Btooom!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce, zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
164
58%
Nie
75
27%
Może
43
15%
 
Liczba głosów: 282

Ineluki
Status: Offline

Btooom!

Post autor: Ineluki » sob kwie 28, 2012 6:16 pm

Obrazek

Tytuł: Btooom!
Autor: Inoue Junya
Wydawnictwo: Shinchosha
Serializacja: miesięcznik "Comic Bunch"
Status: 19 tomów (niezakończona)
Rok: 2009 - do dzisiaj
Gatunek: seinen; akcja, psychologiczna, ecchi, sci-fi
Polskie skany: bodajże 10 rozdziałów
Opis: (tu będzie gorzej^^') Sakamoto Ryuuta jest przeciętnym, bezrobotnym 22-latkiem, który mieszka z matką. W świecie realnym jest nikim, ale w świecie wirtualnym znajduje się w czołówce światowego rankingu gry wojennej "Btooom!", w której jedyną bronią jakiej się używa są materiały wybuchowe.
Pewnego dnia budzi się na tropikalnej wyspie. Nie pamięta co tu robi, ani jak się na nią dostał. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie cywilizacji. W końcu dostrzega człowieka idącego w jego kierunku, zaczyna wołać o pomoc, ale nieznajomy rzuca w niego bombami! Wygląda to tak, jakby uczestniczył w realnej wersji swojej ulubionej gry, tylko że tym razem stawką jest jego życie.

Coś od siebie: jak zacząłem czytać tę (tą?) mangę, to nie nastawiałem się na nic rewelacyjnego, ale nawet nie zauważyłem, kiedy całą pochłonąłem.
Oczywiście nasuwają się skojarzenia z BR (wyspa; gra; zabij, albo zostań zabitym), ale w zasadzie na tym podobieństwa się kończą. Przede wszystkim nie poznajemy wszystkich bohaterów natychmiast, są odkrywani stopniowo. Nie należą też do jednej kategorii wiekowej (jest zarówno nastolatek, jak i osoba po 50-ce); także zasady są trochę inne, m.in. nie musi przeżyć tylko jedna osoba.
Fabuła jest spójna i dobrze skonstruowana... no i bardzo dobra kreska :P .

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wydanie tego tytułu teraz mijałoby się z celem. Tym bardziej, że manga jest brutalna i znaczek "18+" byłby wymagany. Ale spokojnie można by teraz zacząć załatwiać licencję i wydać za jakieś 2,5 roku, jak BR będzie się kończył. :roll:
Dodam jeszcze tylko, że anime nie ma (póki co), wydania anglojęzycznego nie znalazłem (jedynie francuskie) i nie dokopałem się do żadnych informacji jaki był pierwowzór, więc prawdopodobnie manga nim jest.
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2016 4:57 pm przez Ineluki, łącznie zmieniany 2 razy.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » sob kwie 28, 2012 8:12 pm

Opis nawet mnie zaciekawił, kreska mi się podoba - jestem na tak.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob kwie 28, 2012 9:54 pm

Tę.

Propozycja wygląda zachęcająco - też bym kupił. Może skrzyżowanie BR z Duds Hunt jest na miejscu, co, Ine?

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob kwie 28, 2012 10:21 pm

W sumie... nawet mi się podoba, kreska dobra... Także jest OK i OB.
Jestem na tak.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » sob kwie 28, 2012 10:58 pm

Zdecydowanie TAK. Miałem tylko zobaczyć jak wygląda kreska a tu już do 50 strony dochodzę :P

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz kwie 29, 2012 2:03 am

Okładka mnie powaliła :D Jestem jak najbardziej za wydaniem!

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz kwie 29, 2012 10:56 am

Opis i okładka fajne, więc jestem na tak.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » ndz kwie 29, 2012 11:46 am

Brzmi zachęcajaco, jestem na tak.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pt maja 04, 2012 6:22 pm

Quithe pisze:Może skrzyżowanie BR z Duds Hunt jest na miejscu,
Coś w tym stylu... może nie do końca, ale porównanie nie jest złe.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw cze 07, 2012 3:12 pm

Studio Madhouse zapowiedziało, że zanimuje mangę Btooom! autorstwa Junyi Inoue. Reżyseruje Kotono Watanabe (odcinki Chihayafuru, Aoi Bungaku, Madoka Magica). Scenariusz pisze Yousuke Kuroda (Gungrave, Hellsing Ultimate, Gundam 00, Jormungand). Manga ukazuje się w Comic Bunch (Shinchosha) od 2009 roku. Do tej pory wydano osiem tomów.
Źródło: http://www.magazyn-arigato.com.pl/index ... c097237c1b

Jest szansa na większą ilość zainteresowanych :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw cze 07, 2012 4:10 pm

O, to może będę miał co tłumaczyć, jeśli wyjdzie w dobrym czasie.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pt cze 08, 2012 8:58 am

O, trzeba będzie zobaczyć, jak już wyjdzie...
@Quithe - bardzo dobrze, bardzo dobrze... suby z Waszego "ogródka" jakoś dziwnie mi pasują (i za wiele zmieniać w nich nie muszę :roll: )...

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt cze 08, 2012 2:07 pm

Ine, wyślij mi PM lub maila z infem, co Ci nie pasuje i co zmieniasz, tak ogólnie i przykład/y tytułów. Wiesz, trzeba dążyć do perfekcji ;)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob lip 14, 2012 7:06 pm

Manga pojawi się w języku angielskim od Yen press.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » ndz lip 15, 2012 12:32 am

Jestem za wydaniem 8-)

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » pn lip 23, 2012 12:06 am

http://i.minus.com/itQsGVJ2NasAM.jpg
No, teraz to się na anime od Madhouse nie mogę doczekać. Odstawią mistrzowską animację jak w H.O.T.D.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pn lip 23, 2012 12:29 am

Hajskula i tak nic nie przebije. :D

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn lip 23, 2012 11:14 am

Zdecydowanie nie, tam cycki szybsze od dźwięku były i trzęsły się jak galareta xD

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lip 29, 2012 2:46 pm

Dobra, tłumaczenie animca biorę w ciemno, choćby nawet warunki były skrajnie nieprzyjazne :D

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » ndz lip 29, 2012 6:23 pm

Chetnie przeczytam, jestem na tak ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości