Yuureitou

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ten tytuł ukazał się w Polsce to kupował(a)byś ?

Tak
21
34%
Nie
27
44%
Może
14
23%
 
Liczba głosów: 62

Jaskol
Status: Offline

Yuureitou

Post autor: Jaskol » czw maja 02, 2013 8:53 pm

[center]Obrazek [/center]
Autor: Nogizaka Tarou
Wydawca oryginalny:Shogakukan
Rok wydania: 2010
Liczba tomów: 4+
Gatunek: Dramat, Gender Bender, Horror, Tajemnice, Romans, Seinen, Zjawiska nadprzyrodzone
Opis: W 1952 roku, na wieży zegarowej, zostaje brutalnie zamordowana kobieta. Zostaje ona przymocowana do wskazówek zegara. Podejrzenia spadają na jej adoptowaną córkę. Dwa lata później zegar ten znany jest pod nazwą "Wieża Duchów", a plotki głoszą, że jest nawiedzona przez ducha zamordowanej kobiety. przez splot różnych zdarzeń, Amano Taichi zostaje zaatakowany i przywiązany do wskazówek zegara by zginąć w ten sam sposób co owa kobieta 2 lata wcześniej. Na szczęście zostaje on uratowany przez tajemniczego młodzieńca o imieniu Tetsuo. Szuka on tajemniczego skarbu, w wieży duchów i proponuje Taichiemu by ten został jego partnerem. Taichi zainteresowany szybkim wzbogaceniem się, postanawia pomóc Tetsuo i nie przeszkadza mu, że nie zna w ogóle swojego partnera (nawet jego prawdziwej płci). Postanawiają także rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety sprzed 2 lat i kto próbował zabić Taichiego po tym jak ginie jego przyjaciółka w ten sam sposób co kobieta sprzed 2 laty.

Własna opinia: Według mnie fabuła jest wciągająca, a rysunki mogą się podobać. Nie zapowiada się na długi tytuł, myślę, że 10 tomów to max dla niego. Wątki poboczne też są ciekawe, postaci interesujące, a całość dosłownie pochłaniałem i nie mogę się doczekać kiedy wyjdą kolejne rozdziały. Jest w tym trochę nagości, trochę brutalnych scen, dylematy moralne i interesujące zagadki, także dla każdego coś fajnego.
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 3:20 pm przez Jaskol, łącznie zmieniany 2 razy.

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » pt maja 03, 2013 11:37 am

Opis jakoś mnie nie przekonał. Według mnie kreska taka sobie. Raczej nie.

Popraw w opisie " młodzieńca tajemniczego młodzieńca" ;)

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pt maja 03, 2013 5:37 pm

Mnie z kolei opis zachęcił i gdyby manga została wydana, kupiłabym ją:)

stasiekn
Status: Offline

Post autor: stasiekn » pt maja 03, 2013 6:51 pm

Opis oraz okładka niespecjalnie mnie przekonały do tego tytułu, także jestem na nie.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob maja 04, 2013 10:32 am

Są inne tytułu seinen i gender bender, na które czekam, więc nie.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » sob maja 04, 2013 10:39 am

Ten konkretny opis mnie nie zachęcił, ale sam pomysł na mangę owszem. Jestem za.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » wt maja 07, 2013 9:37 pm

Jestem za. Raczej bym kupiła.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz maja 12, 2013 9:26 am

Okładka jak i opis mnie zainteresowały,może bym się przyczepiła,że jest to seria wychodząca,ale skoro mówisz,że 10 tomów jest max.To jestem na tak.Przynajmniej kupie pierwszy tom.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » wt maja 10, 2016 6:35 pm

Seria mnie też zainteresowała. Gender bender i horror to ciekawe połączenie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Yuureitou

Post autor: Kuroneko » pt wrz 22, 2017 3:02 pm

Manga zakończona na 9 tomach. Tu okładki:
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości