Golden Boy

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
Lazarus
Status: Offline

Golden Boy

Post autor: Lazarus » wt paź 11, 2011 2:11 pm

Komedia, zamykająca się w 10 tomach.

W każdym tomie Kintaro spotyka na swojej drodze młodą, piękna kobietę. Było to powodem wielu konfliktów damsko-męskich, które jednocześnie stawały się głównym wątkiem każdego tomu. Niektóre z tych kobiet postrzegały Kintaro jako kompletnego idiotę i zboczeńca. Jednak po czasie, zdawałay sobie sprawę, że były w błędzie. Kintaro niewzruszenie pożądał te kobiety, ale uważał, że jego przeznaczeniem jest nauka o życiu. Dlatego nigdy nie zostawał długo w żadnym miejscu, wsiadał na swój rower i jechał dalej. Mimo wszystkich jego perwersyjnych zachowań i myśli, był bardzo mądrym, zaradnym i bystrym chłopakiem, szybko stawał się wręcz niezbędny w danym miejscu pracy. Był indywidualistą, nadrabiał wszystkie swoje "wpadki" w pracy. Często przewyższał intelektualnie nawet swoich pracodawców. To mogło sprawić, iż zdobywał serca wszystkich kobiet, które napotkał na swojej drodze podczas podróży po Japonii. Ponadto Kintaro był erudytą. Wystarczyło mu stosunkowo niewiele czasu aby stał się w jakieś dziedzinie naprawdę dobry. Co więcej przystosowywał się nie tylko umysłowo, ale i fizycznie. Poza tym, był człowiekiem otwartym i serdecznym oraz altruistą. Przedkładał swoje szczęście dla innych. Robił wszystko bezinteresownie często wręcz nie przyznając się do wykonanej pracy. Potrafił zapanować nad swoimi często trudnymi do pohamowania żądzami, nigdy nie robił czegoś wbrew woli kobiet, które spotykał. (Pozwoliłem sobie skopiować tekst z Wikipdeii)

Większość z Was pewnie zna Golden Boy'a jako anime, ale czy chcieli byście zobaczyć go u nas jako mangę, czy może jest już za stara na wydanie ?

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » wt paź 11, 2011 3:23 pm

Jestem jak najbardziej za, uwielbiam to :D.
Drugim powodem jest to, że tomów nie da się nigdzie dostać... jedynie na yattcie widziałem wydanie francuskie za nieco wygórowaną cenę ;s, tak więc jeszcze raz jestem za.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt paź 11, 2011 6:30 pm

Golden Boy ma TYLKO 10 tomów O_O? A ja byłem przekonany, że jest to przydługa manga z przynajmniej 40 tomami...
Jestem jak najbardziej za, szczególnie, że anime obejmuje bardzo niewiele tego, co jest w mandze. Świetny humor, genialny bohater, no i kobitki!

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » wt paź 11, 2011 6:31 pm

Na razie przeczytałem 8 tomów dostępnych po angielsku i zrobiła na mnie duże wrażenie pod względem dojrzałości treści(biorąc poprawkę na to, że to jednak komiks).

Ale nie sprzeda się, bo raz, że stare, dwa, że nieznane.
No i zdecydowana większość nie zrozumiałaby celu wszelkich perwersji i podeszłaby do tego "o fuuuj".
A jakby jakiemuś programowi typu "UWAGA" się nudziło w wakacje, to wyciągnęłaby co smakowitsze kąski i podała kilku milionom ludzi odizolowane od treści mangi.
I znów MiA byłoby na cenzurowanym.

Ale osobiście dla mnie to jedna z mang, których potencjalnie najbardziej pożądałbym na półce.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt paź 11, 2011 7:47 pm

Szkoda, że manga jest dosyć stara, bo anime mi się podobało... nie jest to tytuł jakiś szczególnie wymagający, ale jako rozrywka sprawdza się świetnie...
Faust pisze:A jakby jakiemuś programowi typu "UWAGA" się nudziło w wakacje, to wyciągnęłaby co smakowitsze kąski i podała kilku milionom ludzi odizolowane od treści mangi.
I znów MiA byłoby na cenzurowanym.
Zważywszy na to, że to seinen z zacięciem erotycznym to zapewne znalazłby się znaczek 17 lub 18+, i to w zasadzie powinno załatwić sprawę...
Dla mangi TAK.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » wt paź 11, 2011 8:23 pm

OgóreKiszony pisze:Golden Boy ma TYLKO 10 tomów O_O? A ja byłem przekonany, że jest to przydługa manga z przynajmniej 40 tomami...
Gwoli ścisłości powiem, że niedawno rozpoczęła się druga seria tej mangi, ale zdaje się nie ma jeszcze pełnego tomiku

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » wt paź 11, 2011 9:50 pm

OgóreKiszony pisze:anime obejmuje bardzo niewiele tego, co jest w mandze.
Z tego co wiem to tylko pierwszy tom...

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt paź 11, 2011 11:33 pm

Zdecydowanie nie. Manga zaczyna sie nawet nieźle, ale potem mamy tylko dziwy dla fetyszystów picia moczu i tym podobne. Fuj.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr paź 12, 2011 2:06 pm

Me-ouch pisze:Zdecydowanie nie. Manga zaczyna sie nawet nieźle, ale potem mamy tylko dziwy dla fetyszystów picia moczu i tym podobne. Fuj.
Ciśnie mi się na klawiaturę- "a nie mówiłem?" :wink:

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr paź 12, 2011 5:12 pm

Faust pisze:
Me-ouch pisze:Zdecydowanie nie. Manga zaczyna sie nawet nieźle, ale potem mamy tylko dziwy dla fetyszystów picia moczu i tym podobne. Fuj.
Ciśnie mi się na klawiaturę- "a nie mówiłem?" :wink:
Wiesz, to, ze za wątkami typu 'wielomiesięczne przebieranki za uczennicę' czy 'mocz, który leczy' kryje się jakaś filozofia nie zmienia faktu, ze są niesmaczne i pokręcone.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr paź 12, 2011 6:03 pm

Nie jestem pewien, czy jestem zainteresowany... Więc raczej nie.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr paź 12, 2011 9:44 pm

Hell yes. Chodziły słuchy, że Waneko o tym myśli, więc mam nadzieję, że sprawa się nie rypła ;)

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob paź 22, 2011 10:45 am

Niestety...

Cytat z księgi gości:
Myśleliśmy o wydaniu Golden Boya ale idea upadła, więc raczej nie ma szans. :(

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob paź 22, 2011 10:49 am

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » sob paź 22, 2011 2:53 pm

Również jestem zawiedziony :(

Lazarus
Status: Offline

Post autor: Lazarus » sob paź 22, 2011 8:27 pm

Ciekaw jestem przyczyny upadku tej idei. Czyżby kiepska sprzedaż wcześniej wydawanych starszych pozycji ?

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Golden Boy

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 9:06 pm

Tak,jestem za :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Golden Boy

Post autor: Kuroneko » sob lut 17, 2018 11:05 am

Jestem na nie, nie interesuje mnie ten tytuł.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Golden Boy

Post autor: Bukafo » wt cze 12, 2018 7:19 pm

O tak! Zdecydowanie byłbym za! :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Golden Boy

Post autor: Bukafo » ndz sty 19, 2020 3:47 pm

Noo w sumie. Do 8 macek by pasował jak ulał ten tytuł. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości