Blood Lad

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
126
51%
Nie
79
32%
Być może
42
17%
 
Liczba głosów: 247

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt mar 04, 2014 5:13 pm

gg gonia pisze:Połowa 1 tomu to brak jakichkolwiek wyjaśnień i zadziwiająco duża ilość zbiegów okoliczności sprzyjających bohaterom. Potem mamy wycieczkę do Japonii i nie mam zielonego pojęcia czemu Wielki demon tak się wszystkim ekscytuje, no bo skoro ma te wszystkie japońskie rzeczy to raczej musiał tam już być...
A to nie było tak, że własnie mógł pójść do Japonii dopiero dzięki Pannie Celofance?

Mnie tez 1 tom odstraszył: nasz główny bohater odstawia bucerę peirszoklaśną, nie moja bajka.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » wt mar 04, 2014 5:58 pm

Zweryfikuję co nieco, ale nie przekonuję do mangi, bo specyficzny humor ma i specyficznych bohaterów. A zwłaszcza główną bohaterkę (popieram twoje zdanie, goniu).
gg gonia pisze:Zaczynamy od bardzo znanej i (nie)lubianej bohaterki typu: nijakość to moje drugie imię.
I w tej nijakości od pierwszego wejrzenia, bez żadnego powodu zakochuje się nasz bohater(demon-wampir)
Nie zakochuje się, a ma chcicę na jej krew, tylko wmawia sobie/udaje, że go Amor trafił. A kiedy ciało głównej bohaterki szlag trafia, to mu przecież rumieńce przeszły. Wówczas cała fabuła sprowadza się do tego, żeby odzyskać ciało ciapy, żeby główny bohater mógł się napić krwi.
gg gonia pisze:Potem mamy wycieczkę do Japonii i nie mam zielonego pojęcia czemu Wielki demon tak się wszystkim ekscytuje, no bo skoro ma te wszystkie japońskie rzeczy to raczej musiał tam już być...
E no, podróbki miał, prosto z demoniastego Stadionu Dziesięciolecia! No, może nie dosłownie, ale było o tym w pierwszym rozdziale. Od bidy ktoś przemyca oryginałki, ale magiczne portale są strasznie drogie i trudne do postawienia. Swoją drogą to też się później wyjaśni.

A jeśli chodzi o popularność - chyba chodzi zwyczajnie o komedię. Na swój sposób ma taki gintamowy humor, bo jest trochę parodii i odniesień do innych popularnych mang (szczególnie do "Dragon Balla").

Mirajanne
Status: Offline

Post autor: Mirajanne » pt cze 27, 2014 7:54 pm

Mam już komplet po niemiecku. Ten tytuł na pewno spodoba się polskim czytelnikom

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » pt cze 27, 2014 8:00 pm

Mirajanne pisze:Ten tytuł na pewno spodoba się polskim czytelnikom
Nie wiem jak manga ale oglądałem anime i było (w moim odczuciu) beznadziejne. Manga jest lepsza?

Mirajanne
Status: Offline

Post autor: Mirajanne » pt cze 27, 2014 8:02 pm

Zdecydowanie!

[ Dodano: Pią 27 Cze, 2014 ]
Już sama okładka mnie przyciągnęła. Ten wzrok xD

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt cze 27, 2014 10:33 pm

Rabbit D pisze:Nie wiem jak manga ale oglądałem anime i było (w moim odczuciu) beznadziejne. Manga jest lepsza?
Dołączam się do pytania, ponieważ anime było bardzo słabe i mało śmieszne. Nie sądzę, abym zdecydowałam się na kupno tego tytułu... No chyba, że wyjątkowo miałabym za dużo pieniędzy i za mało innych tytułów do kupienia, jednak jest to raczej niemożliwe.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob cze 28, 2014 5:37 am

Anime jest jeśli dobrze pamiętam trochę uproszczone i skrócone, ale generalnie styl jest odwzorowany nieomalże ze 100% wiernością. Jeśli anime wg Was jest kiepskie, to najprawdopodobniej o mandze pomyślicie to samo.
Mnie się tam to podobało xD do czasu gdy nie zrobili z tego shounena typu, trenuj, poznaj tajną technikę i pokonaj bossa =.= czemu każda shounen komedia musi przeobrazić się w takie coś?

Vinya
Status: Offline

Post autor: Vinya » sob wrz 13, 2014 10:07 pm

Oczywiście, że bym kupiła! Jedna z ciekawszych i nieszablonowych opowieści o wampirach (których btw nie znoszę) :D

Esme
Status: Offline

Post autor: Esme » czw paź 29, 2015 6:33 pm

Z chęcią bym kupiła. :perv:
Jestem na TAK!!!
Ah...ten Staz :rotfl:

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw paź 29, 2015 6:36 pm

Wampir Otaku? Oczywiście, że tak :D Bardzo dobre komedia z elementami fantasy. Momentami nieco kiczowata, ale i tak mnie się podoba. Anime miało swój urok (jak próbował walnąć super atak prosto z DB albo gdy na scenę wyskoczył jego mroooczny braciszek), mangę trochę czytałam po angielsku - brałabym :P
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » sob paź 31, 2015 1:42 pm

Dla mnie komedia musi mieć jakiś poważniejszy wątek i ładniejszą kreskę. Więc Blood Lad nie jest dla mnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » sob paź 31, 2015 9:31 pm

Obejrzałam anime, ale niezbyt mi się podobało. Na mangę zwyczajnie szkoda by mi było kasy.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 14, 2016 1:14 pm

"Może" dla komedii, bo lubię taki humor . Staz, wilczek i Bell fajni, ale główna bohaterka beznadzieja.
Teraz przy jednostrzale będzie ciężko temu tytułowi zabłysnąć.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw sty 14, 2016 9:02 pm

W sumie kiedyś mi się podobało, ale mój entuzjazm osłabł. :roll:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt sty 15, 2016 6:40 am

mysz pisze:W sumie kiedyś mi się podobało, ale mój entuzjazm osłabł. :roll:
Na początku było fajne ale potem się zrypało i to ostro :) też bym tego już nie kupił^^

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz sie 07, 2016 9:45 am

Manga dobiega końca. Ostatni rozdział wyjdzie 4 września. [czyli w sumie będzie 16-17 tomów] http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... er/.104969

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz sie 07, 2016 11:54 am

Bardzo chętnie bym zobaczył. W wersji takiej, jak mają amerykanie - omnibuski!

pati
Status: Offline

Post autor: pati » ndz cze 11, 2017 4:21 pm

Po anime, które obejrzałam jakiś rok temu byłam zafascynowana tym tytułem ale teraz jest to jak dla mnie przeciętne - nie kupiłabym nawet tomów po wydarzeniach z anime :|

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Blood Lad

Post autor: KubciO » sob wrz 16, 2017 10:44 pm

Przypomniałem sobie o tym tytule, nie wiedzieć czemu, i postanowiłem sprawdzić, czy oddałem głos w ankiecie. O dziwo nie! Osobiście anime dobrze mi się oglądało, a moment, kiedy Staz
Naama pisze:
czw paź 29, 2015 6:36 pm
próbował walnąć super atak prosto z DB
był epicki! :D
Zdecydowanie skusiłbym się na mangę. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

IkiSatella
Status: Offline

Blood Lad

Post autor: IkiSatella » ndz wrz 24, 2017 8:02 pm

Brzmi ciekawie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości