Watashi ga motenai no wa dou kangaetemo omaera ga warui wane

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
102
55%
Nie
57
31%
Być może
26
14%
 
Liczba głosów: 185

Koralina98
Status: Offline

Watashi ga motenai no wa dou kangaetemo omaera ga warui wane

Post autor: Koralina98 » śr sie 07, 2013 9:40 pm

[center]Obrazek[/center]

Autor i artysta:Nico Tanigawa
Wydawca:GanGan Online
Ilość:4+
Gatunek: shounen, komedia, szkolne

Tomoko Kuroki to super popularna licealistka posiadająca 50 lat doświadczenia w randkowaniu z ponad setką chłopaków... w dziewczęcych symulatorach randkowych. W prawdziwym świecie to 15-letnia, zamknięta w sobie dziewczyna, która posiada wszystkie cechy tak zwanego “mojo” (posępnej i niepopularnej kobiety). Jednak gdy w szkole jej się nie powodzi oraz okazuje się, że wcale nie ma takiego wzięcia jak jej się wydawało, bohaterka po raz pierwszy od lat spogląda na swoje odbicie w lustrze, co sprawia, iż dochodzi do szokujących wniosków...!

Jeżeli o mnie chodzi seria wydaje mi się bardzo ciekawa.
BTW. Jeżeli jeszcze ktoś nie wie,anime jest aktualnie emitowane w sezonie letnim

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sie 07, 2013 9:45 pm

Chciałem założyć ten temat :twisted:
Nie jest to seria wyjątkowo dobra, ale świetna na zabicie nudy i pośmianie się/relaks przy jakimś niewymagającym odmóżdżaczu. Tak więc jeżeli nie byłoby nic ciekawszego do kupienia lub nagły przypływ gotówki, to kupiłbym chętnie :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr sie 07, 2013 9:50 pm

Czytałam mangę wcześniej już,jest zabawna to fakt ale nie podeszła mi na tyle by ją kupić.


W anime opening jest świetny :P
Obrazek

MelodyChan
Status: Offline

Post autor: MelodyChan » śr sie 07, 2013 10:16 pm

Hejce te anime ostro (:.
Zamówiłam już sobie amerykańskie wydanie, i wiem, ze tłumacze musieliby na głowach stawać żeby przetłumaczyć te wszystkie nazwy, nawiązania i żarty.
Jestem na tak.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sie 07, 2013 10:32 pm

Miałem napisać ten temat zanim jeszcze weszło anime czy ktokolwiek o nim słyszał, ale jakoś to odkładałem. Teraz gry weszło anime popularność wzrosła +100(jak zawsze), ale jestem na tak. Całkiem śmieszna komedyjka z wieloma nawiązaniami do "kultury" otaku(<= to chyba też powinienem zapisać w cudzysłowie).
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr sie 07, 2013 10:58 pm

Ja też miałem założyć ten temat. :lol: Manga jest przednia i naprawdę komiczna, anime tak samo, więc wydałbym na to każde pieniądze.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr sie 07, 2013 11:09 pm

Mi - w porównaniu do poprzedników - tytuł w ogóle nie przypadł do gustu. Kreska jest niestaranna, stosowany humor zamiast rozbawiać, tylko mnie rozczarował, a główna bohaterka irytowała jak rzadko kto... zdecydowanie nie jestem zainteresowana tym tytułem. :?

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » czw sie 08, 2013 8:58 am

Jestem na nie. Kontaktu z mangi nie miałam, jedynie z anime, ale już po 1 epie bohaterka wydała mi się tak skończoną idiotką, że aż mi witki opadły. Nie chciałabym tego nawet za darmo :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sie 08, 2013 11:17 am

MelodyChan pisze: Zamówiłam już sobie amerykańskie wydanie
Kto to wydał w USA? :shock: bo pierwsze słyszę.
A co do tematu to jaaaasne że tak :D ta manga jest boska. Kreska taka sobie ale w niczym to nie przeszkadza, cały czas mi żal normalnie tej głownej bohaterki xD
Przy okazji można by dodać ten spin-off o jej gimnazjalnych czasach xD

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw sie 08, 2013 11:38 am

Pierwszy tom wyjdzie pod koniec października ;3 Anime ma świetny opening i zacheciło mnie do mangi, troche jak NHK, tylko nie aż tak przerysowane ;P Choc czasem głupota głównej bohaterki powala, to wciągneło mnie^^ Tak czy inaczej chyba bym kupiła~

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw sie 08, 2013 11:59 am

Główna bohaterka nie jest tyle głupia co wyobcowana, wyalienowana:P Pamiętam scenę kiedy to ukryła się przed deszczem pod jakąś wiatą gdzie było dwóch chłopaków. Jak potoczył się los tej dziewczyny, która chciała tylko porozmawiać? Ci co oglądali to wiedzą, a reszcie nie zrobię spoilera :P
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

MelodyChan
Status: Offline

Post autor: MelodyChan » czw sie 08, 2013 12:23 pm

Alzea pisze:[...] troche jak NHK, tylko nie aż tak przerysowane ;P
Cóż, "troche jak NHK" to dla mnie niewłaściwe określenie. Głowny bohater w NHK ma problemy, ale stara sie z nimi walczyć, zdobywa przyjaciół którzy mu pomagają, widzi swoje błędy, chce się zmienić. Główna bohaterka Watamote - siedzi na czterech literach, ciągle narzeka jaka to jest niepopularna, mówi że chce się zmienić ale nic w związku z tym nie robi.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw sie 08, 2013 1:14 pm

Troche jak NHK, chodziło mi o podobieństwo bycia nołlajfem, który ma problem z nawiązywaniem kontaktów, oczywiście historie toczą sie inaczej i w odmienny sposób podchodzą do tematu, choc nie wiem do końca jak jest dalej, bo WataMote przeczytałam tylko jakieś 9 chapterów póki co. Co do głupoty, dla mnie jej zachowanie jest momentami głupie, a teksty chociażby przy spotkaniu w deszczu wywoływały u mnie facepalm (w wersji mangowej). Czy ja wiem czy nic nie robi, fakt, że wiecej marudzi niż robi, jednak coś tam chce zmienic, stara sie na swój sposób, słabo jej wychodzi, ale to inna sprawa. Co nie zmienia faktu, że jakoś sie wciągnełam i całkiem przyjemne czytadło, można sie pośmiac, a o to w tym chodzi chyba^^

Lapsy
Status: Offline

Post autor: Lapsy » czw sie 08, 2013 2:24 pm

Mam takie samo zdanie jak Marei. Rzeczywiście kreska jest taka sobie, ale mi nie przeszkadza. W śmieszny sposób jest przedstawiony świat japońskich nastolatek, dlatego gdyby nic fajnego w międzyczasie nie wychodziło, z chęcią bym zakupiła ten tytuł.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw sie 08, 2013 3:47 pm

Ten tytuł spodobał mi się tak bardzo, że przeczytałam całą mangę z miejsca i dodatkowo postanowiłam obejrzeć też anime. A trzeba dodać, że ja ostatnio nie czytam i nie oglądam prawie żadnych tworów japońskich (ostatnio tylko Drifters i same manhwy), a także nie oglądam anime na podstawie mang, które przeczytałam (zrobiłam wyjątek dla SnK, bo kompletnie nie potrafiłam ogarnąć walk :D ).
Pewne kupiłabym ją.

Worecky
Status: Offline

Post autor: Worecky » sob sie 10, 2013 7:24 pm

Kupiłbym, ale skoro ma być po angielsku to wolę sobie na bookcity kupić. Jakoś nie jestem przekonany powierzaniu tego typu mang Waneko.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob sie 10, 2013 11:03 pm

Nie wiem jak bardzo anime jest podobne do mangi, ale nie dotrwałam do połowy pierwszego odcinka. Hałaśliwe i denerwujące, tak bym to opisała. Nie kupiłabym.

Zarkarys
Status: Offline

Post autor: Zarkarys » sob sie 10, 2013 11:40 pm

Mnie się anime podoba i kupiłabym mangę. Po angielsku przeczytałam już jakieś dwa tomy i może nie jestem zachwycona, ale jako taki przyjemny odmóżdżacz idealnie się spisuje. Lubię też główną bohaterkę. Jej głupota jest chwilami porażająca, ale jednocześnie trochę mi jej szkoda. Ogólnie uważam ja za sympatyczną.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pn sie 12, 2013 12:45 pm

Obejrzałam 4 odcinki anime i mangi bym nie kupiła. Niby to komedia, ale mnie nie rozśmieszyła. Dodatkowo znalazły się nawiązania do innych serii. Ucieszą się Ci, którzy znają wiele tytułów. Reszta nie będzie wiedzieć o co chodzi. Komedie z nawiązaniami do japońskiej kultury czy popkultury mają, to do siebie, że są w pełni zrozumiałe dla Japończyka. Tłumacz w tym przypadku miałby trudny orzech do zgryzienia. Jestem na nie.

Kimura
Status: Offline

Post autor: Kimura » pt gru 20, 2013 7:32 pm

Tak! Zdecydowanie tak! Komedia, lubię komedie. Dobry humor. Nie jest taki przesadny jak np. w '''Nichijou''

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości