Saint Oniisan

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
46
59%
Nie
19
24%
Być może
13
17%
 
Liczba głosów: 78

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob sie 24, 2013 4:34 pm

A ja bym proponowała, żeby najpierw zapoznać się z tytułem. To lepszy sposób na sprawdzenie, czy to rzeczywiście bluźnierstwo, czy nie. Opis może nie oddawać wszystkiego.

PS. Ja tam nic w tym bluźnierczego nie widzę.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » sob sie 24, 2013 4:42 pm

Ciekawe czy sam Jezus wolał by dawać ludziom radość czy jednak palić na stosie "bo obraza". Samą mangą jestem zainteresowany.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sie 24, 2013 4:47 pm

Shichiyumekun pisze: Wiesz co to znaczy słowo "Bluźnierstwo"? Z tej wypowiedzi wynika, że nie, więc zamiast być głupiomądrym radzę sprawdzić w słowniku, a potem wypowiadać się na temat czyjegoś zdania.
Sprawdziłem.

Shichiyumekun pisze:
Daminox pisze:ale uważam, że to raczej pomaga niż szkodzi Twojej(i innych) religii.
Pomaga!?!?!?!?! :shock: Czy ja dobrze to przeczytałem? Niestety, ale jesteś w błędzie, bo jak uważasz, że robienie sobie żarty z tak ważnej "postaci" jakim jest Jezus dla Chrześcijan (i to w taki sposób jaki jest w tej mandze), nie jest niczym złym, czy obrażającym, to pewnie tak samo uważasz, że robienie sobie żarty z kogoś bliskiego dla Ciebie, będzie dobre i zabawne. Oczywiście, czasami można mieć dystans do siebie, ale akurat w tym przypadku powiedziałbym "co za dużo to nie zdrowo".
Pomaga dlatego, że wyrywa pewna postać kojarzoną z zimnymi marmurami i przytłaczającej ciszy nieogrzewanego kościoła, przez co staje się nam bliższa. Chyba że to źle.
Shichiyumekun pisze:
Daminox pisze:Ponadto nie rozumiem dlaczego umieszczenie jakiejś świętej postaci w ramach jakiegoś tytułu czy sytuacji jest bluźnierstwem.
To zależy w jakiej sytuacji stawia się tę Świętą "postać". Jeżeli jest to sytuacja robiąca sobie żarty i mająca na celu znieważenie tej "postaci", to jest to bluźnierstwo (z opisu wynika, że ta manga właśnie taka jest), a jak dalej tego nie rozumiesz to przeczytaj w słowniku znaczenie słowa "Bluźnierstwo" to wtedy może zrozumiesz.
Znałem znaczenie tego słowa, ale i tak sprawdziłem.
Bluźnierstwo (inaczej: blasfemia) – znieważanie mową lub czynem kogoś lub czegoś uznanego przez daną religię za święte (sacrum) (np. Boga, świętych rzeczy itp.).
Skoro ja się wykazałem zapoznaniem materiału, to teraz proszę Cię o to samo, i przeczytaj mangę. Choćby kilka rozdziałów.
Shichiyumekun pisze:
Daminox pisze:Może powiesz, że podam zbyt przesadny przykład,
No niestety, nie powiem, ale napiszę, że podałeś zbyt przesadny przykład. To po pierwsze. Po drugie, nie dotyczy ono Chrześcijan.
Jak wcześniej napisałem, zanim coś jeszcze napiszesz, dowiedz się więcej na temat słowa "Bluźnierstwo".
Nie dotyczy on Chrześcijan tylko muzułmanów(błąd w słowie "chrześcijan" zamierzony), ale co to ma do rzeczy? Chrześcijanie zachowują się inaczej, są innym typem człowieka czy po prostu tylko chrześcijan dotyczy termin "bluźnierstwo"?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob sie 24, 2013 8:06 pm

wszczebrzeszyn pisze: Palił, ani zabijał nikt nie będzie (chrześcijanie to nie muzułmanie), ale spora część może się zrazić do wydawnictwa. Inna sprawa, że pewnie media katolickie podchwyciłyby temat i zrobiły reklamę wydawnictwu, choć osobiście nie chciałbym żeby Waneko zdecydowało się na taką (tanią) zagrywkę.
Portal Poświęcony Analowi pod kierownictwem Tomasza Zakłamanego jakoś zignorował Evangeliona i Madokę (chociaż ta ostatnia to magia, a magia to zło!), więc może nie byłoby tak źle... Chociaż jakby poprosili swoich NKWD'zistów ("patriotów"), to nie byłoby to zabawne. No ale przemocy nie można pokazywać, że wygrywa.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » sob sie 24, 2013 8:09 pm

Portal Poświęcony Analowi
WAT

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » sob sie 24, 2013 9:11 pm

Nie dotyczy on Chrześcijan tylko muzułmanów(błąd w słowie "chrześcijan" zamierzony), ale co to ma do rzeczy? Chrześcijanie zachowują się inaczej, są innym typem człowieka czy po prostu tylko chrześcijan dotyczy termin "bluźnierstwo"?
Poczytaj o islamistach to się dowiesz czy się różnią. Lekko skracając islamiści zatrzymali się w rozwoju gdzieś na wczesnym średniowieczu. Po Chrześcijanach można ostatnio pluć i nic się nie dzieje. Co do islamistów, obrazisz ich proroka to obetną ci głowę.
Co do mangi to nie wiem o co w niej chodzi, ale jak głównie polega na robieniu sobie jaj z Jezusa czy też Buddy, to nie ma co jej wydawać.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob sie 24, 2013 9:53 pm

Ja bym nie powiedziała, że w tej mandze robią sobie z kogokolwiek jaja. Ot, dwóch facetów z innego czasu zamieszkało we współczesnej Japonii i manga pokazuje ich perypetie z dostosowaniem się do obecnej popkultury. Tak ja to widzę w każdym razie.

Na przykład, jest rozdział, gdzie chłopaki wybrali się do wesołego miasteczka. Jezus baaardzo chciał przejechać się na kolejce górskiej, a Budda tak się bał, że w trakcie cytował sutrę :lol:
Albo wybrali się na basen i okazało się, że Jezus nie umie pływać... Więc gdy Budda go uczył, skończyło się tak, że woda w basenie się rozstąpiła (jak Morze Czerwone przed Mojżeszem).

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob sie 24, 2013 10:01 pm

Waneko - Forum Zawodowych Teologów :lol:

Na temat: podoba mi się pomysł, po postach widzę że ciekawe więc kupiłbym pierwszy tom na spróbunek.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sie 24, 2013 10:42 pm

Ludzie, możecie skończyć te wyprawę krzyżową? Ciekawe, że nikt takich wojen nie prowadzi przy filmach typu "Evan/Bruce wszechmogący".

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Saint Oniisan

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 9:04 pm

Kiedyś czytałam recenzję na temat tego tytułu i pamiętam,że chciałam to przeczytać.
Połączenie religii i komedii może być ciekawe,dałabym tej serii szansę.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Saint Oniisan

Post autor: Kuroneko » sob lut 17, 2018 11:18 am

Mnie także połączenie religii i komedii wydaje się ciekawe. Może bym się skusiła na ten tytuł, gdyby został wydany.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości