Akagami no Shirayukihime

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
94
52%
Może
37
20%
Nie
51
28%
 
Liczba głosów: 182

Flota
Status: Offline

Akagami no Shirayukihime

Post autor: Flota » wt wrz 25, 2012 9:17 pm

[center]Obrazek[/center]

Autor: Akizuki Sorata
Gatunek: Komedia, Romans, Shoujo, Fantasy, Dramat
Wydawca: Hakusensha
Liczba tomów: 8+
Polskie skanlacje: Są, chyba trzy rozdziały.
Opis:
Shirayuki jest młodą kobietą o czerwonych jak dojrzałe jabłka, niespotykanych włosach. Z tego powodu książę Raijin pragnie, aby została jego konkubiną. Shirayuki, nie znajdując innych sposobów na rozwiązanie całej sytuacji, skraca włosy i opuszcza ojczyznę. Podczas ucieczki spotyka w lesie młodego mężczyznę Zena. Krótko po tym zjada on jednak zatrute jabłko, które było przeznaczone dla Shirayuki. Kim tak naprawdę jest Zen? I co się stanie z Shirayuki? Świeża historia fantasy opowiadająca o optymistycznej bohaterce i księciu stojącym nieustannie na jej straży.


Na początek chciałabym napisać, że opis całkowicie nie oddaje uroku i historii przedstawionej w mandze. Ba, wszystko co zostało zawarte w opisie zostaje rozwiązane w pierwszym rozdziale. Jednak w tej mandze nie liczy się historia, która jest ciekawa, spokojna i bardzo dobrze poprowadzona. W niej liczą się bohaterowie, bo lepszych w shoujo trudno znaleźć, i to niesamowite ciepło, które wylatuje z każdego kadru. Trudno znaleźć takie ciepło w innych mangach, na myśl przychodzi mi tylko Yotsubato! i Chii.
Główna bohaterka, Shirayuki, jest dzielna, pracowita, mądra i pomysłowa. Nie liczy na każdym kroku na pomoc księcia, chce rozwiązać swoje problemy samodzielnie. Jest uparta, nie daje sobie w kaszę dmuchać. Ma odwagę i siłę, aby dążyć do wyznaczonych celów, do polepszenia swoich umiejętności.
Zen jest spokojny, ale buntowniczy, opiekuńczy, ale nie nadopiekuńczy. Nie jest zakochany w sobie, nie wpada w ataki wściekłości i zazdrości. Nie stara się na każdym kroku pomagać Shirayuki, wie, że musi stanąć z boku i pozwolić jej na samodzielność, wie jednak, iż czasami nie może jej zostawić samej sobie, bo się dziewczyna zapracuje na śmierć. Jest osobą, którą da się łatwo polubić. Jest miły, nie wykorzystuje swojej pozycji społecznej, ale czasami stawia na swoim. Nie jest idealny, ale bardzo ludzki. Ma swoje kaprysy, czasami ignoruje uczucia innych (to to zwłaszcza za młodu).
Wątek romantyczny jest przedstawiony w niezwykle nie narzucający się sposób. Bohaterowie powoli odkrywają siebie nawzajem, zdają sobie sprawę z tego, jak ważni są dla siebie. Nie ma tu tego pośpiechu, wszystko w ich miłości jest wręcz przerażająco słodkie i niewinne, normalne. Przy scenach pocałunku człowiek ma wrażenie, że się wręcz rozpuszcza. Nie jest to jednak lukier, spotykany w innych shoujo, tutaj jest to wszystko pięknie wyważone.
Kreska jest cudowna. Można powiedzieć, że taka jak w większości shoujo, ale byłaby to nieprawda. Autorka przywiązuje bardzo dużą wagę do wyrażania emocji bohaterów nie przez dodane w tle napisy, ale przez mimikę twarzy. Dużą wagę przywiązuje do strojów.
Oczywiście manga nie jest bez wad. Dużej ilości osób wyda się być nudna, akcja zbyt powolna. Całość nadaje się na jesienne wieczory lub kiedy mamy ochotę na coś spokojnego i słodkiego.
To dla autorki pierwsza praca, ale na pewno udana. Dla mnie jest to jedno z lepszych shoujo, jakie czytałam.
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 10:54 am przez Flota, łącznie zmieniany 1 raz.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt wrz 25, 2012 9:24 pm

Z chęcią bym przeczytała:)

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt wrz 25, 2012 9:45 pm

Bardzo lubię tę mangę, mam cichą nadzieję, że wyjdzie ona kiedyś w usa, bo na polskie wydanie raczej nie liczę ;P Ale jakby wyszło~~~ <rozmarzyłam się>
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Shinri
Status: Offline

Post autor: Shinri » wt wrz 25, 2012 10:07 pm

W sumie czemu nie :D
Jestem na tak.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt wrz 25, 2012 11:02 pm

Hmm, a mi ten tytuł nie przypadł do gustu, więc jestem na nie. :|

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr wrz 26, 2012 9:14 am

Królewna Śnieżka - historia "prawdziwa"? :P

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr wrz 26, 2012 9:37 am

Ja na nie.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » śr wrz 26, 2012 9:53 am

Zaciekawiło mnie... Musze poczytać :) I wstępnie jestem na tak.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » śr wrz 26, 2012 11:29 am

Wygląda całkiem przyjemnie, jestem na tak.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr wrz 26, 2012 2:13 pm

Też jestem na tak.

Zmieniam zdanie aż tak mi się nie spodobało, aby kupić.
Ostatnio zmieniony pt sty 27, 2017 2:06 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » śr wrz 26, 2012 7:03 pm

tak :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr wrz 26, 2012 8:30 pm

Tak :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » śr wrz 26, 2012 9:46 pm

Przeczytałam trzy rozdziały i jakoś nie przypadł mi do gustu ten tytuł. Jestem na NIE.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt wrz 28, 2012 10:13 am

Nie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pt wrz 28, 2012 10:47 am

Nie.

Effie
Status: Offline

Post autor: Effie » pt wrz 28, 2012 9:37 pm

Nie wciągnęło mnie nawet w najmniejszym stopniu. Nie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » pt wrz 28, 2012 10:27 pm

Jestem na tak :D

MsDi
Status: Offline

Post autor: MsDi » czw paź 04, 2012 7:49 pm

Tak. ^^

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Post autor: Nitka » czw paź 04, 2012 8:15 pm

Nie. ^^

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pt paź 05, 2012 1:24 am

Tak. ^^

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości