Bokurano

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
23
34%
Nie
31
46%
Być może
13
19%
 
Liczba głosów: 67

OgóreKiszony
Status: Offline

Bokurano

Post autor: OgóreKiszony » sob maja 14, 2011 11:21 am

[center]Obrazek [/center]
Wiki pisze:Piętnaścioro dzieci wybiera się nad morze, by urządzić zabawę w związku z kończącymi się wakacjami. Podczas zwiedzania plaży bohaterowie odkrywają jaskinię, w której spotykają człowieka podającego się za informatyka, który pracuje nad nową grą komputerową. Zadaniem gracza jest wcielenie się w pilota-robota ratującego ziemię przed wrogami. Zaproponował on dzieciom uczestnictwo w testach jego gry. Niestety żadne z nich nie wiedziało jak poważną decyzję podjęli, przystając na propozycję.

Wydawca: Shogakukan
Ilość tomów: 11 [manga zakończona]
Rodzaj: Drama, Mecha, Sci-Fi, Psychological, Seinen
PL skany: nie wiem
Co myślicie? Jestem zupełnie zaskoczony, gdyż od niechcenia zabrałem się za ten tytuł a okazał się on bardzo dobry. Mangę można przyrównać do NGE - dzieciaki za sterami wielkich robotów i ich walka, nie tylko z przeciwnikiem ale i ze strachem przed śmiercią.
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2013 3:59 pm przez OgóreKiszony, łącznie zmieniany 1 raz.

nerwen85
Status: Offline

Post autor: nerwen85 » sob cze 25, 2011 9:38 pm

Zakupiłabym na 100%

Seria naprawdę na poziomie, polecam wszystkim!

oami
Status: Offline

Post autor: oami » ndz cze 26, 2011 1:51 pm

[usunięte]
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2014 11:05 am przez oami, łącznie zmieniany 1 raz.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz cze 26, 2011 1:57 pm

Też jestem na nie. Przejrzałam kilka pierwszych rozdziałów i wynudziłam się strasznie. Zdecydowanie wolę evkę.

North Star
Status: Offline

Post autor: North Star » czw sty 17, 2013 7:22 pm

Dlaczego ta manga od 2 lat leżała na przedostatniej stronie? :roll:

Jestem na tak, całym sobą. :D

Takiej serii mi brakuje na rynku, poważnej i głębokiej.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw sty 17, 2013 7:46 pm

Pamiętam, jak w pierwszej klasie gimnazjum przysiadłam i czytałam sobie, a raczej oglądałam obrazki, bo wtedy z angielskim to było dopiero raczkowanie, moje ukochane Narutaru. Oczywiście jako głuptasek nieznający do końca języka dopowiedziałam sobie parę co brutalniejszych szczegółów, przez co manga wywołała na mnie jeszcze większe wrażenie...
Manga tego samego autora, przedstawiająca innych nieźle kopniętych nastolatków z jeszcze paskudniejszymi problemami? Na dodatek magiczna kosa wisząca nad głową każdego bohatera? Brałabym bez zastanowienia, zwłaszcza, jeśli robi pranie z mózgu w lepszy sposób niż Narutaru.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt sty 18, 2013 11:25 am

Kupiłbym w ciemno, ale... mangi tego autora mają poważne problemy za oceanem, "Narutaru" po ostrej cenzurze w końcu chyba przestano wydawać. Nie wiem, czy w Polsce dałoby radę wydawać takie tytuły. Niby to i tak dużo lżejsze od np. "Bradherley no Basha" (którego wydanie u nas byłoby aktem wielkiej odwagi), jednak nie jestem pewien, czy takie mniej typowe rzeczy by się u nas przyjęły. Do tego dochodzi kreska - wymykająca się standardom tego, co popularne.
Na plus dla "Bokurano" przemawia bardzo wysoka popularność anime u nas (wystarczy spojrzeć na liczbę ocen i ich średnią).

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pt sty 18, 2013 7:26 pm

Oglądałam anime, które mi się spodobało. Tomów nie jest dużo, więc mangę bym kupiła.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » pt cze 06, 2014 6:43 pm

Anime mi się podobało, chętnie kupiłbym i mangę.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt cze 06, 2014 7:00 pm

Anime oglądałam kilka lat temu. Szczerze to niedużo pamiętam ale podobało mi się. Jedynie pod koniec były jakieś polityczne wątki, które mnie trochę wynudziły. W mangę z chęcią bym zainwestowała by przypomnieć sobie ten tytuł.
Obrazek

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pt cze 06, 2014 7:04 pm

Ja bym brał, uwielbiam wielkie roboty... poza Gundamem :P .

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pt cze 06, 2014 8:01 pm

Anime jak i manga niczym mnie nie przekonały. Jestem na NIE

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt cze 06, 2014 8:27 pm

Ine-chan pisze:Ja bym brał, uwielbiam wielkie roboty... poza Gundamem :P .
Ja właśnie za wielkimi robotami nie przepadam a seria mimo to mi się podobała. Głównie temu, ze bardziej skupiała się na postaciach i dramacie.
Także jeżeli ktoś omija serie z mechami, to manga i tak może przypaść mu do gustu :P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob cze 07, 2014 12:21 pm

Nie wiem jak to wygląda w mandze, ale w anime w scenach, których celem było wzbudzenie we mnie współczucia [SPOILER] z niecierpliwością czekałem aż wszyscy bohaterowie poumierają. Nie czułem smutku, żalu, współczucia, tylko irytację. [/SPOILER]
A jedynym plusem anime jest opening, którego nie ma w mandze, więc jestem na nie.

Orbech
Status: Offline

Post autor: Orbech » pn maja 01, 2017 2:46 pm

Odświeżę trochę temat. Manga powinna zostać wydana w Polsce, ponieważ jest jedną z najlepszych. To świetna dekonstrukcja gatunku, naprawdę nietuzinkowa historia z realistycznymi postaciami. Powinno dać się tej mandze szansę na polskim rynku, szczególnie, że nie jest zbyt długa (11 tomów). Tak samo z light novelką "Bokurano: Alternative". Naprawdę warto byłoby to wydać.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Bokurano

Post autor: Kuroneko » wt lut 27, 2018 4:03 pm

Bokurano (tak samo jak i Narutaru) kupiłabym na 100% :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości