Slam Dunk

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ten tytuł ukazał się w Polsce to kupował(a)byś ?

Tak.
59
40%
Nie.
68
47%
Może.
19
13%
 
Liczba głosów: 146

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr maja 08, 2013 4:47 pm

Dembol pisze: Panie premierze, jak żyć w takim kraju z takimi ludźmi?
Donek:Żyć, nie żyć, ważne, żeby głosowali dobrze!


Ja:Zostaw to. Naprawdę oczekiwałeś, że większość osób, którym podoba się słitaśna krecha Karnevala, z pokaźną prerią na pokładzie, jest w stanie docenić suchą krechę Inoue?

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » śr maja 08, 2013 5:46 pm

Podobać się nie musi toć tu nie Korea czy inne dziwy.
Lubię sportówki, ale ta kreska jest po prostu straszna
Jednak żeś trochę poleciała z tą strasznością, Inoue + straszna kreska jakoś tak nie za bardzo do siebie pasuje. Wiadomo Slam Dunk nie prezentuje jakości znanej z Vagabonda, ale bez jaj... straszna ? Przestań. Im dalej tym robi się lepiej.

_notes
Status: Offline

Post autor: _notes » sob cze 01, 2013 6:28 pm

Kuroko średnio mi sie podoba (nudy, nudy i jeszcze raz nudy), ale Slam Dunka z chęcią bym przeczytał :)

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » ndz cze 02, 2013 2:57 pm

No ja osobiście jestem bardziej na nie, z racji, że dobitnie od tej serii odstrasza mnie kreska. No i ze sportówek i serii o koszykówce, wolałabym jednak moje kochane Kuroko. Z drugiej strony jakby jednak seria pojawiła się po polsku, pewnie pierwszy tom bym kupiła, ogarnąć jak to się wszystko przedstawia. Ale i tak jestem bardziej na nie, cóż, kwestia gustu :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt sty 15, 2016 8:46 am

Jakim cudem jeszcze nie pisałem w tym temacie. #-o
Jak do plebiscytu umieściłem Slam Dunk na 2 miejscu, po Nodame. Są to tytuły gdzie rozważałem zakup w innym języku byle tylko je mieć.
Wersje pl kupiłbym na pewno, nawet jeśli przez miesiąc musiałbym jeść sam chleb i popijać rozcieńczoną herbatą.

Ja tam lubię stare tytuły i ten sposób ich prowadzenia. Postacie bardzo ciekawe. Mi Hanamichi natychmiast się spodobał, a późniejszej jego przemianie można tylko przyklasnąć. Do tego motywy ma całkiem zwyczajne i ludzie: [spoiler]miłość i chęć rywalizacji[/spoiler].
Do tego grają tu normalną koszykówkę bez super mocy.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Slam Dunk

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 8:40 pm

TAK~!TAK~!TAK~! Za kreskę,za fabułę i za humor ! To jest jedna z tych serii,która marzy mi się po polsku na półce.
Niestety Waneko wydaje już inną serię o koszykówce, a mianowicie Kuroko no Basket,której zresztą autor inspirował się wyżej wspomnianą serią dlatego szansę są niewielkie ale kto wie...

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Slam Dunk

Post autor: Kuroneko » sob lut 17, 2018 12:18 pm

Może, nie przepadam za spotowymi mangami, lecz klimat tej mangi jest niezły.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Slam Dunk

Post autor: KubciO » śr lut 21, 2018 9:50 pm

Niewiele jest mang o sportowej tematyce, które bym nabył, ale Slam Dunk jest jedną z nich. Dawać mnie tę mangę! :lol:
PS.
Reviolli pisze:
pt sty 15, 2016 8:46 am
Jakim cudem jeszcze nie pisałem w tym temacie.
Miałem to samo.
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2018 9:50 am przez KubciO, łącznie zmieniany 1 raz.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Slam Dunk

Post autor: Gotenks » czw lut 22, 2018 7:55 am

Slam dunk jest zajebisty, ale nie kupiłbym, bo mam wersję angielską.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Slam Dunk

Post autor: dehirak » sob kwie 27, 2019 8:28 pm

Ehh, całe życie w błędnym przekonaniu, że nie lubię sportówek :shock: .

A wystarczył Slam Dunk i Real żeby stwierdzić, że jeśli w wykonaniu Takehiko Inoue to jednak lubię i koszykówkę i wrestling i biegi sprinterskie. Jestem na tak.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Slam Dunk

Post autor: kesah » pt kwie 16, 2021 8:40 pm

Podbijam temat.

Po prostu, to jest grzech jeśli chodzi o polski rynek mang, że najlepsza manga sportowa u nas jeszcze nie wyszła. Na zachodzie robią specjalne wydania i w ogóle a u nas nic. Tak wiem, polski rynek zlewa mangi o sztukach walki i sportówki, ale może w końcu to się zmieni a Slam Dunk powinien być priorytetem. Ta seria nawet zasługuje na jakieś specjalne, wywalone w kosmos wydanie.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości