Dorohedoro

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
106
54%
Nie
61
31%
Być może
30
15%
 
Liczba głosów: 197

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3285
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Alexandrus888 » sob lis 10, 2018 2:42 pm

Mam od jakiegoś czasu chętkę by przeczytać. Może teraz się uda, zakończenie serii jest zawsze motywujące. Albo poczekam na anime. Obejrze i nakręcę się na mangę. Bardzo dobrze że wychodzi w wersji animowanej :angel:

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Ramsey Ka » sob gru 22, 2018 10:45 pm

Wygląda mega interesująco. Brałbym bez wahania.
Obrazek

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Kirion » pt paź 11, 2019 11:57 pm

Wreszcie pojawiły się nowe informacje o anime. Premiera w styczniu! :D Zwiastun pokazuje sceny z pierwszego tomu. CGI nie wygląda tak źle jak w Berserku 2016/2017, choć momentami postaci są nieco "kukiełkowate". Za to te tła! Dziura wygląda na brudny, mroczny, posępny świat - idealnie. Już nie mogę się doczekać!

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Sebek » sob paź 12, 2019 10:02 am

Kirion pisze:
pt paź 11, 2019 11:57 pm
Wreszcie pojawiły się nowe informacje o anime. Premiera w styczniu! :D Zwiastun pokazuje sceny z pierwszego tomu. CGI nie wygląda tak źle jak w Berserku 2016/2017, choć momentami postaci są nieco "kukiełkowate". Za to te tła! Dziura wygląda na brudny, mroczny, posępny świat - idealnie. Już nie mogę się doczekać!
Ten tytul pojawil sie tez calkiem wysoko w rankingu, do tego anime na Netflixie. Zatem sa spore szanse na mange!
Obrazek

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Ramsey Ka » sob paź 12, 2019 10:47 am

To pozostaje czekać na mangę w Polsce :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: ociesek » sob paź 12, 2019 12:11 pm

Sebek pisze:
sob paź 12, 2019 10:02 am
Ten tytul pojawil sie tez calkiem wysoko w rankingu, do tego anime na Netflixie. Zatem sa spore szanse na mange!
Naprawdę musisz dość szybko ogarnąć, że ranking forumowy nie ma absolutnie żadnego znaczenia ani wpływu na to, co będzie wydawane.

Cieszę się, że będzie anime, bo to realnie zwiększa szanse wydania u nas. Poczekam do połowy przyszłego roku. Jeśli nic się nie ruszy, wezmę po angielsku. To świetna manga.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: pittegawll » sob paź 12, 2019 12:17 pm

Też nabrałem nadziei kiedy zobaczyłem newsa o anime. Na dodatek na Netflix. Ciekawe jak się teraz ma sytuacja z licencją na ten tytuł. Tak tylko wspomnę, że JPF kończy Boginki i w nowym roku może wreszcie dogoni Tytanów? Co jak co, ale ten tytuł pasuje do nich bardzo. W Berserkowym formacie to byłaby bajka :wink:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Meliona » sob paź 12, 2019 12:27 pm

4-tomowego Devilmana nie wydano po dużym hajpie przez anime na Netlix, a to wydadzą? Chyba bym się wkurzyła wtedy xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Yuriko » sob paź 12, 2019 12:28 pm

pittegawll pisze:
sob paź 12, 2019 12:17 pm
ak tylko wspomnę, że JPF kończy Boginki i w nowym roku i może wreszcie dogoni Tytanów?
Z tego co mi wiadomo, to za Boginki nic nie wchodzi, a za Tytanów chyba będą jakieś spin-offy.

Fajnie, jakby ktoś wydał Dorohedoro. Anime jak zawsze zrobi swoje, więc pewnie polskie wydawnictwa przyjrzą się temu tytułowi. Aczkolwiek nie wiem kto by to wydał, jakoś nie chce żeby to JPF wydawał z ich opóźnieniami, a tym bardziej Waneko i ich standardowy format.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Bukafo » sob paź 12, 2019 12:55 pm

Fajnie, że zakończono na 23 tomach. Ciekawe tylko czy zakończenie jest w miarę przyzwoite, czy raczej skopane. ;d
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3285
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Alexandrus888 » sob paź 12, 2019 12:57 pm

Meliona pisze:
sob paź 12, 2019 12:27 pm
4-tomowego Devilmana nie wydano po dużym hajpie przez anime na Netlix, a to wydadzą? Chyba bym się wkurzyła wtedy xD
Ja bym chciał oba te tytuły na polskim rynku :c Dewilman tak bardzo pasował do ekskluzywnego wydania Waneko na 20sto lecie...

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: pittegawll » sob paź 12, 2019 1:37 pm

Ja już mam Devilmana i nie wiem czy bym zdublował po polsku. Za 120 zł można spokojnie mieć już te 2 grubasy od SevenSeas. Za 23 tomy, po średnio 40zł na BD za Dorohedoro, to już jednak trochę wychodzi. Sytuacja jest więc nieco inna porównując te dwa tytuły, gdy ktoś bardzo chce mieć je w swojej kolekcji. Dorohedoro to ciągle tytuł niszowy i dosyć specyficzny. Po anime to się pewnie nieco zmieni. Może będzie hit, tego nie wiem. Chociażby ze względu na kreskę i brutalność, manga nie spodoba się wielu osobom. W grę wchodzi tu głownie dojrzalszy odbiorca i raczej faceci. Ilość tomów też robi swoje. 3 lata wydawania jak nic. Ale chętnie bym przygarnął po polsku.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Mormicc » sob paź 12, 2019 2:15 pm

Z JPF to ja pamiętam, że z rok-dwa-trzy temu mówili, że chcą wydać Dorohedoro. Ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia. :| Zresztą to i tak bez znaczenia, bo przy ich aktualnej kondycji nie jestem wstanie uwierzyć, że by po to sięgneli. ;/

A sama manga na razie mnie nie interesuje ze względu na ilość tomów. Kupiłbym tylko jeśli anime mnie by zachwyciło. Wolałbym wyżej wspomnianego Devilmana.

Offtop - pittegawll, wiesz, że nie wyświetla ci się sygmatura? :angel: A przynajmniej ja mam "this image is no longer available".
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Dainty^^
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Dainty^^ » sob paź 12, 2019 3:24 pm

Po zobaczeniu pvki Dorohedoro jestem raczej negatywnie nastawiony do bajki, nie czuć tej magii i pozytywnego szaleństwa, które według mnie cechuje mangi Dorohedoro i Kamuja. A są to dwa tytuły, które obowiązkowo bym kupował.
pittegawll pisze:
sob paź 12, 2019 1:37 pm
Za 120 zł można spokojnie mieć już te 2 grubasy od SevenSeas.
W jakim dokładnie miejscu?

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Bukafo » sob paź 12, 2019 4:22 pm

pittegawll pisze:
sob paź 12, 2019 1:37 pm
Za 23 tomy, po średnio 40zł na BD za Dorohedoro, to już jednak trochę wychodzi.
920 ziko to jeszcze nie jest taka fortuna, zawsze można rozłożyć sobie na "raty", ale wiadomo, że polskie mangi są bardziej opłacalne. Ja sam nie wiem praktycznie nic o tej serii, poza opisem i gatunkami, ale jeśli jednak JPF by zapowiedziało ową serię, to zapewne bym zaczął zbierać, bo uwielbiam tego typu klimaty. :)
Oczywiście Devilmana też bym z chęcią przytulił.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: pittegawll » sob paź 12, 2019 6:14 pm

Dainty^^, na BookDepository. Wysyłka gratis. Aktualnie wychodzi 146 zł za oba tomy z kodem PL10, ale cena się zmienia i mnie udało się kupić za 120 kiedyś. Trzeba pilnować jak rabaty się zmieniają. Ewentualnie zabawa z proxy.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Sebek » sob paź 12, 2019 7:16 pm

Mormicc pisze:
sob paź 12, 2019 2:15 pm
Z JPF to ja pamiętam, że z rok-dwa-trzy temu mówili, że chcą wydać Dorohedoro. Ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia. :| Zresztą to i tak bez znaczenia, bo przy ich aktualnej kondycji nie jestem wstanie uwierzyć, że by po to sięgneli.
Co masz na mysli mowiac "przy aktualnej kondycji "JPF'u". Masz na mysli, ze poki co nie maja wolnych slotow na nowe pozycje? Ja bym wolal, zeby JPF wzial "Kiseijuu" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: zandam » sob paź 12, 2019 7:20 pm

Bukafo pisze:
sob paź 12, 2019 12:55 pm
Fajnie, że zakończono na 23 tomach. Ciekawe tylko czy zakończenie jest w miarę przyzwoite, czy raczej skopane. ;d
Mi się podoba. Utrzymało poziom całości. :)

Mam całość na półce, więc losy tej serii w PL już mnie nie interesują. Manga posiada bardzo specyficzną kreskę i (czarny) humor, który uwielbiam, a jej lektura sprawiła mi sporo radości, ale nie byłabym taka pewna, czy anime sprawi, że jakieś wydawnictwo się na nią zdecyduje. "Rycerze Sidonii" też mieli anime, a sprzedali się słabo.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Mormicc » sob paź 12, 2019 8:01 pm

Sebek, mało ogłaszają, mało wydają. I mam tu na myśli tytuły nie będące dodatkiem/reedycją (jedna Galareta wiosny nie czyni). Życzę im jak najlepiej, ale nie uwierzę, że wezmą się za Dorohedoro. Kiseijuu tak samo ¯\_(ツ)_/¯. Dawno żadnych nowych Megamang nie było (Ito nie liczę).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Sebek » sob paź 12, 2019 8:17 pm

Mormicc pisze:
sob paź 12, 2019 8:01 pm
Sebek, mało ogłaszają, mało wydają. I mam tu na myśli tytuły nie będące dodatkiem/reedycją (jedna Galareta wiosny nie czyni). Życzę im jak najlepiej, ale nie uwierzę, że wezmą się za Dorohedoro. Kiseijuu tak samo ¯\_(ツ)_/¯. Dawno żadnych nowych Megamang nie było (Ito nie liczę).
Malo oglaszaja, bo wzieli sporo dlugich pozycji i wydaja swoim tempem. W tym miesiacu wyjdzie 7 mang, to chyba calkiem w porzadku liczba. Ja bym im dal troche czasu. Niech skoncza jakis tytul. Moze oglosza cos po nowym roku?
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości