa Gurren Lagann

Post autor: Bill » pt sty 19, 2018 1:47 pm

Nic z tej serii jeszcze nie poznałem, ale ponoć anime jest bardzo dobre więc mangę może bym kupił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości