Claymore

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
152
57%
Być może
48
18%
Nie
66
25%
 
Liczba głosów: 266

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » sob cze 07, 2014 8:27 pm

Śledziu widzę, że jesteś absolutnie pewny, że kupiłbyś tę mangę bo już dwa razy to w tym temacie napisałeś :P

Też jestem za Claymorem. Cały czas go odkładam licząc, że któreś z wydawnictw zacznie Claymore'a wydawać zanim nie zacznę czytać skanlacji :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 08, 2014 10:37 am przez Aratar, łącznie zmieniany 1 raz.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob cze 07, 2014 9:25 pm

Oczywiście, że kupiłbym tĘ mangę.
Jestem za wydaniem Klamora na polskiej ziemi.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » ndz cze 08, 2014 10:38 am

Dzięki, już poprawiłem.

Kyoto
Status: Offline

Post autor: Kyoto » wt cze 24, 2014 10:24 pm

Oczywiście, że jestem na TAK! Od 5 lat czytam Claymore i baardzo chętnie zobaczyłabym ją na swojej półce :).

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » czw cze 26, 2014 9:54 am

Jestem za tym tytułem :D . Świetna manga.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw cze 26, 2014 2:29 pm

Jak obstawiacie, kiedy będzie w końcu koniec mangi?. Ja obstawiam ,że koniec może nadejść za 5 -10 tomów :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw cze 26, 2014 3:10 pm

Atobe-san pisze:Jak obstawiacie, kiedy będzie w końcu koniec mangi?. Ja obstawiam ,że koniec może nadejść za 5 -10 tomów :P
To i tak grubo za dużo. Gdzieś od czasu gdy zaczęły "latać" i robić mass PvP zaczęło się robić nudno. Wędrówka Clare i tego chłoptasia (nie pamiętam jak miał na imię) powinna po prostu trwać, a potem się skończyć i The End.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw cze 26, 2014 5:00 pm

Cała manga powinna być o przygodach Clare i Teresy. I tyle.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw cze 26, 2014 5:51 pm

Atobe-san pisze:Jak obstawiacie, kiedy będzie w końcu koniec mangi?. Ja obstawiam ,że koniec może nadejść za 5 -10 tomów :P
W sumie to ostateczne starcie ciągnie się już dość trochę, do tego best girl is back, a takie rzeczy się raczej powinno zostawiać na sam koniec. Więc mam nadzieję, że całość domknie się w mniej niż 5 tomach. No, chyba że autor strolluje i walka zakończy się dość szybko ze względu na przytłaczającą przewagę jednej ze stron :P, to w tedy nawet wcześniej.

Flota pisze:Cała manga powinna być o przygodach Clare i Teresy. I tyle.
A to prawda. Ten fragment to moja ulubiona część mangi, a tylko jeden bonusowy rozdział z przeszłości Teresy to zdecydowanie za mało :(

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw cze 26, 2014 8:59 pm

ravel, teoretycznie gdyby chciał, to może jeszcze powstać i 15 tomów. W końcu narazie znajdują się na wyspie do eksperymentów, no nie? A jest jeszcze ten cały kontynent pogrążony w wojnie.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw cze 26, 2014 10:00 pm

Jeśli faktycznie autor by chciał przenieść akcję na kontynent to wolałbym, żeby zrobił to już w osobnej serii, a Claymore'a zostawił jako skończoną całość. Bo tu historia od początku toczyła się wokół relacji Clare-Raki-Priscilla i fajnie by było gdyby się na tym skończyła.

Przeniesienie akcji do nowego miejsca i rozpoczęcie nowych wątków, które mogły by zająć więcej tomów niż obecna historia wydaje mi się takie meh, ale nie miał bym z tym problemu gdyby to była nowa seria :). Nawet jakby się miała nazywać Claymore X czy coś, bo o ile główna para nie miała by powodów się tam wybierać to inne wojowniczki dlaczego nie. Wiem, że to tylko moje widzimisię i jedyna seria jaką kojarzę z czymś podobnym to The Breaker, która nie jest nawet mangą, to i tak bym wolał coś takiego :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt cze 27, 2014 12:44 pm

Flota pisze:Cała manga powinna być o przygodach Clare i Teresy. I tyle.
Dokładnie. Może kiedyś doczekamy się jakiegoś spin-offa skoncentrowanego na nich...

KyleKatarn97
Status: Offline

Post autor: KyleKatarn97 » sob lip 05, 2014 2:54 pm

Kocham ten tytuł. Jestem na tak.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lip 05, 2014 5:12 pm

Jeżeli dobrze myślę i ta manga zakończy się na tych 20-paru tomach to w wydaniu 2w1 bym się jednak zastanowił. Bo gdzieś tak do 60% całości będzie to bardzo fajna rzecz, potem dopiero poziom leci na łeb na szyję, ale to w sumie już można wybaczyć... no chyba, że skończy się na ponad 30, wtedy już na 100% za nią podziękuję.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz sie 31, 2014 9:45 pm

Czyżby koniec Claymore?

The October issue of Shuiesha's Jump Square magazine is announcing on Thursday that the "grand finale" of Norihiro Yagi's Claymore manga series will appear in the following issue on October 4.

Źródło

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pn wrz 01, 2014 9:46 am

grand finale może się odnosić również do tego, że od tego wydania Jumpa zaczyna się ostatni akt

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn wrz 01, 2014 2:19 pm

dlatego napisałam "czyżby" :D

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » sob wrz 13, 2014 2:12 pm

Zaciekawił mnie ten tytuł i pewnie bym go nawet kupiła. Mało jest mang fantasy na naszym polskim rynku, oj mało :D

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz wrz 14, 2014 12:39 pm

Jak to koniec Claymore'a? :shock: Matko jedyna, co to się dzieje... najpierw Kuroko, teraz Claymore - jeszcze tylko Berserka nam brakuje :lol: Kurczę, teraz to na bank bym chciała kupić całość. 2w1. W duzym, ślicznym formacie... =P~ =P~ =P~
Obrazek

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » pn lis 03, 2014 5:49 pm

Fakt stał się, Claymore skończyło się 155 rozdziałem i ma 27 tomów.

No cóż, nadal bym kupiła, mimo spadku fabuły w pewnym momencie, całość bym kupiła :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości