Zetsuen no Tempest

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
94
49%
Nie
60
31%
Być może
38
20%
 
Liczba głosów: 192

von Gikkingen
Status: Offline

Post autor: von Gikkingen » ndz sie 25, 2013 10:21 am

Nie kupiłbym — ale tylko dlatego, że mam już siedem tomów francuskiego wydania. Manga jest świetna; o wiele ciekawsza, niż by sugerował przytoczony opis.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt wrz 06, 2013 7:09 pm

Widziałem anime i całkiem mi się podobało. Fajne były odniesienia do twórczości Szekspira. Pierwszy tom z pewnością bym kupił.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » śr wrz 11, 2013 2:40 pm

Oglądałam anime, bardzo mi się podobało. Jestem na TAK :D .

Sofi
Status: Offline

Post autor: Sofi » czw wrz 12, 2013 10:02 pm

Kupiłabym mimo kiepskiego zakończenia.
Anime naprawdę mi się podobało mimo że w połowie poziom fabularny drastycznie spadł. Kreska w mandze nie powala na kolana no ale :roll: Czytanie jej przy ścieżce dźwiękowej z anime byłoby przyjemnością

Bakuman
Status: Offline

Post autor: Bakuman » wt gru 10, 2013 2:52 pm

Anime mi się podobało. Z pewnością kupiłbym mangę gdyby wyszła.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt gru 10, 2013 2:55 pm

Nie kupiłabym. Opis mnie nie zainteresował, a tomów przybywa. Nie.

Golibroda7
Status: Offline

Post autor: Golibroda7 » wt wrz 16, 2014 6:13 pm

Anime było świetne. Prawie się popałakałem, że szkoda mi zakończenia go tak szybko. Manga? Brdzo chętnie, jestem na tak. Trzymam ciuki za ten tytuł.

roxas3
Status: Offline

Post autor: roxas3 » wt wrz 30, 2014 5:08 pm

Anime było całkiem spoko. Może bym kupił mangę.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr paź 22, 2014 7:25 pm

Anime mi się podobało. Dałbym szansę mandze gdyby wyszła. A Na razie zaznaczyłem może :P

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » śr paź 22, 2014 10:00 pm

Jestem pewna, że kupiłabym jakby wychodziło, chociaż kreska mnie troszkę odstrasza. Ale nie samymi rysunkami człowiek żyje, jest także fabuła, która w anime mi się podobała, nie wiem jak w mandze.

Jilian
Status: Offline

Post autor: Jilian » czw lis 13, 2014 8:42 pm

Podobało mi się anime, myślę że fajnie byłoby czytnąć również mangę ;)

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » czw maja 07, 2015 12:13 am

Niestety, ale anime mnie zawiodło (słabe zakończenie i większość odcinków od około połowy serii), a skoro manga była prawie taka sama (niewielkie zmiany) to nie warto jej kupować.

Co innego było w przypadku Tasogare Otome. Wtedy mimo, że anime zostało zepsute przez producentów to manga znacznie się różniła (i to w najważniejszych momentach), więc dzięki temu była dużo lepsza od serii.

Zetsuen no Tempest to nic więcej jak przeciętny i dosyć głupiutki shounen.
Lubiłem główne bohaterki (chociaż miałem większe oczekiwania co do ich inteligencji), a kreska jest wyjątkowo piękna (anime), lecz to niestety za mało.

Poza tym od połowy anime wprowadzono tak beznadziejnego bohatera, że nigdy bym się tego nie spodziewał.
bastek66 pisze:Oglądam anime i widać że totalnie wtopili z demografią bo Tempest jest shounen a główni bohaterowie wyglądają jak z yaoi, zwłaszcza od okładek drugiego tomiku.
Warto napisać, że w anime pokazali goły tyłek chłopaka, ale gołej dziewczyny już nie. :)
To znaczy żadnych szczegółów.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw maja 07, 2015 9:02 pm

Brrr, nie. Aika Fuwa skutecznie obrzydzila mi serie. Jedyna postac, ktorej az tak nie trawie.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » czw maja 07, 2015 9:05 pm

mysz pisze:Brrr, nie. Aika Fuwa skutecznie obrzydzila mi serie. Jedyna postac, ktorej az tak nie trawie.
A konkretnie dlaczego?

Jak dla mnie to było jej po prostu żal.

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » czw maja 07, 2015 9:19 pm

Nie kupiłabym. Anime nie zainteresowało mnie aż tak bardzo, a poza tym jest dość dobrą adaptacją, z tego co wiem, w mandze nie ma wiele więcej. Fanką nie jestem, nawet po angielsku po pewnym czasie odechciało mi się czytać.

Aryse
Status: Offline

Post autor: Aryse » pn maja 11, 2015 7:28 pm

Jestem na tak :3 Anime, jak dla mnie, było naprawdę świetne i jest ono jednym z moich ulubionych, więc mangę kupiłabym na 100% ^.^ Nie jestem pewna na czym kończy się anime, jednak dla mnie w sumie znaczenia to nie ma. Na pewno, gdyby została wydana, kupiłabym ją.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn maja 11, 2015 8:07 pm

Twarde "nie", ani jeden bohater mi się nie spodobał, bieda straszna. Ani jednemu nie udało się mnie złapać, choć nie wydawali się źle zrobieni :?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt maja 12, 2015 8:46 pm

larso8op pisze:
mysz pisze:Brrr, nie. Aika Fuwa skutecznie obrzydzila mi serie. Jedyna postac, ktorej az tak nie trawie.
A konkretnie dlaczego?

Jak dla mnie to było jej po prostu żal.
Można robić postacie inteligentne, często posługujące się ironią i zaborcze, ale trzeba umieć. Aika była strasznie denerwująca - nie mogłam ani przez chwilę jej współczuć. Czytanie Szekspira strasznie sztampowe, ,,błyskotliwe" odzywki irytujące, traktowanie chłopaka zwyczajnie chore, megalomania gigantyczna.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » wt maja 12, 2015 11:24 pm

mysz pisze: Można robić postacie inteligentne, często posługujące się ironią i zaborcze, ale trzeba umieć. Aika była strasznie denerwująca - nie mogłam ani przez chwilę jej współczuć. Czytanie Szekspira strasznie sztampowe, ,,błyskotliwe" odzywki irytujące, traktowanie chłopaka zwyczajnie chore, megalomania gigantyczna.
Twoja opinia zapewne jest bardzo odosobniona. :)

A co masz na myśli pisząc o traktowaniu chłopaka? On przecież sam się na to zgodził, żeby ukryć ich związek.
Poza tym ten chłopak był przesadnie nieśmiały, więc chwilami właśnie to on irytował.

Warto dodać, że Aika była bardzo inteligentną dziewczyną.
Jednak mimo wszystko uważam, że powinna inaczej wybrać. To było bardzo smutne (21 odcinek). Tak liczyłem na jakąś zmianę lub coś zaskakującego pozytywnie.

Ogólnie pisząc to wszystkie postacie w tym anime mnie zawiodły. :)

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » wt maja 12, 2015 11:39 pm

larso8op pisze:
mysz pisze: Można robić postacie inteligentne, często posługujące się ironią i zaborcze, ale trzeba umieć. Aika była strasznie denerwująca - nie mogłam ani przez chwilę jej współczuć. Czytanie Szekspira strasznie sztampowe, ,,błyskotliwe" odzywki irytujące, traktowanie chłopaka zwyczajnie chore, megalomania gigantyczna.
(...)
Naprawdę nie przeszkadza mi absolutnie nic, ale dlaczego, do jasnej anielki, postrzega się czytanie Szekspira jako wadę? Co za różnica, co czyta? Czy musi być to coś wyszukanego? Szekspir jest rozpoznawalny a więc miał szansę trafić do w miarę pokaźnego grona odbiorców, oczywistym jest, że na tym również zależało twórcom. Wątpię, by dobrym pomysłem było chwycenie za artystę, o którym mało kto słyszał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości