Saint Oniisan

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
46
59%
Nie
19
24%
Być może
13
17%
 
Liczba głosów: 78

graczykij
Status: Offline

Saint Oniisan

Post autor: graczykij » czw sie 22, 2013 7:39 pm

Tytuł: Saint Oniisan (Saint Young Men)
Ilość tomów: 8+
Wydawca: Kodansha
Gatunek: komedia, okruchy życia, seinen
Anime: 1 odcinek OVA

Opis: Budda zstąpił na Ziemię, ale nie był sam. Towarzyszył mu Jezus. Obaj postanowili bliżej przyjrzeć się współczesnemu światu i zwyczajom jego mieszkańców. Wspólnie wynajęli mieszkanie w Japonii i rozpoczęli wielkie zwiedzanie. (tanuki.pl)

Mangę wydają w Hiszpanii i Francji, nie ma wersji po angielsku.
Tytuł otrzymał w 2009 roku Nagrodę Kulturalną im. Osamu Tezuki dla "Najlepszej Krótkiej Historii". W tym samym roku manga była także nominowana do Drugiej Nagrody Manga Taisho.

Obrazek

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » czw sie 22, 2013 8:11 pm

Bardzo ciekawa pozycja. Możliwe, iż bym kupiła jeśli zostałaby wydana. Jakoś jednak jej przyszłości u nas nie widzę, ale może się mylę...

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw sie 22, 2013 8:51 pm

Rozwalająca komedia :lol: Z całą pewnością bym kupiła i wcale mi nie przeszkadza, że wciąż powstaje.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pt sie 23, 2013 10:04 am

Hmm, gdzieś czytałam o tym tytule... Zainteresowała mnie wtedy ta manga, więc możliwe, że bym kupiła. Wydaje mi się jednak, że nie ma szans w naszym katolickim kraju z Jezusem jako bohaterem. Zbyt kontrowersyjne.

Flaria
Status: Offline

Post autor: Flaria » pt sie 23, 2013 11:56 am

Ja bodajże w "Arigato" czytałam artykuł o anime pod tym samym tytułem i jego opis strasznie mnie zaintrygował. Dlatego też z chęcią kupiłabym mangę, gdyż wydaje mi się, że może to być świetna komedia i warto dać jej szansę.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt sie 23, 2013 1:00 pm

Zapowiada się oryginalnie, więc kupowałbym. Ciekawe czy jakaś mała kontrowersja pomogłaby, czy raczej zaszkodziłaby.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt sie 23, 2013 1:40 pm

Nanaly pisze:Hmm, gdzieś czytałam o tym tytule... Zainteresowała mnie wtedy ta manga
Mnie bardziej tytuł zaciekawił,ale wy tej chwili na pewno bym nie kupiła(za mało pieniędzy :cry: mam)Dałam na może,tylko dlatego,że jest to niby dobra komedia.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt sie 23, 2013 1:59 pm

Nanaly pisze:Wydaje mi się jednak, że nie ma szans w naszym katolickim kraju z Jezusem jako bohaterem. Zbyt kontrowersyjne.
Bez przesady, przecież nikt nie będzie palił tej mangi (i przy okazji mangowców) na stosie, tylko dla tego że sparodiowano w niej Jezusa :) Jak Hellsing przeszedł bez echa, a przynajmniej mi nic się o uszy nie obiło, to z tym tytułem też raczej nie będzie problemu.

Budda i Jezus? Nawet mnie zaciekawiło. Jeśli naprawdę jest to taka dobra komedia, to z chęcią kupię.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pt sie 23, 2013 6:42 pm

Sayuki78 pisze:Bez przesady, przecież nikt nie będzie palił tej mangi
Palił, ani zabijał nikt nie będzie (chrześcijanie to nie muzułmanie), ale spora część może się zrazić do wydawnictwa. Inna sprawa, że pewnie media katolickie podchwyciłyby temat i zrobiły reklamę wydawnictwu, choć osobiście nie chciałbym żeby Waneko zdecydowało się na taką (tanią) zagrywkę. Tak jak u nas nie powinno się kupować licencji na seriale typu "Unsere Mütter, unsere Väter" tak nie powinno się kupować licencji na mangę, która umniejsza postać niezwykle ważną dla wielu Polaków (i Polski). Moim zdaniem polskie wydawnictwo powinno poszukać innych, równie interesujących tytułów, które nie budziłyby takich kontrowersji. Fani tytułu i tak nie będą pokrzywdzeni bo będą mieli skanlacje (ewentualnie sprowadzą mangę z zagranicy).

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt sie 23, 2013 7:32 pm

wszczebrzeszyn pisze:Fani tytułu i tak nie będą pokrzywdzeni bo będą mieli skanlacje (ewentualnie sprowadzą mangę z zagranicy).
Skoro skanlacje tak zadowalają fanów, to po co w ogóle cokolwiek wydawać :roll: .
Z zagranicy na pewno nie sprowadzi się tego po angielsku - z tego co czytałam na zagranicznych forach, Japończycy nie chcą sprzedać tytułu Amerykanom z obawy przed oburzeniem ze strony konserwatywnych środowisk. Niemniej, w Hiszpanii, w której ponad 80% ludzi to chrześcijanie, tytuł jest wydawany.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt sie 23, 2013 7:38 pm

Hiszpania i Włochy to dość mało konserwatywne kraje pod tym względem. Stany, które wydawałaby się, że też takie są okazują się być zupełnie inne. USA jest krajem gdzie z jednej strony ateiści są na porządku dziennym, ale od drugiej są prowadzone na stadionach msze na dziesiątki tysięcy ludzi organizowane przez polityków i innych.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pt sie 23, 2013 7:42 pm

graczykij pisze:Skoro skanlacje tak zadowalają fanów, to po co w ogóle cokolwiek wydawać
Czytaj ze zrozumieniem nastolatko. Waneko może wydać setki innych mang, które są popularniejsze, a równocześnie mniej kontrowersyjne, również takie które zainteresują fanów tytułu, na którego temat dyskutujemy. Nie wyciągaj idiotycznych wniosków i nie popadaj w skrajności.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pt sie 23, 2013 9:39 pm

Ja bym tylko chciała zauważyć, że w przypadku tej mangi, to historia skanlacyjna jest bardzo krótka... Znaczy, można powiedzieć, że ich nie ma. Więc na pewno fanom tytułu nie wystarczy coś, czego nie ma :P

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » pt sie 23, 2013 11:00 pm

Zgadzam się w 100% z wszczebrzeszynem.

A co do mangi to jako szanujący się Chrześcijanin nie wziąłbym jej nawet za darmo, a co dopiero kupił. Według mnie, tego typu mangi to bluźnierstwo.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sie 24, 2013 12:21 am

Shichiyumekun, ty tak na serio,czy po prostu jesteś zwykłym trollem?
wszczebrzeszyn pisze:interesujących tytułów, które nie budziłyby takich kontrowersji.
Nie ma tytułów kontrowersyjnych,tylko kościół popiskuje.Na szczęście nie ma już posłuchu tak jak kiedyś.
Przypominam o Harrym Potterze,który powinien być w dziale ksiąg zakazanych.

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » sob sie 24, 2013 2:00 am

Ame pisze:Shichiyumekun, ty tak na serio,czy po prostu jesteś zwykłym trollem?
Domyśl się. Masz coś do mojego zdania? Twój problem.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » sob sie 24, 2013 7:24 am

Ame pisze:Nie ma tytułów kontrowersyjnych
lol
Z definicji nie masz racji. Jak widać czytając powyższe posty tytuł ten już wzbudza kontrowersje i rozbieżność opinii jest aż nazbyt widoczna. A Harry Potter to marne czytadło więc mi nie przeszkadza, że kościół zniechęca do jego czytania. Jest masa bardziej wartościowych, a przynajmniej równie interesujących pozycji, których dzieci jednak nie czytają bo nie ma na nie hype'u.
Lilka pisze:Ja bym tylko chciała zauważyć, że w przypadku tej mangi, to historia skanlacyjna jest bardzo krótka... Znaczy, można powiedzieć, że ich nie ma.
Nie jest bardzo krótka, wręcz przeciwnie. Pierwsze skanlacje pojawiły się już w 2008 roku, a ostatni rozdział po angielsku został wypuszczony niecałe 2 miechy temu. A to, że przetłumaczono niecałą połowę rozdziałów to inna sytuacja i świadczy jedynie o niewielkiej atrakcyjności tytułu. Kolejny powód by go nie wydawać.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sie 24, 2013 1:43 pm

Shichiyumekun pisze:
Ame pisze:Shichiyumekun, ty tak na serio,czy po prostu jesteś zwykłym trollem?
Domyśl się. Masz coś do mojego zdania? Twój problem.
Nie jest problemem, że masz swoje zdanie, ale że jest ono dość... radykalnie, a radykałów niewielu ludzi lubi. Ja osobiście nie mam żadnych problemów z używaniem postaci Jezusa w popkulturze. Nie jestem dobrym chrześcijaninem, ale uważam, że to raczej pomaga niż szkodzi Twojej(i innych) religii. Ponadto nie rozumiem dlaczego umieszczenie jakiejś świętej postaci w ramach jakiegoś tytułu czy sytuacji jest bluźnierstwem. Może powiesz, że podam zbyt przesadny przykład, ale kilka lat temu była głośna afera, kiedy pewna nauczycielka w jakimś arabskim kraju nazwała jakąś maskotkę imieniem kogoś świętego w ich religii. Została postawiona przed sądem i w grę wchodziła nawet kara śmierci(?). Oni też uważali, że to jest bluźnierstwo. Niestety nie wiem jak się wszystko potoczyło.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob sie 24, 2013 2:11 pm

wszczebrzeszyn pisze:Nie jest bardzo krótka, wręcz przeciwnie.
Mówiłam o skanlacjach polskich, gdzie 6 pierwszych rozdziałów zostało wypuszczonych w 2012 i na tym się kariera tego tytułu zakończyła.

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » sob sie 24, 2013 4:06 pm

Daminox pisze:Nie jest problemem, że masz swoje zdanie, ale że jest ono dość... radykalnie, a radykałów niewielu ludzi lubi.
Wiesz co to znaczy słowo "Bluźnierstwo"? Z tej wypowiedzi wynika, że nie, więc zamiast być głupiomądrym radzę sprawdzić w słowniku, a potem wypowiadać się na temat czyjegoś zdania.
Daminox pisze:Ja osobiście nie mam żadnych problemów z używaniem postaci Jezusa w popkulturze. Nie jestem dobrym chrześcijaninem,
No nie masz, bo jak sam napisałeś, nie jesteś dobrym chrześcijaninem.
Daminox pisze:ale uważam, że to raczej pomaga niż szkodzi Twojej(i innych) religii.
Pomaga!?!?!?!?! :shock: Czy ja dobrze to przeczytałem? Niestety, ale jesteś w błędzie, bo jak uważasz, że robienie sobie żarty z tak ważnej "postaci" jakim jest Jezus dla Chrześcijan (i to w taki sposób jaki jest w tej mandze), nie jest niczym złym, czy obrażającym, to pewnie tak samo uważasz, że robienie sobie żarty z kogoś bliskiego dla Ciebie, będzie dobre i zabawne. Oczywiście, czasami można mieć dystans do siebie, ale akurat w tym przypadku powiedziałbym "co za dużo to nie zdrowo".
Daminox pisze:Ponadto nie rozumiem dlaczego umieszczenie jakiejś świętej postaci w ramach jakiegoś tytułu czy sytuacji jest bluźnierstwem.
To zależy w jakiej sytuacji stawia się tę Świętą "postać". Jeżeli jest to sytuacja robiąca sobie żarty i mająca na celu znieważenie tej "postaci", to jest to bluźnierstwo (z opisu wynika, że ta manga właśnie taka jest), a jak dalej tego nie rozumiesz to przeczytaj w słowniku znaczenie słowa "Bluźnierstwo" to wtedy może zrozumiesz.
Daminox pisze:Może powiesz, że podam zbyt przesadny przykład,
No niestety, nie powiem, ale napiszę, że podałeś zbyt przesadny przykład. To po pierwsze. Po drugie, nie dotyczy ono Chrześcijan.
Jak wcześniej napisałem, zanim coś jeszcze napiszesz, dowiedz się więcej na temat słowa "Bluźnierstwo".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości