Angel Densetsu

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
21
28%
Nie
49
64%
Może
6
8%
 
Liczba głosów: 76

OgóreKiszony
Status: Offline

Angel Densetsu

Post autor: OgóreKiszony » sob sty 05, 2013 4:13 pm

[center]Obrazek [/center]
Tanuki.pl pisze:Seiichirou Kitano, świeżo upieczony uczeń pierwszej klasy szkoły średniej, jest chłopcem, którego chciałaby wychowywać każda matka. Ma anielski charakter – sprząta nawet gdy się go o to nie prosi i nawet jeśli nie on jest sprawcą bałaganu, pragnie nieść pomoc każdej zauważonej osobie, jest małomówny oraz nigdy nie myśli tylko o sobie. Zapewne byłby darzony powszechną sympatią, gdyby nie jeden drobny mankament – jego demoniczna twarz, która jest połączeniem cech wyglądu członka yakuzy, płatnego mordercy oraz narkomana. Facjata Kitano wzbudza nieuzasadnioną trwogę u każdej nowo poznanej osoby, przez co chłopiec szybko zostaje uznany przez szkolną społeczność za zbira z prawdziwego zdarzenia, którego najlepiej unikać. Jego zła reputacja z kolei sprawia, że mimowolnie zostaje wplątany w interesy młodocianego światka przestępczego i zostaje tak zwanym strażnikiem szkoły (osobą, która stoi na czele szkolnego gangu, a także chroni uczniów swojego liceum przed atakami innych gangów). Dalsza seria niefortunnych zbiegów okoliczności przyczynia się do tego, iż nasz młody bohater zostaje wmieszany w konflikt z groźnym gangiem z liceum w Hakuun, zdobywając tym samym złą sławę także poza swoją szkołą. Jak sobie dalej poradzi z etykietą pierwszorzędnego gangstera prostoduszny, trochę naiwny oraz kochający bliźnich nastolatek?
Autor: Yagi Norihiro.
Status: 15 tomów, manga zakończona.
Gatunek: Akcja, komedia, sztuki walki, romans, szkolne życie, shounen.
Wydawca: Shueisha.
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 9:44 am przez OgóreKiszony, łącznie zmieniany 1 raz.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » czw sty 10, 2013 1:13 pm

Przeczytałam chyba kilkanaście chapterów, ale jakoś nie ciągnie mnie do kontynuacji. Nie wiem, może to kwestia tego, że "przygody" głównego bohatera zamiast mnie bawić powodują coś na kształt współczucia? Bo jak kurde można mieć aż takiego pecha?!

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » czw sty 10, 2013 1:33 pm

Sama miałam zaproponować ten tytuł.
Normalnie stronię od bijatyk i temu podobnych, ale AD mnie urzekło i nie raz rozbawiło (niemal) do łez. Kreska nie zachwyca, ale też nie jest szczególnie paskudna. Paskudny (ale tylko z zewnątrz!) jest za to główny bohater... Początkowo nie wierzyłam, że naprawdę będzie miał odpychającą aparycję, jednak muszę przyznać, że się myliłam. Teraz już się nie 'boję' na niego patrzeć; na jego widok automatycznie poprawia mi się humor :D.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt gru 10, 2013 3:06 pm

Tutaj kreska jest decydująca. Niestety, ale nie. Zwłaszcza, że nadal jestem rozczarowana Claymore.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pt cze 20, 2014 8:48 am

Osobiście lubię tę pozycje i bardziej mi się podoba niż Claymore. Brałbym

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Angel Densetsu

Post autor: MrOrochimaru » czw mar 21, 2019 7:40 am

Jest masa głosów na nie, ale na pewno czuby dały taki głos, bo każdy ze zdrowym rozsądkiem wie, że ta manga jest naprawdę świetna i warta wydania :)

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Angel Densetsu

Post autor: kera » pt mar 22, 2019 11:54 am

Świetna manga ma dużo humoru i można się popłakać ze śmiechu czytając :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości