Blood Lad

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
126
51%
Nie
79
32%
Być może
42
17%
 
Liczba głosów: 247

Eikichi
Status: Offline

Blood Lad

Post autor: Eikichi » pt wrz 14, 2012 4:23 pm

Obrazek

Ilość tomów - 7, seria dalej powstaje
Wydawca - Kadokawa Shoten
Autor - Kodama Yuuki
Gatunki - Akcja, Komedia, Ecchi, Romans, Supernatural

O czym jest i z czym to się je:

Historia wampira (spokojnie, nie przestawajcie czytać) imieniem Staz, który jest bosem rządzących jedną z dzielnic w krainie demonów. Ale pod przykrywko wszechzajebistości, niezniszczalności i innych -ości Staz jest tak naprawdę fanem wszystkiego co ludzkie: gier, mang, zwłaszcza wszystkiego co powstaje w Japonii. Łatwo więc sobie wyobrazić jego radość, gdy pewnego dnia na teren jego "dzielni" trafia człowiek... ludzka dziewczyna, w dodatku Japonka. Lecz zanim zdąży się z nią lepiej poznać, dziewczyna ginie... lecz tak do końca nie umiera. Staz oczywiście postanawia jej pomóc, zwłaszcza mając na uwadze fakt, ze w trakcie podróży mającej na celu przywrócenie jej do życia nasz wampir będzie miał szansę odwiedzić krainę ludzi.

Dodam jeszcze, że w ok. połowie przyszłego roku na ekrany trafi anime.
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 9:34 am przez Eikichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » pt wrz 14, 2012 5:04 pm

Nie podoba mi się ani kreska ani bohaterowie. Nie kupiłabym.

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » pt wrz 14, 2012 5:42 pm

Bardzo fajne. Z chęcią bym kupiła.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 14, 2012 5:50 pm

Nie. Nic mi się z tego nie podoba :P

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pt wrz 14, 2012 5:59 pm

Brak zainteresowania z mojej strony.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt wrz 14, 2012 6:34 pm

Okładka mi się podoba, ale po przejrzeniu przypadkowych skanów raczej podzieję. Opis, niestety również nie zachęca. Na nie.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pt wrz 14, 2012 7:07 pm

A mi się podoba, jestem na tak :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » pt wrz 14, 2012 10:19 pm

Ja jestem na tak :D

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob wrz 15, 2012 5:14 pm

Raczej nie.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob wrz 15, 2012 5:50 pm

Nie.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn wrz 17, 2012 4:12 pm

Nie.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob gru 22, 2012 1:32 pm

Czemu by nie. Może po pojawieniu się anime będzie więcej zainteresowanych osób.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt sty 11, 2013 8:10 pm

Zastanawiałam się nad wydaniem z YenPressu, ale na szczęście jakaś siła wyższa mnie przekonała do uprzedniego zapoznania się ze skanami. Napisałam na szczęście, bo mimo irytującego pierwszego rozdziału, w którym główny bohater ciągle pieje na temat wspaniałości kultury japońskiej (to "w szczególności" znajdujące się w opisie, nawet nie oddaje dobrze całości jego zachowania), postanowiłam przeczytać kilka następnych, które nie wywarły na mnie dobrego wrażenia. O bohaterce mówić nie będę, bo przypomina każdą inną w podobnych tytułach (duży biust, mały mózg), natomiast bohater mimo "przyrodzonej" infantylności (bo co tu ukrywać - żaden z shonenowych bohaterów geniuszem nie jest) jest całkiem znośny. Fabuła jak zwykle prosta i trudno się nie domyślić (w pierwszych rozdziałach) w jakim kierunku podąży. Już nie wspomnę o wątku romantycznym, który się pojawił w późniejszych rozdziałach (przekartkowałam, żeby się upewnić, że porzucając ten tytuł nie będę tego później żałowała) i tym samym mnie rozczarował, gdyż pierwsze rozdziały (scena z mięsożerną rośliną) wskazywały na to, że może i go nie będzie (ma naiwność...) XD
Natomiast plusem jest dosyć specyficzny humor (scena z wcześniej wspomnianą rośliną, która przypominała wyglądem Victreebela (Pokemony) naprawdę mnie rozbawiła, co ostatnio rzadko mi się przydarza), który i tak nie rekompensuje całej reszty, więc mimo tego, że nie jestem zainteresowana zakupem tej serii, to gdyby doszło do jej wydania w Polsce, kupiłabym tylko pierwszy tom (dla tej pojedyńczej sceny) i na tym bym skończyła.

noodle
Status: Offline

Post autor: noodle » pn sie 26, 2013 9:31 pm

ja jestem na TAK.
anime bardzo mi sie podoba, mimo, ze za anime/manga tego typu zupelnie nie przepadam tak tu przypadlo mi do gustu. uwielbiam humor tej historii, fabula zacna, a glowny bohater da sie lubic. kupilabym bez dwoch zdan!

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt sie 27, 2013 6:18 am

Zmieniam zdanie - przekonałem się do tego i cholernie mi się to podoba xD więc tak.

Viscable
Status: Offline

Post autor: Viscable » śr wrz 25, 2013 9:51 pm

Strasznie mi się spodobało anime, jestem zdecydowanie na tak :D

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » śr wrz 25, 2013 10:55 pm

Mi także się bardzo podobało :) Na pewno bym kupiła :)

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » czw wrz 26, 2013 3:53 pm

Oj tak. prooosze tak. Fabuła świetna, a niektóre teksty Staza zdecydowanie rozwalają system :3 Poza tym anime pozostawia niedosyt (co z tego, ze czytam już po angielsku- po polsku i tak bym kupiła :D)

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr paź 02, 2013 6:06 pm

Bez zastanowienia bym kupiła. Blood Lad to moja ulubiona manga, anime też bardzo mi się podobało :3 Kreska jest świetna, bohaterowie też moim zdaniem są ciekawi (poza Fuyumi, ona mnie akurat bardzo denerwuje), fabuła też całkiem ciekawa. Mimo tego że mangę czytam po angielsku, to gdyby byłaby wydawana w Polsce to na pewno bym kupiła wszystkie tomy ^^

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr paź 02, 2013 7:19 pm

A tam, Fuyumi wymiata, idealnie pasuje w parze ze Stazem uzupełniają się jak para komików xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości