Yokohama Kaidashi Kikou

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ten tytuł ukazał się w Polsce to kupował(a)byś ?

Tak.
33
37%
Nie.
36
40%
Może.
20
22%
 
Liczba głosów: 89

nankurunaisa_
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 03, 2012 11:08 pm
Status: Offline

Yokohama Kaidashi Kikou

Post autor: nankurunaisa_ » czw maja 09, 2013 1:57 pm

Obrazek

Yokohama Kaidashi Kikou
Tomów : 14
Rozdziałów : 142
Status : Zakończona
Premiera : 26 kwietnia 1994 do 26 lutego 2006.
Gatunek : Dramat, Sci-Fi, Okruchy życia, Seinen
Autor : Hitoshi Ashinano
Oryginalny wydawca: Afternoon

W bliżej nieokreślonej przyszłości świat nawiedził pewien kataklizm. Poziom wody podniósł się i zalał niżej położone obszary świata. Miejsce akcji to Yokohama, częściowo zalana, gdzie obserwujemy ludzi którzy przeżyli to wydarzenie...
Brzmi tragicznie? Jak kolejna post-apokaliptyczna manga akcji gdzie ludzie muszą walczyć o przetrwanie? Nic bardziej mylnego.
Ludzie po katastrofie wreszcie mogą usiąść i odpocząć. Zastanowić się nad istnieniem i powoli, bez pośpiechu żyć. Przynajmniej taką wizję serwuje nam autor komiksu.

W Mandze śledzimy losy kobiety-androida - Alphy. Razem z nią przyglądamy się planecie po kataklizmie. Alpha potrafi się przyglądać zjawiskom, przedmiotom i rzeczom, na które my nie zwrócilibyśmy nawet uwagi. Jest to główne zamierzenie autora - pokazać, jak wiele przyjemnych i dobrych rzeczy umyka uwadze ludzi, prowadzących tryb życia XXI w.


Opis zapożyczony od użytkownika "Qrowsky" - forum cd-action.

Od siebie mogę dodać, że to jedna z najlepszych mang, jakie dane mi było czytać. Subtelna, a zarazem wyrazista. Świetna narracja, bardzo sympatyczni bohaterowie. No i kreska, choć już trochę wiekowa, to wciąż robi niesamowite wrażenie.
passion still alive

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw maja 09, 2013 2:14 pm

Interesujący opis, przyjemna kreska, pewnie bym się skusiła :D
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » czw maja 09, 2013 2:38 pm

Opis bardzo mi się spodobał, w końcu coś nieco innego. Kupiłabym, gdyby wydano tę serię w Polsce.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » czw maja 09, 2013 2:44 pm

Kreska wygląda ładniutko, a opis niesamowicie mnie zachęcił - poza innym spojrzeniem na katastrofy wydaje mi się, że manga ma dobrze rozwinięte uniwersum. Liczba tomów nie odstrasza. Jestem jak najbardziej za, kupiłabym na pewno.

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » pt maja 10, 2013 2:42 pm

Za dużo tomów jak dla mnie, a opis mnie nie zachęcił. Nie.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1263
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yokohama Kaidashi Kikou

Post autor: Mr.Chiquita » pt lut 18, 2022 2:49 am

Odkopuję, bo cuda się zdarzają.

Seven Seas po latach oczekiwań zapowiedziało wydanie tej mangi po angielsku. Będzie 5 omnibusów w większym formacie, począwszy od sierpnia 2022r. Nie mogę się doczekać, bo to jeden z moich ulubionych tytułów.

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

Yokohama Kaidashi Kikou

Post autor: GreX » pt lut 18, 2022 8:18 am

Super. Pamiętam że kiedyś oglądałem anime i bardzo mi się spodobało. Takie coś w klimatach Arii.
5 omnibusów to będzie prawie 3 tomy na 1 :angel:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości