Ghost Hunt

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
60
51%
Nie
38
32%
Być może
20
17%
 
Liczba głosów: 118

madzik93
Posty: 38
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:34 pm
Status: Offline

Ghost Hunt

Post autor: madzik93 » ndz gru 30, 2012 4:55 pm

Opis: Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale czy na pewno? Mai Taniyama, szesnastoletnia uczennica szkoły średniej, bardzo szybko przekonuje się, że to stwierdzenie nie zawsze się sprawdza. Właśnie przez nadmierną ciekawość zostaje ona zmuszona zostać asystentką tajemniczego łowcy duchów – Kazuyi Shibuyi, który ze względu na swoją narcystyczną naturę szybko zyskuje sobie przezwisko „Naru” (narusisuto – narcyz), ale może po kolei… W ciemnej klasie trzy dziewczyny opowiadają sobie historie o duchach, a po zakończeniu opowieści każda z nich odliczając, gasi latarkę. Zgodnie z zasadami zabawy, kiedy ostatnia latarka zgaśnie, w pomieszczeniu powinna pojawić się czwarta osoba – duch. Po zakończeniu ostatniej historii w klasie faktycznie odzywa się obcy głos, ku wielkiej uldze dziewczyn nie jest to jednak zjawa, a młody i przystojny chłopak, który przedstawia się jako Kazuya Shibuya. Całe wydarzenie na pewno nie zrobiłoby na Mai większego wrażenia, gdyby nie to, że na drugi dzień postanawia odwiedzić zrujnowany i otoczony złą sławą budynek starej szkoły, o którym opowiadała dzień wcześniej jedna z koleżanek. Wycieczka kończy się dla niej co najmniej fatalnie – w wyniku swojej nieuwagi niszczy stojącą tam kamerę, a tajemniczy mężczyzna, który próbuje jej pomóc, zostaje ranny. Jak się szybko okazuje, kamera jest własnością SPR (Shibuya Psychic Research) – firmy zajmującej się „tropieniem” duchów, której szefem jest właśnie Kazuya Shibuya, natomiast ranny mężczyzna to jego asystent. Chcąc nie chcąc, Mai musi odpracować zniszczoną własność i zastąpić przez jakiś czas poszkodowanego asystenta… (opis zaczerpnięty z Tanuki)

Manga na podstawie książki Fuyumi Ono.
Wydawca (oryginalny): Kodansha
Liczba tomów: 12
Autor: Shiho Inada

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 9:50 am przez madzik93, łącznie zmieniany 1 raz.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » ndz gru 30, 2012 6:14 pm

Anime było fajne. Ktoś się orientuje, czy animu pokrywa całość historii przedstawionej w mandze?
Jeżeli nie, to chętnie zakupię.
Jeżeli tak, to sobie odpuszczę. Nie lubię czytać tego, co już widziałem.

madzik93
Posty: 38
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:34 pm
Status: Offline

Post autor: madzik93 » ndz gru 30, 2012 6:26 pm

Anime pokrywa się z 10 tomami.
2 ostatnie nie były ukazane jako anime.
Lecz tam zostaje wyjaśnione kim jest Naru i w ogóle jego tajemnice. Czyli to co najlepsze.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » ndz gru 30, 2012 7:44 pm

Oglądałam anime i bardzo mi się podobało, więc byłabym skłonna zakupić :) Co prawda niektóre historie pewnie nie wywarły by na mnie takiego wrażenia jak w anime ale i tak byłabym zainteresowana.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » ndz gru 30, 2012 9:37 pm

Anime czasami sobie miło wspominam, więc raczej wywarło na mnie pozytywne wrażenie i go łatwo nie zapomnę, choć będzie już pewnie z kilka lat od oglądnięcia. Chciałabym mieć Ghost Hunt na półce, oj chciałabym.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pn gru 31, 2012 9:26 am

Wydaje się być ciekawe. Nie widziałam anime, więc tym bardziej jestem za.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn gru 31, 2012 4:28 pm

Kiedyś obejrzałam anime i bardzo mi się podobało. Później zapoznałam się z mangą i była równie ciekawa i przyjemna w odbiorze, więc również byłabym zainteresowana zakupem (tym bardziej, że w Hameryce TP nie wydał wszystkich tomów przed zakończeniem działalności...).

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn gru 31, 2012 6:14 pm

Opis ciekawy, chętnie zapoznałabym się bliżej z tym tytułem :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt sty 01, 2013 4:12 pm

Opis faktycznie wydaje się ciekawy, a dwanaście tomów nie jest żadną zaporową ilością. Kupiłabym.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr sty 02, 2013 3:11 am

Anime w pewnym momencie trochę mi się dłużyło, ale w mandze pewnie tego nie ma. Ogólnie było ok, z chęcią zapoznałbym się z wersją mangową i dowiedział się tego, co nie zostało powiedziane w anime.

btw. W 2012 zaczęła powstawać jakaś kontynuacja.

Shiruuu
Status: Offline

Post autor: Shiruuu » pn lip 08, 2013 9:46 pm

Ja również z chęcią kupiłabym ten tytuł!

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt lip 09, 2013 10:43 pm

Też bym chętnie zakupiła, bo anime mnie tak wciągnęło jak rzadko ktore :3 no i chętnie dowiedzialabym sie o co chodzi z Naru... Jedyne co mi trochę zgrzyta, to oryginalne okładki, które są dla mnie po prostu.. koszmarne. I to nie w dobrym tego słowa znaczeniu.
Także jestsm na tak! xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn sie 19, 2013 11:30 pm

Kupiłabym, bo lubię tę historię, naprawdę świetna manga, bardzo dobrze się ją czyta. [hide]Inna rzecz, że smutłam na końcu :([/hide]

Ritsuko-sama
Status: Offline

Post autor: Ritsuko-sama » ndz paź 13, 2013 3:10 pm

Jestem całkowicie za :)
Na początku obejrzałam anime i od razu stało się moim ulubieńcem.
Potem sięgnęłam po mangę i też okazała się bardzo dobra. Nie znalazłam zbyt wielu pozycji w takim stylu więc ta jest tym bardziej wyjątkowa.
Chciałabym posiadać ją na półeczce :D

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » śr mar 05, 2014 10:15 am

Anime bardzo mi się podobało :wink: . A skoro w mandze wiele zostaje wyjaśnione tym bardziej jestem na TAK!!

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » śr mar 05, 2014 4:13 pm

Obejrzałam anime i bardzo mi się spodobało :D
Jeśli manga jest równie warta uwagi to kupiłabym napewno :mrgreen:

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » śr mar 05, 2014 4:16 pm

Jedyna historia jaka mi się w tej mandze/anime podobała to "Labirynt skąpany we krwi". Gdyby manga składałaby się z tak wciągających historii jak ta to bym był pierwszy w kolejce, ale niestety rzeczywistość pokazuje inaczej. Manga sama w sobie nie jest zła tylko niektóre historie są słabe przez co fabuła jest nierówna.

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » ndz mar 23, 2014 10:30 pm

To to ma mangę? I to ładną mangę? 12 tomów? Ohohohohohohho~ *O*
Reakcja mówi sama za siebie.

Jedno tylko pytanie.
Z tego co wiem anime było na podstawie powieści, ale nie wszystkie jej części/rozdziały (?) zostały zekranizowane. Czy w mandze jest tak samo czy może książka i komiks się pokrywają? Lub mają inne zakończenia?

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr maja 27, 2015 3:10 pm

Tak kupiłbym bezapelacyjnie. Anime spodobało mi się i to bardzo, bardzo. Postacie ciekawe, historie/sprawy w sumie też (raz lepsze, a raz gorsze). Jeden z nielicznych openingów których nie przewijałem i oglądałem w całości. Pierwszy powód to muzyka: taka niepokojąca (kojarzy mi się z " Z Archiwum X"), a drugi to taki że wydawało mi się że ten opening się zmienia.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » śr maja 27, 2015 9:11 pm

Aaaa, strasznie dawno to oglądałam. Nawet niezbyt pamiętam poszczególne historie, pamiętam tylko, że to była jedna z pierwszych historii która zainteresowała mnie na tyle aby sięgnąć po skanlacje :D doczytałam mangę w dość szybkim tempie, z tego co pamiętam historie raczej fajne i ciekawie, chociaż najciekawsze rzeczy nie zostały przedstawione w anime, a stanowiły mój motor napędowy do czytania :) Jak dla mnie może, ponieważ nie jestem pewna czy budżetu by mi starczyło... Niemniej przez sam sentyment najprawdopodobniej prędzej czy później postawiłabym serię na półce :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości