Claymore

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
152
57%
Być może
48
18%
Nie
66
25%
 
Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob wrz 08, 2012 7:08 pm

Mi też Claymore podobało się do pewnego momentu, a potem rzuciłam. Jestem na nie.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn wrz 10, 2012 1:28 pm

czytam i jak najbardziej na tak :)
Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » śr wrz 12, 2012 3:48 pm

Podchodziłam do tej mangi dwa razy, ale nie podeszła mi, więc nie.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » śr wrz 12, 2012 6:04 pm

Flota pisze:Mangę bardzo lubiłam i kupowałbym gdyby miała równy poziom. Niestety, coś po około setnego rozdziału poszło nie tak i... Szkoda. Miłość odleciała.
Wiesz, 100 rozdziałów to naprawdę dużo (18 tomów) i jeśli dopiero po 100 rozdziałach "miłość odleciała" powiedziałbym, że byłabyś świetną potencjalną klientką dla wydawnictwa chcącego wydać ten tytuł.
Ajsza pisze:Mi też Claymore podobało się do pewnego momentu, a potem rzuciłam. Jestem na nie.
Zgadzam się, że tytuł nie jest już tak genialny jak kiedyś, ale mało który był kiedykolwiek równie dobry. A najnowsze rozdziały i tak przebijają każdy aktualnie wychodzący shounen za wyjątkiem Gintamy. Od skanlacji wam się w nosach poprzewracało i teraz nie chcecie kupować tytułów, które dostarczyły wam tyle wspaniałej rozrywki.
romanova pisze:Podchodziłam do tej mangi dwa razy, ale nie podeszła mi, więc nie.
A jaki był tego powód jeśli można spytać? Radziłbym dojechać do 5 tomu i wówczas zdecydować, bo dopiero wtedy można dostrzec geniusz Yagiego (a kreska bardzo wyraźnie się poprawia w okolicach 7 czy 8 tomu).

Raven_desu~
Status: Offline

Post autor: Raven_desu~ » ndz lis 11, 2012 6:51 pm

Jestem na tak. Uwielbiam fantasy, a jak jeszcze dołączają do tego kobiety jako główne bohaterki to jeszcze lepiej! Sama mam wojowniczą duszę, więc takie zabiegi są mi strasznie na rękę. :D Fabuła jest ciekawa, przynajmniej według mnie, szczególną pochwałę może u mnie zdobyć retrospekcja z Teresą, a zaraz za tym wojna na Północy i parę innych. Na obecną chwilę to jedyna dłuższa manga, którą czytam na bieżąco. I gdy tylko pomyślę, że jeszcze jej nie ma w Polsce to aż mi się żal myśli ściska.
Zauważyłam, że wielu czytelników zauważa podobieństwa między tym tytułem, a Wiedźminem, więc zapewne byłaby większe zainteresowanie ze strony fantastów. Ja sama złapałam się na tym, że gdzieś przeczytałam, że przypomina trochę naszą rodzimą produkcję i właśnie tak zaczęła się mania na Claymore, chociaż zacząwszy czytać, poznałam się tan tym, że tytuły znacząco się różnią. Nie mniej jednak manga Norihiro Yagi na pewno jest warta wydania. Myślę, że zarówno wielu panów jak i pań znalazłoby sobie w tej pozycji coś dla siebie. :D
Jest to jedna z moich ulubionych mang, widnieje w spisie Świętej Czwórcy, od niedawna Piątki. Robiłam nawet prezentację do szkoły o Claymore. I gdyby została wydana to stanęłabym na głowie i jednocześnie zniosła złote jajo, aby tylko zdobyć wszystkie tomiki. xD

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » ndz maja 05, 2013 7:02 pm

Jeśli chodzi o moje zdanie...

taktaktaktaktaktaktaktaktaktaktak


Jakieś wątpliwości?

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » pn maja 06, 2013 2:33 pm

Aye, jak najbardziej na tak. Niezwykle by mnie ucieszyło wydanie w Polsce, bardzo lubię ów tytuł.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn maja 06, 2013 4:08 pm

Bardzo chętnie.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt gru 10, 2013 5:30 pm

Jeśli chodzi o gatunek shounen to ta manga zdecydowanie jest wysoko na mojej wish-liście. Kiedyś usłyszałem, że określono ją mianem damskiego wiedźmina i z ciekawości zapoznałem się z nim. Nie pamiętam już, na którym momencie skończyłem jednakże pamiętam, że odczucia miałem wielce pozytywne. Do tego osoby o podobnym guście zachwalały go, mówiąc, że na bank mi się spodoba (wymieniając przy tym tak cenione przeze mnie dark fantasy).Całości mojego podejścia dopełniają dobre okładki. Dlatego tez jestem na tak.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt gru 10, 2013 7:29 pm

Claymore zaczęło się robić nudne i głupie jak każdy tasiemiec. Zmieniam zdanie na nie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr gru 25, 2013 1:41 pm

Chyba głosowałam na nie :? Claymore nawet mi się podoba.Musiałabym się zastanowić nad kupnem,ponieważ jest to długa seria.

Karya
Status: Offline

Post autor: Karya » śr kwie 23, 2014 6:25 pm

Zdecydowanie głosuje na tak :)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr kwie 23, 2014 7:01 pm

Nie przepadam za fantasy, więc raczej nie jest to tytuł dla mnie. Choć opis brzmi intrygująco.
Tak z ciekawości, to wychodzi w cyklu 2 tomy na rok?

Radziollo
Status: Offline

Post autor: Radziollo » wt maja 06, 2014 10:06 am

Jest to manga, którą zobaczyłbym po polsku na swojej półce i kupiłbym bez zastanowienia.

Kei944
Status: Offline

Post autor: Kei944 » wt maja 06, 2014 2:27 pm

Tak, tak i jeszcze raz tak <3 kupowałbym bez zastanowienia

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob maja 10, 2014 11:03 pm

Jedyne mangowe fantasy, które mi jako tako podeszło (w dodatku nie zgrzytam zębami na widok kobiecych bohaterów, co już jest dużym plusem ;) ). Co prawda od dawna już tego nie czytam i stoję na jakimś 90 rozdziale, ale jestem skłonna zainwestować w polskie wydanie.

nerwen85
Status: Offline

Post autor: nerwen85 » sob cze 07, 2014 8:55 am

To chyba jedyny shounen, który miałabym ochotę kupować. Jak najbardziej jestem za wydaniem :)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob cze 07, 2014 3:58 pm

To jeden z tytułów, za którym zagłosowałam w ankiecie JPFu, więc... Tak. :)

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob cze 07, 2014 4:51 pm

Ostatni arc zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Więc oczywiście jestem na TAK :P

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob cze 07, 2014 8:21 pm

Jako że nie wypowiadałem się jeszcze na tej stronie, to oczywiście napomknę cichaczem, że jak najbardziej jestem skłonny otwarcie i bez bicia przyznać, że bardzo chętnie podjąłbym decyzję o przeznaczeniu części zawartości mojego skórzanego portfela na zakup wyżej wymienionej pozycji z Kraju Kwitnącej Wiśni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości