Btooom!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce, zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
164
58%
Nie
75
27%
Może
43
15%
 
Liczba głosów: 282

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » ndz lip 29, 2012 8:59 pm

Słyszałam ze ma byc serializacja jestem na tak

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt sie 28, 2012 12:36 pm

Główny bohater strasznie naiwny jest.. ale po mimo tego to na pewno bym kupował ^^ kreska jest niezła jak dla mnie ale szczerze mówiąc niektóre rzeczy mogli sobie tam darować. Oczywiście jestem na TAK ^^ P.S nie mogę się doczekać aż wyjdzie anime i mam nadzieje ze tego nie zrąbią:P

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt sie 28, 2012 1:33 pm

Mam zamiar kupić pierwszy tom od YenPressu, więc polskim wydaniem nie jestem zainteresowana. :P

Po zapoznaniu się: jednak zmieniłam zdanie. Przed zakupem, postanowiłam zapoznać się ze skanami i muszę powiedzieć, że kreska przypomina mi tą z "Battle Royale", fabuła zresztą też (niestety autor postanowił również wcisnąć do niej nadzwyczaj irytujący związek romantyczny, na który nie mogę już patrzeć... :x ).

Początkowe tomy tak mnie wciągnęły (tak, była tam ta sławetna scena z gwałconymi zwłokami, ale była to retrospekcja powodu, dla którego wybrano jedną z osób do uczestnictwa w programie), że nie mogłam się od tej mangi oderwać. Kiedy już byłam pewna, że zacznę sprowadzać ją z zagranicy, doszłam do trzech ostatnich ( aktualnie wydanych ) tomów i zmieniłam zdanie. Co mnie tak w nich zraziło? Wątek romantyczny, który w ostatnich tomach zajmuje większość przestrzeni; przewidywalna fabuła (nasz zacny bohater, który wywołuje we mnie jedynie antypatie i uchodzi z każdej sytuacji żywy, mimo tego, że podobna/ taka sama sytuacja doprowadziła uprzednio do śmierci jakiejś innej postaci), irytujący główny (super) bohater oraz jego wybranka (Dziewczę z dużym biustem i małym rozumem, które ciągle wpada w jakieś kłopoty i dalej żyje...) . Od jakiegoś czasu uparcie trzymałam kciuki za to, żeby ktoś wysadził głównego herosa i jego miejsce zajęła dużo ciekawsza postać (jak to zwykle bywa, najciekawsze są postacie drugoplanowe). Tak więc, mimo tego, że tytuł do pewnego momentu był interesujący, to nie planuję go kupować w wersji obcojęzycznej; nad polską bym się zastanawiała, ale w ostateczności raczej bym z niej zrezygnowała (Mam tylko nadzieję, że BR mnie tak nie rozczaruje).
Ostatnio zmieniony czw sty 10, 2013 9:49 pm przez zandam, łącznie zmieniany 2 razy.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt sie 28, 2012 2:23 pm

Wpisałam w wyszukiwarkę ten tytuł i pierwsze co mi wyskoczyło, to gołe cycki :? Mimo, że opis mnie zaciekawił, to musiałabym się zastanowić (poważnie) nad kupnem :P

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt sie 28, 2012 10:50 pm

Nie przeglądałem przykładowych stron, ale te cycki bardziej mnie utwierdziły w przekonaniu, że "chcę!" :D (gwałt na trupie z nożem w oku w ogóle już przesądził sprawę, uwielbiam poronione rzeczy)

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » wt sie 28, 2012 10:51 pm

Przeczytałem kiedyś parę rozdziałów i jest za

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt sie 28, 2012 10:52 pm

Quithe pisze: (gwałt na trupie z nożem w oku w ogóle już przesądził sprawę, uwielbiam poronione rzeczy)
W czyim oku jest ten nóż, gwałciciela czy trupa? To może przesądzić o mojej ewentualnej decyzji nt. zakupu tego tytułu!
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt sie 28, 2012 11:18 pm

Czyli nie kupisz. Chociaż nie powiem, w oku gwałciciela byłby ciekawszą opcją.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » wt sie 28, 2012 11:45 pm

Ale w którym? Lewym czy prawym? To są ważne rzeczy.
A jak miał krótkowzroczność, to już w ogóle mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt sie 28, 2012 11:50 pm

Och, nawet jeszcze się tutaj nie wypowiadałem. Jestm na tak, chociaż pewno prędzej kupię angielskie wydanie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » ndz wrz 09, 2012 2:18 pm

Opis ciekawy :D Na pewno bym zakupiła ^^

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » ndz wrz 09, 2012 7:19 pm

Tak, więcej gier o przetrwanie :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt paź 30, 2012 5:14 pm

Ja się tu nie wypowiedziałam? :shock: Oczywiście jestem za wydaniem tej mangi :mrgreen: naprawdę bardzo wciągająca i okładki świetne :)
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt paź 30, 2012 6:13 pm

Po bliższym zapoznaniu się zmieniam moją opinię. Jakieś super toto nie jest ale well. obleci w tłumie. Może nawet bym i kupił kto wie ^^

:shock: :shock: :shock: Nie wypowiedziałem się tu jeszcze? lol byłem pewny, że wykrzyczałem swoje "NIEEEE" ^^ obecnie delikatnie i cicho mówię tak ;P

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » wt paź 30, 2012 6:22 pm

Nie lubię mang z motywem przewodnim obozu survivalowego. Wszystkie są praktycznie robione na jedno kopyto, a stopień 'obrzydliwości' to zazwyczaj kwestia wyobraźni i widzi-mi-się autora/ów. Spodobały mi się jednak okładki, więc wstukałam tytuł w wyszukiwarkę żeby przejrzeć przykładowe plansze.

TO:
Quithe pisze:gwałt na trupie z nożem w oku
I parę innych "cudeniek" z pierwszej strony i już wiem, że nie chcę mieć z tym nic do czynienia. :x Jest to po prostu dla mnie odrażające. I nie wzięłabym tomików do ręki, nawet gdyby rozdawali za darmo.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pt lis 09, 2012 8:16 pm

Uwielbiam wszystkie mangi, w których bohaterowie grają o własne życie. Głównie to przyciągnęło mnie do Btooom!, a dość dobre recenzje wpłynęły zachęcająco i podeszłam do mangi oczekując co najmniej przeciętniaka. Rozczarowałam się i chociaż nadal zerkam do skanów, to tylko po to, aby zabić czymś czas.
Bohaterowie są denerwujący i schematyczni, można przewidywać ich zachowania, trudno ich polubić i w sumie niczym się nie wyróżniają, brakuje im tego czegoś. Autor jak na razie rozwija kilka postaci, nie stara się, aby grać na uczuciach czytelnika. Taka manga aż się prosi o jakąś charyzmatyczną babkę czy faceta, który wywoła we mnie konflikt moralny (np. bo zły, ale nie mogę się powstrzymać, aby mu nie kibicować - Kiriyama). No i co to za emocje, kiedy wiadomo, że kontrolerzy gry faworyzują niektórych uczestników, testują ich, skupiają się na nich?
Wydaje mi się, że autor miał pomysł, ale brak mu talentu do opowiedzenia historii, całość wydaje się być niedopracowana, ale to też może być moje zboczenie spowodowane jakością niektórych webtoonów i fanfików.
Nie kupiłabym i nie chcę, aby jakiekolwiek wydawnictwo polskie się za Btooom! wzięło.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob gru 22, 2012 3:49 pm

bastek66 pisze:http://i.minus.com/itQsGVJ2NasAM.jpg
No, teraz to się na anime od Madhouse nie mogę doczekać. Odstawią mistrzowską animację jak w H.O.T.D.
Można się już tą sceną cieszyć w wersji anime :D http://i.imgur.com/XB1ka.jpg

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz gru 30, 2012 1:46 pm

Jestem za wydaniem, ale dopiero po Battle Royale. Dwie mangi o identycznej tematyce na rynku to strzał w stopę z shotguna. Mimo wszystko kupiłbym, ale jak mówiłem nie teraz.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz gru 30, 2012 3:53 pm

Jestem za wydaniem, ale dopiero po Battle Royale.
Miałem napisać to samo, że chętnie zobaczył bym Btoooma w miejscu BR gdy ten drugi się skończy.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » ndz maja 05, 2013 7:00 pm

Jestem na taaak~~
Ale jak już pisali, dopiero po dokończeniu BR.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości