Blood Lad

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
126
51%
Nie
79
32%
Być może
42
17%
 
Liczba głosów: 247

noodle
Status: Offline

Post autor: noodle » śr paź 02, 2013 7:26 pm

akurat tez nie przepadam za Fuyumi :P zdecydowanie bardziej wole Bell. jest jakas zywsza, zabawniejsza i da sie ja lubic :P

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr paź 02, 2013 7:42 pm

Dokładam się do antyfanów Fuyumi :wink: Nie pamiętam czy już się wypowiadałem, ale kupiłbym dla komedii.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Sofi
Status: Offline

Post autor: Sofi » pt paź 04, 2013 4:42 pm

Anime niby mi się podobało ale uważam, ze wydanie mangi to zły pomysł
a) jest na razie dość krótka
b) anime nie rozsławiło aż tak mocno tytułu wśród ludzi a pierwszy tomik może zniechęcać do zakupu (cycki, staz, cycki, cycki)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt paź 04, 2013 9:28 pm

Wręcz odwrotnie. :P Już nie od dziś wiadomo, że cycki podbijają sprzedaż.W końcu to cycki.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pt paź 04, 2013 9:37 pm

Achachacha! Dobre! A pamiętasz to? :wink:

Marusera
Status: Offline

Post autor: Marusera » pt paź 04, 2013 10:37 pm

Kupiłabym na pewno :) Kreska jest ok, fabuła wpada w moje gusta.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » wt paź 08, 2013 4:14 pm

Sofi pisze:Anime niby mi się podobało ale uważam, ze wydanie mangi to zły pomysł
a) jest na razie dość krótka
b) anime nie rozsławiło aż tak mocno tytułu wśród ludzi a pierwszy tomik może zniechęcać do zakupu (cycki, staz, cycki, cycki)
Manga ma obecnie 9 tomów, według mnie jest to tak w sam raz - nie za mało i nie za dużo. A trzeba wziąć pod uwagę że manga cały czas wychodzi :D Co to samej popularności Blood Lad, pewnie wiele osób po raz pierwszy usłyszy ten tytuł, ale kto wie, może po zakupie pierwszego tomu zdecydują się na kupno następnego? :3

Naruto^^
Status: Offline

Post autor: Naruto^^ » wt paź 08, 2013 5:59 pm

Kupiłabym na 100% :D

Hampnie Hambart
Status: Offline

Post autor: Hampnie Hambart » sob paź 19, 2013 3:42 pm

Anime mi się bardzo podobało i z chęcią kupiłabym mangę. :D

ElliotNightray
Status: Offline

Post autor: ElliotNightray » wt lis 05, 2013 9:56 pm

Według mnie anime było bardzo słabe, więc nie.

Trimfirimfi
Status: Offline

Post autor: Trimfirimfi » czw lis 07, 2013 6:51 pm

Anime świetne, więc i mangę bym tym bardziej kupiła :D

Fr4nk0
Status: Offline

Post autor: Fr4nk0 » ndz lis 10, 2013 12:21 am

Bardzo przyjemna manga. Na pewno kupiłbym.

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » pt gru 06, 2013 7:35 am

Tak, tak, TAK. Blood Lad to jedna z moich ulubionych mang, zastanawiałam się już nad kupnem angielskiej wersji, ale stwierdziłam że nie mam na tyle kasy ;_; Bardzo bym chciała żeby manga została wydana w Polsce, bez zastanowienia bym kupiła :3

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn sty 20, 2014 11:54 am

Myślę że przydałoby się chyba odświeżyć temat, a konkretnie chodzi mi o liczbę tomów - obecnie Blood Lad liczy ich 10 :3

losa376
Status: Offline

Post autor: losa376 » pn sty 20, 2014 4:46 pm

anime bardzo mi się spodobało i z checią kupię mange.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sty 20, 2014 5:01 pm

Przyjemnie oglądało się anime,ale nie wiem czy jest na tyle dobre,by wydawać na to kasę.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn sty 20, 2014 6:13 pm

Manga była jak dla mnie o wieeele lepsza od anime. Jestem przekonana, że gdybym tylko obejrzała anime to nie lubiłabym Blood Lad tak jak teraz xD Manga ma lepszy klimat, i zdecydowanie fajniejszą kreskę :3 Mam nadzieję że Studio JG nie bez powodu prosiło o usunięcie rozdziałów Blood Lad na jednej ze stron z mangami po polsku (nie pamiętam gdzie to dokładnie było), i że kiedyś jednak ktoś wyda moją ulubioną mangę ;_;

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn sty 20, 2014 6:20 pm

arhus pisze:Mam nadzieję że Studio JG nie bez powodu prosiło o usunięcie rozdziałów Blood Lad na jednej ze stron z mangami po polsku
Swego czasu JG prosiło o usunięcie wielu mang tylko dla tego, że wydawało inne mangi od tego samego wydawcy. Więc nie polecam się tym sugerować :wink:

Co do Blood lad- słyszałam o tym ale nie widziałam, podobno humor w dużej mierze nastawiony na nawiązania do rożnych serii anime i o samej popkulturze Japonii, wiec nie jestem przekonana... ale jak mówię nie widziałam wiec nie oceniam. Może bym kupiła na próbę bo humoru nigdy mało :)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn sty 20, 2014 6:53 pm

Anime nie widziałam, tytuł obił mi się o uszy, a po namyśle mówię "raczej tak". Ale zaokrąglając, zaznaczyłam "tak". Raz się żyje. xD

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt mar 04, 2014 4:56 pm

Jako że postanowiłam sprawdzić fenomen tego tytułu, przeczytałam 1 tom :)
I nie wiem czy to ja za wysoko podniosłam poprzeczkę po tylu pozytywnych komentarzach które słyszałam ale czytanie tego bolało...
Zaczynamy od bardzo znanej i (nie)lubianej bohaterki typu: nijakość to moje drugie imię.
I w tej nijakości od pierwszego wejrzenia, bez żadnego powodu zakochuje się nasz bohater(demon-wampir), który wypisz wymaluj jest personifikacją Otaku-gimbusa. Wszystko co Japońskie jest najlepsze- konsole, gry, anime, mangi- po prostu dobre bo japońskie. Jest on oczywiście hiper mega koksem choć całymi dniami gra na konsoli i czyta mangi i ogólnie wszystko zlewa, nawet kamratów. Połowa 1 tomu to brak jakichkolwiek wyjaśnień i zadziwiająco duża ilość zbiegów okoliczności sprzyjających bohaterom. Potem mamy wycieczkę do Japonii i nie mam zielonego pojęcia czemu Wielki demon tak się wszystkim ekscytuje, no bo skoro ma te wszystkie japońskie rzeczy to raczej musiał tam już być...
Wreszcie w drugiej połowie zawęża nam się....jakiś wątek przewodni. A pod koniec cała manga zaczyna wbijać na tory typowego shonena, bo dostajemy 2 silnego koksa i nawet cała struktura świata demonów wydaje się klarowniejsza. (ot blokowisko z 4 gangami). Daje to postawy twierdzić ze będzie lepiej, ba! że może zrobi się z tego nawet przyjemny shonen.
Jednak nawet zrobienie z tej mangi dobrego shonena nie zatuszuje okropnego wrażenia jaki wywarł 1 tom.
Na razie odstawiam tę mangę na później, bo od wszędobylskiego uwielbienia Japonii można zacząć rzygać tęczą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości