Natsume Yuujinchou

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
147
65%
Nie
54
24%
Może
26
11%
 
Liczba głosów: 227

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Natsume Yuujinchou

Post autor: Ame » ndz mar 25, 2012 8:08 pm

Obrazek
Tytuł oryginalny:夏目友人帳
Tytuły alternatywne:Natsume Yuujin-chou, Natsume's Book of Friends, The Natsume Book of Friends
Autor:Yuki Midorikawa
Tomów:19+
Wydawca:Hakusensha
Polskie skanlacje:Tak
Gatunek:Dramat,Komedia,Nadprzyrodzone moce,Okruchy życia,Shōjo
Opis:Od kiedy tylko sięga pamięcią, Natsume dostrzegał zjawy, duchy, rzeczy, których inni nie byli w stanie dojrzeć. Po śmierci swoich rodziców jest przekazywany kolejnym członkom rodziny, lecz nigdzie nie pozostaje na dłużej, ponieważ jego dziwne zachowanie i niezrozumiałe słowa przerażają ludzi w jego otoczeniu. W końcu trafia do domu Fujiwarów, starszej pary, krewnych ze strony jego ojca. Ponieważ chłopcu bardzo na nich zależy i nie chce ich do siebie zniechęcić, ukrywa swoje zdolności. Jest to tym cięższe, że Youkai (duchy, zjawy), które do tej pory zazwyczaj go ignorowały lub reagowały zaskoczeniem, gdy orientowały się, że potrafi je widzieć, zaczynają go atakować, żądając oddania im księgi.
Co to za księga i jaki związek ma ona z jego babcią? I czy gruby, gadający kot naprawdę będzie w stanie ochronić go przed rozwścieczonymi Youkai?
Opis z hayate.

Z opisu może się wydawać nudne,ale strasznie wciąga.Lepiej przeczytać i się samemu przekonać :P Historia podobna do Mushishi.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 7:04 pm przez Ame, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » ndz mar 25, 2012 8:17 pm

Jedna z najpiękniejszych mang jakie znam ^^ Ale kupuję już wydanie angielskie, więc nie wiem, czy skusiłabym się na polskie.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz mar 25, 2012 8:41 pm

E tam, Mushishi to by było to.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » ndz mar 25, 2012 8:45 pm

TAK! Gdyby Waneko to wydało (w sumie każdą inną mangę tej autorki też), latałabym ze szczęście pod sufitem. Ale biorąc pod uwagę ilość tomów i to, ze jest jeszcze nieskończona, szanse na wydanie są bardzo nikłe :(

Mushishi też bym nie pogardziła :P

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz mar 25, 2012 10:09 pm

Wolałbym xxxholic, jest w podobnym klimacie, ale nie pogardził bym tym tytułem. Mushishi też.

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » ndz mar 25, 2012 10:42 pm

Jaskol pisze:Wolałbym xxxholic, jest w podobnym klimacie, ale nie pogardził bym tym tytułem.
Jak wyżej :D

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » pn mar 26, 2012 12:01 am

Jestem na tak, bo to naprawdę ładna historia.

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pn mar 26, 2012 12:33 am

Oj tak, cały czas chcę kupowac importy, ale wciąż coś mi w tym przeszkadza, dlatego chętnie bym to kupiła u nas :) Fajnie jakby Waneko wydawało wszystkie mangi w takim formacie jak Battle Royale.

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » pn mar 26, 2012 2:16 am

Kupuję angielskie wydanie, ale polskie też bym na pewno kupiła. Uwielbiam tę historię. Tak właściwie to kupiłabym każdą mangę tej autorki.

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » pn mar 26, 2012 4:20 pm

Całym sercem chciałabym ten tytuł na naszym rynku.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn mar 26, 2012 4:28 pm

Do mnie z kolei nie przemawia.

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » pn mar 26, 2012 9:10 pm

Ściągnęłam już kilka tomów od Viza, więc pewnie bym nie kupiła, chociaż sama mangę oczywiście wszystkim polecam. Bardziej urządzałoby mnie wspomniane wcześniej Mushishi, bo angielskie wydanie jest dość drogie i odpowiadał za nie Del Rey, którego już chyba niestety nie ma.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » pn mar 26, 2012 10:21 pm

Tytuł nie przypadł mi do gustu. Wątpie bym zakupiła.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn mar 26, 2012 10:42 pm

treemore pisze:Ściągnęłam już kilka tomów od Viza, więc pewnie bym nie kupiła, chociaż sama mangę oczywiście wszystkim polecam. Bardziej urządzałoby mnie wspomniane wcześniej Mushishi, bo angielskie wydanie jest dość drogie i odpowiadał za nie Del Rey, którego już chyba niestety nie ma.
Mushi jest cały do kupienia. Ociągam się ze sprowadzeniem, a gdy się w końcu wezmę, to pewnie będzie problem xD

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr mar 28, 2012 8:00 pm

Raczej nie, opis średni, okładka nie zachęca.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw mar 29, 2012 2:49 pm

OgóreKiszony pisze:Raczej nie, opis średni, okładka nie zachęca.
Przeczytaj kilka rozdziałów to zmienisz zdanie. Przynajmniej tak było w moim przypadku :D

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » sob maja 05, 2012 6:55 pm

Jestem na tak, pomimo że kupuję już wydanie Viza. Pełna ciepła historia, uwielbiam ją :-) Nyanko-sesei jest przeuroczy xD

TheAkakuro
Status: Offline

Post autor: TheAkakuro » śr maja 09, 2012 8:25 pm

Stokrotne tak :D Cudownie się to czyta. Wcale nie nudzi, mimo tego, że akcja jest raczej powolna, spokojna ;) Bardzo chciałabym mieć tą mangę na półce i sięgać po nią wieczorami ^^

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr maja 09, 2012 9:54 pm

Jestem na tak :)

potwor_z_bagien
Status: Offline

Post autor: potwor_z_bagien » czw maja 31, 2012 2:53 pm

Tak samo, jak najbardziej na tak. Chociaż zdaje mi się, że też raczej się nie doczekam polskiej wersji :p

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości