Claymore

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
152
57%
Być może
48
18%
Nie
66
25%
 
Liczba głosów: 266

Shelby---A-P
Status: Offline

Post autor: Shelby---A-P » czw sty 12, 2017 2:33 pm

Widziałam kreskę i słyszałam, że dobra fabuła. Kupiłabym.

Zanzaf
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 06, 2017 3:52 pm
Status: Offline

Post autor: Zanzaf » pn lut 06, 2017 6:47 pm

Prawie przeczytałem całą mangę, ale z chęcią zobaczył ją w wersji tomikowej w mojej kolekcji mangi.

Gwathgor
Status: Offline

Post autor: Gwathgor » pn lut 27, 2017 6:44 pm

Od drugiego tak do szesnastego, może dwudziestego tomu kupowałabym na pewno, resztę w zależności od zasobów portfela. Pierwszy mnie wynudził, od drugiego się rozkręcała coraz ciekawsza akcja, potem koło dwunastego zaczęła się równia pochyła, ale jeszcze przez dłuższy czas nie było tak źle. Dopiero końcówka, khm...
Ale w każdym razie od tego drugiego tomu przynajmniej do śmierci Isleya albo nawet ataku na siedzibę Organizacji chciałabym postawić na półce.

Ensukara
Status: Offline

Post autor: Ensukara » pt cze 16, 2017 8:43 am

Ciekawa propozycja.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Claymore

Post autor: Bukafo » pn lut 11, 2019 3:16 pm

Chcę!
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Claymore

Post autor: kera » pn lut 11, 2019 3:53 pm

Ja też chcę :mrgreen:

Triss
Status: Offline

Claymore

Post autor: Triss » czw mar 14, 2019 3:02 pm

Ktoś mi z byłych znajomych powiedział "Spójrz na to! Niemal prawie jak Wiedźmin, tylko że w spódnicy!", a wtedy powoli stopniowo powstawał fenomen Wieśka (czyli jeszcze w okolicach po wydaniu pierwszej części), no to biorę się za to. I przyznaję, wtedy kiedy bliższy mi był fandom fantastów niż otaku, manga mnie zaskakiwała, nawet się podobała, ale za cholerę nie przypominam sobie na ten moment gdzie się skończyło moje czytanie. Później udało mi się zauważyć, że fantasy w japońskim wydaniu są dość...specyficzne dla osób, które się przyzwyczaiły do "zachodniej" fantastyki, przynajmniej takie mam wrażenia. Pamiętam, że jednak Claymore była jedną z serii, gdzie ta "specyfika" nie była wyraźna i było to u mnie to nawet pewnym plusem. Ucieszyłoby mnie, gdyby ta manga wyszła po polsku, choć nie wiem jak wyrobię z kupowaniem bo jest wiele serii, które mnie intrygują, a czekają na kupno. Jestem jak najbardziej na tak, przydałoby się więcej tytułów fantasy na polskim rynku.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Claymore

Post autor: MrOrochimaru » ndz kwie 19, 2020 4:02 am

Dejta mnie to

Awatar użytkownika
Merkavoth
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Toruń / Trójmiasto
Status: Offline

Claymore

Post autor: Merkavoth » śr wrz 09, 2020 7:06 pm

Mili Państwo, po latach przerwy zastanawiam się nad kontynuowaniem zbierania Claymore. W szczęśliwych latach, kiedy anglojęzyczne komiksy można było kupić szczególnie tanio, dotarłam do 14 tomu. Byłam zachwycona rysunkami, zaciekawiła mnie fabuła, ale zwrot akcji w połowie serii połączony ze wzrostem cen sprawiły, że zdecydowałam się wstrzymać z kolejnymi tomami.

Napoczęte lub wybrakowane serie na półce zaczęły mnie ostatnio drażnić ;) i zastanawiam się, czy to właśnie jedna z tych, do których warto wrócić? Wszystkie tomy są nadal dostępne w sprzedaży, czy warto wysupłać tyle grosza na ukończenie dawno porzuconego tytułu? Ktokolwiek wie, proszę o radę :)

Imlerit7
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:33 am
Status: Offline

Claymore

Post autor: Imlerit7 » pn paź 12, 2020 9:37 am

Super Manga! chętnie bym kupował. :angel:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Claymore

Post autor: Sebek » śr lis 01, 2023 5:32 pm

Temat do zamkniecia. Serie wyda JPF.
Obrazek

Gina89
Adept
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Claymore

Post autor: Gina89 » ndz lis 05, 2023 5:59 pm

Kurcze nigdy nie siedziałam w temacie mang jakoś szczególnie, ale serio to norma, że czeka sie.... 10lat na wydanie jakiegoś tytułu, mimo że swego czasu już cieszył sie popularnością? :shock: :shock: :shock:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Claymore

Post autor: Krzych Ayanami » ndz lis 05, 2023 6:19 pm

Gina89 pisze:
ndz lis 05, 2023 5:59 pm
Kurcze nigdy nie siedziałam w temacie mang jakoś szczególnie, ale serio to norma, że czeka sie.... 10lat na wydanie jakiegoś tytułu, mimo że swego czasu już cieszył sie popularnością? :shock: :shock: :shock:
Tak. I to nie jest jakoś specjalnie długi czas, to szybko mija.

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Claymore

Post autor: sano2 » ndz lis 05, 2023 10:17 pm

10 lat temu nie wydawano tyle mang co teraz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Claymore

Post autor: Mr.Chiquita » pn lis 06, 2023 8:36 pm

Gina89 pisze:
ndz lis 05, 2023 5:59 pm
Kurcze nigdy nie siedziałam w temacie mang jakoś szczególnie, ale serio to norma, że czeka sie.... 10lat na wydanie jakiegoś tytułu, mimo że swego czasu już cieszył sie popularnością? :shock: :shock: :shock:
Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że w oryginale mangi nie wychodzą co 2 miesiące. W większości przypadków odstępy między tomikami, są dłuższe. Nawet najpopularniejsze tytuły wychodzą średnio przez kilkanaście lat. A, są też takie, co przez kilkadziesiąt.

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Claymore

Post autor: TokitaOhma » pn lis 06, 2023 9:45 pm

Gina89 pisze:
ndz lis 05, 2023 5:59 pm
Kurcze nigdy nie siedziałam w temacie mang jakoś szczególnie, ale serio to norma, że czeka sie.... 10lat na wydanie jakiegoś tytułu, mimo że swego czasu już cieszył sie popularnością? :shock: :shock: :shock:
No właśnie mnie bardzo dziwi fakt, że wydawnictwa nie sięgają tak bardzo po starsze sprawdzone tytuły które podbiły popularnością cały świat. Nasze wydawnictwa często sięgają po nowe licencje mang które dopiero co pojawiły się w Japonii. Nie wiem czy to efekt wyścigu szczurów by zgarnąć szybko licencje potencjalnej kury znoszącej złote jajka, czy może takie świeże pozycje mają jakieś tańsze licencje lub łatwiej je pozyskać?
Wydawnictwa dużo ryzykują biorąc się za nowe mangi które dopiero co dostały w Japonii wersje tomikowe i nie wiadomo jak dalej będą się rozwijać.
Natomiast jest sporo serii uznawanych, które podbiły serca wielu czytelników na całym świecie, których zabrakło na naszym rynku dawniej, bo wtedy nie był on tak duży jak dzisiaj i wydawano znacznie mniej pozycji. Teraz jest dobry czas by do takich serii wracać.

Moim zdaniem to bardzo dziwne, że tak długo przychodzi nam czekać aby pojawiły się u nas nie tylko takie pozycje jak Claymore, ale długo czekaliśmy dajmy na Nanę, nadal czekamy na Slam Dunk a jest też wiele innych serii jak dyskutowany również tu na forum Gantz, Rainbow Abe i Kakizakiego, Sun Ken Rock, Mob Psycho a ja sam osobiście też czekam na inne pozycje pokroju Vagabond, Bakiego, Rycerzy Zodiaku a nawet chciałbym zobaczyć u nas Pokemony czy Yu Gi Oh i ogólnie można wymieniać wiele starszych serii lub nawet nie tak starych a zakończonych np. Im a Hero na które polski rynek czeka.

W ogóle jednak cieszy fakt, że mimo problemów z hiatusami i innymi opóźnieniami wydawany jest u nas Berserk czy Hunter X Hunter albo Nana i z tego typu serii z problemami wypatruje również D Gray Man'a.

Naprawdę fajnie by było by Polskie wydawnictwa częściej grzebały w tytułach już zakończonych aniżeli tak często brały się za pozycje które raptem mają dajmy premierowy tom w Japonii.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
next
Posty: 44
Rejestracja: pt maja 06, 2022 10:11 pm
Gender:
Status: Offline

Claymore

Post autor: next » ndz lis 12, 2023 5:53 pm

Przecież mangę jest już zapowiedziana, wydaje ją J.P.F.
Obrazek

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Claymore

Post autor: TokitaOhma » wt lis 14, 2023 1:52 pm

Raczej tu bardziej chodziło o fakt, że na tego typu popularne pozycje u nas się bardzo długo czeka. Zazwyczaj można by założyć, że jak jakaś seria zdobyła globalną popularność a nie była do tej pory wydana w Polsce, to nie powinniśmy na nią czekać aż tyle czasu. Jednak polskie wydawnictwa znacznie częściej wolą sięgać po zupełnie nowe licencje które dopiero zaczęły być wydawane w Japonii aniżeli na starszą serię która była popularna na całym świecie i została już w pełni wydana.

Mnie osobiście też ten fakt dziwi, co prawda można powiedzieć, że JPF obierając pewną politykę klasyków zrobiło właśnie ukłon w tą stronę i dzięki nim mamy sporo świetnych serii typu Berserk, City Hunter, kolekcja Rumiko, Initial D, Kapitan Tsubasa, JoJo i inne. Pozostałe wydawnictwa czasami obejrzą się za siebie i w ostatnim czasie pojawił się HunterXHunter (Waneko), Shaman King i Łowca Dusz (Studio JG) czy Nana, Miecz Nieśmiertelnego, Eden (Kotori). Ale tych pozycji jest od groma, w wydanych perełkach można przebierać i to jest też gwarancja wydania bardzo dobrego tytułu a nie wielkiej niewiadomej która ma 1-2 tomy w Japonii i dopiero się okaże czy to tylko start dobry i na ile seria będzie się dobrze dalej rozwijać.

No, ale to rozkiny na wątek "o polskim rynku" a nie tutaj. Ten temat można by zamknąć, skoro już wydanie Claymore jest potwierdzone.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Claymore

Post autor: Ame » ndz gru 03, 2023 1:15 pm

Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości