Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ten tytuł ukazał się w Polsce to kupował(a)byś ?

Tak.
73
50%
Nie.
52
35%
Może.
22
15%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt lis 28, 2014 12:43 pm

Jedyne co pamiętam z mangi to koszmarna kreska. Raczej na nie. Historia jest dobra, ale wizualnie to paskudztwo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt lis 28, 2014 1:03 pm

Świetna historia, dobrze wykreowane postacie. Jeden z lepszych tytułów seinen które do tej pory przeczytałem. Jednak możemy pomarzyć o wydanie tego na naszym rynku, bowiem seria jest zbyt długa i młodsi czytelnicy na pewno by jej nie kupili [a to główny target wydawnictw] :(

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pt lis 28, 2014 4:39 pm

Manga dopuszcza się największej zbrodni jaką może popełnić dramat - czyli pokazuje tragiczną historię i wali mnie w twarz tekstem, który można streścić do różnych wariacji 'bohaterowie są tacy biedny, współczuj im, jak nie ryczysz to nie masz serca, ale trzeba mieć nadzieję, bo oni ją mieli nawet jeśli nie powinni!". A wszystko (nieważne czy opisuje grę w kamień-papier-nożyce czy jednego z bohaterów na skraju śmierci) tak przesączone patosem, że się tego nie da czytać.
To jak dramat 101, który daje mi do zrozumienia, że skończony ze mnie debil i potrzebuję napisanego 'oni są skrzywdzeni a tacy dzielni, bardzo dzielni', bo bym pomyślała, że np. jeden po prostu seks lubi, dlatego go uprawia.

Mimo to manga podobała mi się do połowy i momentu wiadomej ucieczki. Tylko potem doszła zbrodnia jakiej dramat popełnić nie może po przestaje być dramatem - bohaterowie cierpią tylko po to by cierpieć. Ich charaktery, fabuła i jakakolwiek równowaga historii idą w odstawkę, bo bohaterowie mogą tylko cierpieć.

Więc niestety jestem na nie: historia zaczyna się świetnie, ale tylko zaczyna.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt lis 28, 2014 4:48 pm

Tak. Od dawna planowałam to obejrzeć ale nigdy nie umiałam się zebrać, to może chociaż bym przeczytała.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lis 29, 2014 12:30 pm

Mniej więcej przejrzałem kiedyś z ciekawości całe. (bo czytaniem tego nazwać nie można). Mój stosunek do tego tytuły jest podobny do prezentowanego przez Likorys, chociaż mój chyba jednak jest bardziej negatywny xD ani przez chwilę nie widzę tam niczego godnego uwagi. Omijam takie rzeczy szerokim łukiem :)

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » czw gru 11, 2014 8:11 pm

Nie! Kreska straszy! ;_; Nope!

degel123
Status: Offline

Post autor: degel123 » ndz sty 25, 2015 10:19 am

Świetna manga . Brałbym bez zastanowienia :)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt maja 19, 2017 1:28 am

Nie przepadam za podobnymi tytułami, jednak tutaj chwyciło. Świetna historia, chętnie przeczytałbym o dalszych losach bohaterów wykraczających poza anime.

Li_sama
Status: Offline

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Post autor: Li_sama » sob mar 31, 2018 1:08 pm

Anime jest naprawdę genialne i mam nadzieję że manga pojawi się na polskim rynku bo chętnie bym po nią sięgnęła :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Post autor: Bukafo » pt cze 22, 2018 6:40 pm

Pytanie: Gdyby ten tytuł ukazał się w Polsce to kupował(a)byś?
Moja odpowiedź: No jasne, że tak!!!
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Shiya00
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 28, 2016 10:02 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Post autor: Shiya00 » ndz mar 31, 2019 1:53 pm

Jedna z moich ulubionych serii. Z wielką przyjemnością chciałabym ujrzeć mangę w Polsce.

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Post autor: TokitaOhma » ndz lut 26, 2023 2:32 pm

Podbijam i apeluje o wydanie tej serii oraz więcej pozycji tego autora, bo do tej pory na naszym rynku z jego ręki wydano Hideout i Green Blood (Kakizaki)
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości