Uchuu Kyoudai

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
41
35%
Może
18
15%
Nie
58
50%
 
Liczba głosów: 117

MsDi
Status: Offline

Uchuu Kyoudai

Post autor: MsDi » pt lip 26, 2013 11:55 pm

Obrazek

Autor: Chūya Koyama
Tytuł: Uchuu Kyoudai
Wydawca: Kodansha
Rok wydania: 2008-?
Status: Trwa
Ilość tomów: 21+
Gatunkek: seinen, komedia, okruchy życia, psychologiczny, dramat
Wikipedia: [LINK]
Baka-updates: [LINK]

Dwaj bracia, młodszy Hibito (ur.1996) i starszy Mutta (ur.1993), w dzieciństwie (po zobaczeniu tajemniczego zjawiska) obiecali sobie, że polecą na księżyc. Wspólnie, przez lata zgłębiali zainteresowanie kosmosem. W 2025 roku jednak okazuje się, że tylko Hibito zdecydował się spełnić to marzenie, wybrany jako pierwszy japoński astronauta z misją na księżyc. Mutta zaś podjął się bardziej tradycyjnej ścieżki kariery, zostając inżynierem w firmie samochodowej. Pewnego dnia jednak, przez brutalny incydent ze swoim szefem (wali mu z główki niczym Zidane, za to że ten obraził jego brata), traci pracę. Wkrótce okazuje się, że żadna firma nie chce go zatrudnić, zmuszony jest więc wrócić do rodzinnego domu. Po rozmowie z Hibito, przypomina on sobie o ich obietnicy, zdając sobie sprawę, że sytuacja w jakiej się znalazł może być świetną okazją do spełnienia dziecięcego marzenia...
(w między czasie Hibito prosi ich matkę o wysłanie zgłoszenia Mutty do programu rekrutującego nowych astronautów w JAXA, od ktorych dostaje wkrótce zawiadomienie o przyjęciu jego aplikacji)
I tu zaczyna się budująca historia o spełnianiu marzeń.

Wbrew pozorom, nie jest to manga nudna. Lepiej, śmiem twierdzić, że jest wyśmienita.
Mutty nie da się nie lubić. Jeśli mam być szczera, to dotychczas nie było chyba ani jednej postaci, która nie przypadła mi do gustu. Wszyscy mają oni swoje dobre i gorsze strony, ale to właśnie sprawia, że łatwo można wczuć się w ich sytuację, a nawet się z nimi utożsamiać. Są po prostu ludzcy, w każdym aspekcie tego słowa.
Myślę, że wielu mógłoby w tej serii znaleźć coś dla siebie. Zarówno miłośnicy dobrych komedii, jak i ci, szukający dobrego tytułu obyczajowego, odprężającego, ale dającego do myślenia.

A tak całkiem ode mnie:
Trochę przykro, że anime obeszło się bez większego echa wśród fanów, mimo że wciąż jest emitowane, i to na naprawdę dobrym poziomie. Bracia w każdym razie podbili moje serce, i mam nadzieję, że ktoś w końcu doceni ten tytuł (wciąż wyczekuję czy Ameryka chwyci za licencję). Optymizm to podstawa...
I tak, wiem że tego typu manga nie przejdzie w Polsce, ale do propozycji wrzucić można, tym bardziej że jeszcze nikt jej nie dał. :wink:
Z tego co mi wiadomo, nigdzie nie ma żadnych skanlacji PL.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob lip 27, 2013 3:09 am

Anime wciąż czeka w kolejce do obejrzenia, ale tematyka bardzo mi odpowiada, a do tego czytałem sporo pozytywnych opinii, a więc jestem jak najbardziej na tak :)

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob lip 27, 2013 9:12 am

Dokładnie tak samo co Marei. Anime w kolejce i dużo dobrego się o tym naczytałem i tematyka mi odpowiada, także też jestem na tak.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » sob lip 27, 2013 12:38 pm

A ja z anime jestem na bieżąco i jestem na nie. Owszem, tytuł dosyć przyjemny, ale nie na tyle, by kupować wersję papierową. Może to kwestia faktu, że podobnie jak koledzy naczytałem się świetnych recenzji i miałem za duże oczekiwania.

I to prawda, że nie ma w tytule postaci, której można by nie lubić. Ale również nie znalazłem kogoś, kogo polubiłbym trochę bardziej, wszyscy wydzielają jedynie takie leciutkie ciepełko. Ale jeśli kogoś interesuje kosmos, to również polecam, bo rozmaite insideowo-kosmiczne ciekawostki i mnie trzymają przy animku :)

Slova
Adept
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 24, 2005 8:59 am
Lokalizacja: tanucze
Status: Offline

Post autor: Slova » ndz lip 28, 2013 12:13 am

Zwracanie się do Waneko z propozycją wydania tasiemca...
Polecam zastanowić się dwa razy.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz lip 28, 2013 11:18 am

95% propozycji na tym forum jest podawanych bez nawet cienia nadziei na wydanie. Wydaje mi się, że to taki niemy krzyk rozpaczy. Zresztą sam robię podobnie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » ndz lip 28, 2013 1:10 pm

Slova pisze:Zwracanie się do Waneko z propozycją wydania tasiemca...
Polecam zastanowić się dwa razy.
Ej, chwycili za Egzorcystę... Jest jakaś szansa na zmianę polityki :)
O mandze/anime pierwsze słyszę, tematyka mi zupełnie obca, ale z niewiadomych przyczyn nabrałam zapału. Wbrew pozorom najbardziej zachęciła mnie opinia Fausta mówiąca o wydzielaniu przez postaci "leciutkiego ciepełka". Takie mangi lubię najbardziej.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt lip 30, 2013 1:58 pm

Anime jest super. Chętnie bym kupił mangę.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

noi4
Status: Offline

Post autor: noi4 » pn mar 10, 2014 9:56 pm

Jestem baaardzo na tak, ale nie mam złudzeń, nie ma szans by ktoś to wydał. :|

Awatar użytkownika
kagusia
Posty: 74
Rejestracja: sob lut 22, 2014 11:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kagusia » pt mar 14, 2014 1:57 pm

Jak najbardziej tak. Historia, mimo, że może początkowo opis tego nie wskazuje, jest świetna. Dawno nie widziałam tak dobrego tytułu o "normalnej" tematyce. Szkoda, że w Polsce ta seria jest tak mało znana :( .
Obrazek

Ämrod
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 31, 2015 7:37 pm
Lokalizacja: Starachowice
Status: Offline

Post autor: Ämrod » sob paź 31, 2015 7:56 pm

Szkoda, że ma prawie zerowe szanse na wydanie w Polsce. Na pewno bym kupił.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » sob paź 31, 2015 9:14 pm

Na chwilę obecną kiedy jestem już po obejrzeniu anime i przeczytaniu sporej części mangi wiem już na pewno, że oddałam dobry głos. Kupiłabym bez zastanowienia. Ba, grafika z Muttą zdobi od jakiegoś czasu tapetę na moim telefonie :D

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » sob paź 31, 2015 9:32 pm

O tytule nie słyszałam, po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że nie mój typ. Więc nie.

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Atom » ndz lip 24, 2016 1:49 pm

Oglądam właśnie anime i bardzo mi się podoba, mangę też bym chętnie przeczytał gdyby została u nas wydany.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 1:57 pm

Niestety nie moja bajka. Jakby było krótsze, tak do 10 tomów to nawet bym się zastanowił. A tak to nie ma szans.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Uchuu Kyoudai

Post autor: Itachi Uchiha » czw gru 14, 2017 1:37 pm

Autor potwierdził iż seria zbliża się pomału do końca, chociaż nie ujawnił ile ją jeszcze pociągnie.
Mam nadzieje, że zakończy się na 40 tomach; czyli jeszcze 8 więcej. :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ng/.125244

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Uchuu Kyoudai

Post autor: Matii » ndz gru 17, 2017 10:20 am

40 tomów to było by idealnie. Tylko czekać na wydanie w Polsce. Chociaż wątpię by szybko to nastało.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Uchuu Kyoudai

Post autor: ZenekPsychopata » sob lut 13, 2021 7:06 pm

Anime oglądałam co rano do śniadania kiedy wychodziło. :D Ale mangi nie kupiłabym - za dużo tomów.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości