Claymore

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
152
57%
Być może
48
18%
Nie
66
25%
 
Liczba głosów: 266

susanko
Status: Offline

Claymore

Post autor: susanko » pt sie 24, 2012 1:53 pm

"W świecie, gdzie drapieżnik może przejąć na własność twój wygląd, twoje zachowania i wspomnienia tylko po to, aby zjeść wnętrzności nie jest łatwo. Do walki z potworami stworzony został zakon Claymore - w którym członkowie są krzyżówką ludzi i potworów... Wędrowcy usuwający potwory. Srebrnookie zabójczynie. Najczęściej nazywane wiedźmami. Wyklęte, przez tych, którym pomagają. Czy są zdolne do ludzkich uczuć? Kogoś pokochać? Wędrówkę czas zacząć!" (centrum mang)


Zrobiłam także sondę na stronie (zapytaj.com.pl)
http://zapytaj.onet.pl/Category/028,009 ... quot_.html

recenzja : http://anime.tanuki.pl/strony/anime/951 ... re/rec/974
Liczba tomów : 27 - zakończona
autor : Norihiro Yagi

Moim zdaniem manga zasługuje by wydać ją w Polsce. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2015 1:21 am przez susanko, łącznie zmieniany 2 razy.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pt sie 24, 2012 2:55 pm

Aż dziwne, że nie ma tematu z Claymore'a :shock:
JESTEM ZA!!!!!11111oneoneone

Edit: A, przebiorę się wreszcie z tych mikołajowych ciuchów. Za ciepło.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pt sie 24, 2012 3:08 pm

oczywiście tak:)

Devu
Status: Offline

Post autor: Devu » pt sie 24, 2012 5:09 pm

1. Ankieta dość głupia, bo nie widzę w niej związku z tym, ile osób by ewentualnie kupiło ten tytuł...
2. Jestem za, chętnie poczytałbym wersję papierową (mimo, że teraz jest tyle dobrych tytułów, że nie wiem czy i tak nie zbankrutuję XD).

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Post autor: Nitka » pt sie 24, 2012 8:20 pm

Jestem na tak :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt sie 24, 2012 11:00 pm

Wszyscy, to polecają, więc też jestem za. :)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob sie 25, 2012 12:55 am

Za długo czekałem i się nie doczekałem, a zagraniczne wydania tak ładnie kusiły... Wydać mangę jak najbardziej warto, ba, powinno się to wydać, ale ja już mam swoje Claymory.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » sob sie 25, 2012 9:22 am

Za, jak najbardziej za!

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob sie 25, 2012 10:21 am

Nie, dziękuję. Mało która dłuższa seria ma u mnie szanse w dzisiejszych czasach.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Shinri
Status: Offline

Post autor: Shinri » pt sie 31, 2012 3:48 pm

Ooo jestem jak najbardziej na tak!

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt sie 31, 2012 3:59 pm

Nawet fajna seria, nie wiem czemu przestałam ją czytać :-k Jeśli wyjdzie polskie wydanie, z chęcią kupię.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt sie 31, 2012 4:37 pm

Tak.

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pt sie 31, 2012 6:57 pm

Ja jednak mimo wszystko podziękuję. Przeczytałam cztery pierwsze tomy, dwa nawet mam od VIZa (sprzedam, są chętni? :P) i nie wciągnęło mnie za bardzo. Odrzuciła mnie przede wszystkim kreska, ale to moje własne zdanie ;) Więc ja jestem na NIE.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pt sie 31, 2012 7:53 pm

Dla mnie jedna z lepszych serii, którą czytam na bieżąco i chciałbym by kiedyś się ukazała w Polsce.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » ndz wrz 02, 2012 6:43 pm

Zdecydowanie na tak. Jeden z najlepszych i do tego dość oryginalnych shounenów (porównując do innych shounenów, a nie książek czy innych dzieł). Trochę starsi na pewno by się ucieszyli znacznie bardziej niż z dowolnego shounena na polskim rynku (pomijając FMA i GTO).
OgóreKiszony pisze:Za długo czekałem i się nie doczekałem, a zagraniczne wydania tak ładnie kusiły... Wydać mangę jak najbardziej warto, ba, powinno się to wydać, ale ja już mam swoje Claymory.
Tylko, że tłumaczenie w wydaniu Viz woła o pomstę do nieba. Masa przekłamań i udziwnień, które znacznie zakrzywiają obraz tego co chciał przekazać autor. Na Animesuki jest specjalny dział, w którym poczytać można całą litanię byków. No i jest cenzura (np. yomie ucięto k**asa). Brak też bardzo fajnych "pod-okładek" (konkrety mogę podesłać na priva, bo sporo z nich jest NSFW, choć nic odstającego od tego co pokazano w mandze).

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz wrz 02, 2012 9:50 pm

O "pod-okładkach" nie słyszałem, a przeszukując internet odnośnie cenzury tylko o tym siurku się dowiedziałem :? Problem jest też taki, że jak ktoś nie lubi czytać skanów to prócz takich, nawet "słabych" (jeszcze nie czytałem, dopiero udało mi się uzbierać) wydań, nie ma innego wyboru.
Wiadomo może dlaczego z nich zrezygnowali? Coś tam udało mi się znaleźć, chociaż nie jest do końca pewien czy to jest to, ale nie jest to nic aż takiego, żeby mieli to wycinać...

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn wrz 03, 2012 4:48 pm

Clare moja ulubiona postać:P niezłe walki i ciekawi bohaterowie:D Manga jest świetna ^^ na pewno bym kupował, oczywiście jestem na TAK.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » czw wrz 06, 2012 11:18 am

OgóreKiszony pisze:Wiadomo może dlaczego z nich zrezygnowali?
Podejrzewam, że chodzi właśnie o dość obsceniczny charakter niektórych z tych "pod-okładek". Chociaż to dość dziwne, bo w Claymorze gołych bab nie brakuje (w poprzednim rozdziale Clare jest "full frontal").

Chciałbym by manga została wydana pod warunkiem, że tłumaczenie byłoby znacznie lepsze (tzn. bliższe oryginałowi) niż to Viz-owskie i właśnie te pod-okładki zostałyby zachowane. W przeciwnym razie nie miałoby to dla mnie sensu. Jeśli będę kupował Claymore'a to albo w polskiej albo japońskiej wersji. Angielska jest beznadziejna.

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » pt wrz 07, 2012 5:39 pm

Muszę przyznać, że obiło mi się o uszy o tym tytule, ale nie miałam z nim zbytnio do czynienia, a do tego ma sporo tomów, więc gdyby ten tytuł został wydany, to kupiłabym pierwszy tom na zachętę, a resztę skompletowałabym, jeśli wciągnęłaby mnie ta manga. :)

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pt wrz 07, 2012 11:52 pm

Mangę bardzo lubiłam i kupowałbym gdyby miała równy poziom. Niestety, coś po około setnego rozdziału poszło nie tak i... Szkoda. Miłość odleciała. Chociaż tomiki z Teresą bym kupiła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości