Octave

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupował(a)byś, gdyby ta manga ukazała się w Polsce?

tak
50
43%
nie
49
42%
może
17
15%
 
Liczba głosów: 116

Faust
Status: Offline

Octave

Post autor: Faust » śr sie 15, 2012 3:53 pm

[center]Octave[/center]
[center]Obrazek
[/center]
Mistyczny świat po drugiej stronie ekranu przyciąga 15 letnią Yukino. Za pomocą zdrowego entuzjazmu udaje się jej tam dostać, jednak przygoda celebrytki, jak w większości przypadków, bardzo szybko się kończy. Trzeba wrócić do świata, do wymyślających chore plotki kolegów w szkole, dużej rodziny i braku perspektyw.

Teraz, kilka lat później, wraca do Tokyo, by dalej pracować w branży około-show-biznesowej. Jak ma sobie poradzić z tym, że patrzy jak jej wielkie marzenia spełniają się innym, a ona straciła swoją szansę? Jak zrzucić z siebie znienawidzony wzrok mężczyzn, rozbierający od góry do dołu? A w końcu, jak znaleźć siebie, zaakceptować i sprawić by życie nie wyglądało pusto? W takich warunkach 18letnia Yukino poznaje charyzmatyczną, przystojną, niezależną kompozytorkę o imieniu Setsuko i nawiązuje z nią tajemniczą znajomość pełną niedomówień....

Autorka

Gatunki (za bakaupdates) Seinen, Slice of life, Mature, Yuri, Drama, Adult

Wydawca Kodansha

Pismo Afternoon (Oh my Goddess!, Miecz Nieśmiertelnego, Gunsmith Cats, Eden: it's an endless world, Genshiken, Mushishi, Skrzydła Serafina, Vinland Saga)

Liczba tomów 6
Seria zakończona (2008-2010)

Cóż, za osobisty komentarz niech posłuży, że manga wraz z bardziej słodziasznym Girl Friends zweryfikowała moją opinię, jakoby nie istniało coś takiego jak "dobre yuri". Główna bohaterka wzbudza kontrowersje i dyskusje, jest nielubiana, ale ja widzę w jej poczynaniach pewną prawdziwość i jestem gotów jej bronić.

Uprzedzając pytania- tak, są cycki :| Ale nie o nie tu chodzi.
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 12:28 pm przez Faust, łącznie zmieniany 1 raz.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr sie 15, 2012 6:05 pm

W pozycjach Yuri nigdy nie chodzi o cycki, a jak chodzi o cycki, to jest to słabe Yuri. Jestem chętny.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sie 15, 2012 6:19 pm

Nie.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr sie 15, 2012 6:26 pm

Choć nie jestem wielbicielką takich klimatów, mogłabym się nawet skusić i spróbować.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » śr sie 15, 2012 7:18 pm

Skusiłbym się.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr sie 15, 2012 8:56 pm

Brzmi nudnawo. Nie dałabym pieniędzy.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr sie 15, 2012 9:12 pm

Mi pasuje.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr sie 15, 2012 9:53 pm

wszelkim yaoi, shounen-ai, yuri, shoujo-ai mówię stanowczo NIE!

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pt sie 17, 2012 11:00 am

Raczej tak.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt sie 17, 2012 1:31 pm

Nie lubię tego gatunku, opis też mnie nie zachęcił, ale okładka jak najbardziej, więc najprawdopodobniej kupiłabym pierwszy tom.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pt sie 17, 2012 2:51 pm

Oczywiście zapomniałem o skanach. Polskich brak w 100%, natomiast całość na angielski przetłumaczyło Tranquil Spring. Jest dostępne na mangafoxie, a podejrzewam, że i na innych readerach.

Zresztą osobom zniechęconym przez mój opis gorąco polecałbym przeczytać ze 2 rozdziały na spróbowanie, bo to jednak jeden z tych tytułów, gdzie "co" jest znacznie mniej ważne od "jak", więc siłą rzeczy opis zubaża. Jak choćby, w mojej opinii, jest z twórczością Yazawy Ai.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » sob sie 25, 2012 4:01 pm

Jestem zainteresowana.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr wrz 19, 2012 11:23 am

Chciałbym dodać adnotację- mangę zaczęła tłumaczyć nowa grupa skanlacyjna girlslove.

Na razie mają 2 chaptery, ale przetłumaczone w przeciągu ostatnich 7 dni, więc pewnie będę więcej. Nie sprawdzałemza to jakości prac tej grupy.

Wrzucam tutaj, a nie edytuję, żeby rzecz była bardziej widoczna, przepraszam za to. A nuż się ktoś skusi z tytułu tłumaczenia :)

Devu
Status: Offline

Post autor: Devu » śr wrz 19, 2012 1:35 pm

mid29 pisze:wszelkim yaoi, shounen-ai, yuri, shoujo-ai mówię stanowczo NIE!
Mam dokładnie takie samo zdanie.

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » pt wrz 21, 2012 7:57 pm

Och, ja to jak najbardziej jestem zainteresowana!

Demotari
Status: Offline

Post autor: Demotari » ndz lut 10, 2013 11:51 am

Jestem za wydaniem ~

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » ndz lut 10, 2013 11:57 am

Jakoś nudnawo mi to wygląda. chyba bym nie kupił

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » wt gru 10, 2013 7:25 pm

A niedawno skonczylam czytać. I powiem, że mi się podobało. Co więcej, bardzo mi się podobało.
W sumie to była wciagajaca(choć nie jest to słowo które odzwierciedla moje myśli). Udało mi się przeczytać w szybszym niż zazwyczaj czasie, bo skany szesciotomowki, która mi sie całkiem podobała zazwyczaj czytam jakieś dwa miesiące, a tutaj czytalam dwa tygodnie.
Kreska może nie jest jakas niesamowita, ale czytelna i nie razi w oczy.

No, krótko mówiąc, bardzo mi się podobało i jestem za ^>^

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » śr mar 26, 2014 2:58 pm

Przez przypadek znalazłam ten topic. Oczywiście, że jestem za. W końcu to moja ulubiona manga :twisted:

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » śr mar 26, 2014 3:15 pm

Yuri nie dla mnie niestety. To ostatni gatunek jaki bym kupiła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości