Dorohedoro

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
106
54%
Nie
61
31%
Być może
30
15%
 
Liczba głosów: 197

Tassadar_nord
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Tassadar_nord » czw kwie 28, 2011 9:49 pm

Obrazek

Autorka: Q Hayashida
Gatunek: Horror, przygoda, miks fantasy i s-f
Liczba tomów: 15 i jeszcze wychodzą, ale ponoć według autorki całość zbliża się już do końca.

Do zapuszczonego miasta znanego jako Dziura regularnie przedostają się zamaskowani magowie i na okolicznych mieszkańcach trenują swoje mroczne sztuki, wyzyskują ich lub po prostu zabijają dla przyjemności. Dziura to miejsce ponure, brudne, pełne bezwzględnych oprychów i przypominające bardziej ruiny wymieszane ze złomowiskiem niż miejsce w którym mogą żyć ludzie. Magia miesza się tu z techniką, także niczym dziwnym nie jest widok kogoś potrafiącego zmieniać ludzi w w żaby a jednocześnie skrywającego za pazuchą karabinek automatyczny. Władający tajemniczymi siłami żyją z kolei w innym wymiarze, pośród swoich groteskowych konstrukcji, dziwnych istot i w sumie we wcale nie lepszych warunkach niż mieszkańcy Dziury.

Fabuła kręci się mężczyzny imieniem Kaiman, któremu nieznany mag zaklęciem przemienił twarz w gadzi pysk, a przy okazji pozbawił wspomnień. Wraz ze swoją znajomą, Nikaido, tropi w mieście magów, usiłując odnaleźć i zabić tego, kto zgotował mu taki los. Magia trwa bowiem tak długo, dopóki żyje autor zaklęciał. Gadzim pyskiem Kaiman chwyta swe ofiary za głowę, po chwili wypuszczając i zdając im jedno, bardzo dziwne pytanie "Co ci powiedział ten facet wewnątrz mnie?". Niezależnie od odpowiedzi nieszczęśnika czeka marny los, bo dobry mag, to martwy mag.

"Dorohedoro" jest bardzo nietypową mangą, podobną trochę w klimacie do "Berserka" i "Ality". Największe zalety to genialne postacie i wciągający, groteskowy świat oraz czarny humor. Rysunek bywa trochę szkaradny, ale to celowy zabieg świetnie budujący atmosferę.

Manga jest naprawdę dobra, i co ważniejsze należy do gatunku, którego od czasów "Ality" na rynku w zasadzie nie ma.
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2013 1:23 pm przez Tassadar_nord, łącznie zmieniany 1 raz.

Sonia
Status: Offline

Re: Dorohedoro

Post autor: Sonia » czw kwie 28, 2011 10:22 pm

Kompletnie nie moje klimaty x_X
Tassadar_nord pisze:Manga jest naprawdę dobra, i co ważniejsze należy do gatunku, którego od czasów "Ality" na rynku w zasadzie nie ma.
Fakt, że nie ma takiego gatunku, może równie dobrze znaczyć to, że po prostu się on nie sprzedaje...

Tassadar_nord
Status: Offline

Post autor: Tassadar_nord » czw kwie 28, 2011 10:28 pm

Dowcip polega na tym, że się sprzedaje - komiksy w tym stylu stanowią jeden z większych segmentów rynku spośród tytułów z Europy i USA (wystarczy przejrzeć ofertę dowolnego sklepu internetowego, np. Komikslandia), tylko wśród mang jakoś pustka u nas - mimo, że byłoby z czego wybierać.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw kwie 28, 2011 10:40 pm

Lubię różne miszmasze, więc raczej bym się skusił. (a Alitę muszę kiedyś w końcu kupić)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw kwie 28, 2011 11:44 pm

Zbieram już po angielsku. Dobre.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt kwie 29, 2011 9:05 am

Miałem (w odległych planach) kupno angielskiej wersji, więc jakby manga wyszła w Polsce to bym się chętnie połakusił :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pt kwie 29, 2011 10:40 pm

Również jestem za, ale szanse na wydanie są marne raczej. Już prędzej wyd. Egmont chyba by to wydało, albo Hanami. Do tego manga jest bardzo droga, taki Claymore (1 tom) kosztuje 420 jenów, a Dorohedoro ok. 1000 ! W wydaniu Viz różnica nie jest aż tak znacząca, ale 3$ to tak mało też nie jest. Podejrzewam, że gdyby Waneko chciało to wydawać, 20 zł zostałoby przekroczone.
Sonia pisze:Kompletnie nie moje klimaty x_X
Też tak myślałem, ale wystarczyło przeczytanie jednego tomu bym zmienił zdanie. Takich mang jak Blame! , Noise, Snikt nie ruszyłbym, ale Dorohedoro coś w sobie ma. Widać kobieca ręka dobrze się tej mandze przysłużyła, dzięki temu dostaliśmy zgrabną mieszankę, w której kazdy znajdzie coś dla siebie. Nawet wielbiciele shounenów (super-moce postaci są naprawdę pomysłowe i sporo jest takich, których nigdzie indziej nie widziałem) czy shoujo (między niektórymi bohaterami widać troskę co pewnie każdy interpretowałby na swój sposób). Jeśli chodzi o grafikę to mi przypadła do gustu bardzo, zwłaszcza jeśli chodzi o postacie. Tła, krajobrazy, budynki nie wyglądają na pierwszy rzut oka imponująco, ale nadają odpowiedni, ponury klimat. Jeśli ktoś miałby do tego zastrzeżenia pewnie w życiu nie grał w Fallouta (lub jeśli grał nie potrafił docenić tamtejszej grafiki).

Ogólnie manga jest bardzo wciągająca i lepsza niż cokolwiek co wyszło od Waneko (lub ma wyjść w najbliższym czasie) ;P. No może poza GTO, ale to każde wydawnictwo ma taki tytuł (JPF Akirę i FMA, Hanami PLUTO, itd.).

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob kwie 30, 2011 12:11 am

Egmont żadnego nowego tytułu mangowe nie wyda. Chyba że doszłoby do cudu na rynku. Hanami też odpada, bo 15+.

Ciekawe ile osób patrzy na te magiczne 20zł. Mnie to akurat rybka, jeśli tytuł jest dobry, a wydanie przyzwoite.
Ostatnio zmieniony sob kwie 30, 2011 1:07 pm przez Quithe, łącznie zmieniany 1 raz.

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » sob kwie 30, 2011 12:31 pm

Hm.. Szczerze mówiąc nie słyszałam wcześniej o tym tytule, ale opis wydał mi się interesujący, więc przyjrzałam jej się bliżej. I hm.. Z pewnością bym się zaopatrzyła gdyby wyszło to u nas,(cena to też tam pół biedy ^^). Hehe.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt sie 14, 2012 7:40 pm

Tak patrzę na tę propozycję i się zastanawiam... Dlaczego Dorohedoro jeszcze nie zostało u nas wydane? Ta manga jest genialna. Łączy w sobie świetnie przedstawiony czarny humor, tajemnicę i fajne postaci. Trudno jest się od niej oderwać. O ile do pierwszych dwóch tomików jeszcze podchodziłam z rezerwą, bo to coś innego niż to, co zwykle czytam, to kolejne zostawiły mnie z rozdziawioną buzią. Do kreski jest się bardzo łatwo przyzwyczaić, a pomysły autorki na przedstawienie niektórych szczegółów zachwycają.
Kupiłabym bez zastanowienia.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » sob lut 02, 2013 6:30 pm

Chciałabym mieć to na swej półce :D Jestem na tak ^^

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz lut 03, 2013 12:17 pm

Wygląda ciekawie, więc znalazłbym miejsce na mojej półce. Trochę spora ilść tomów, ale fabularnie wygląda na mroczne fantasy, a tego mi brakuje.
Ostatnio zmieniony pn sie 26, 2013 1:35 pm przez Daminox, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz lut 03, 2013 12:32 pm

Tytuł z całą pewnością wart uwagi. Planowałem nawet kupić zagraniczne wydanie ale ostatecznie inne pozycje wzięły górę. Bardzo chętnie kupiłbym mangę po polsku gdyby tylko się pojawiła.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz lut 03, 2013 4:07 pm

Okładka mnie trochę odrzuciła, ale opis wskazuje na to, że ten tytuł ma elementy, które lubię, więc jestem jak najbardziej zainteresowana.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pn lut 04, 2013 11:31 am

na pewno TAK, od razu całą prenumeratę bym kupiła :)

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » pn sie 26, 2013 10:43 am

Odświezam.
Manga niesamowita i niepowtarzalna, wyjątkowa i w ogóle super :D

Jestem zdecydowanie za wydaniem.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pt kwie 11, 2014 12:28 am

18 tomów i ongoing to swego rodzaju spora bariera jednak dałbym szansę. Klimaty są zdecydowanie moje, opinie ludzi gustujących w tego typu pozycjach wybitnie zachęcają. Poza tym dark-fantasy i horror w jednym?-Must have, zwłaszcza jeśli utrzymuje poziom.

A jak o tym mowa, jest ktoś na bieżąco, kto powiedziałby czy pojawia się spadek jakości historii w późniejszych tomach? I, co ważne, są jakieś znaki na niebie ile to ostatecznie ma mieć woluminów?
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Sam44
Status: Offline

Post autor: Sam44 » pt kwie 11, 2014 12:53 am

Podobno 19 tom ma być ostatnim.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pt kwie 11, 2014 5:22 am

19-sty powiększony miał być ostatnim, ale ostatecznie będzie ich 20. Co mnie niezmiernie cieszy, bo im dalej tym lepiej w przypadku tej mangi (a już pierwsze tomy są genialne).

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 10:49 am

Kompletnie nie moje klimaty x_X . Po za tym okładka odstrasza od zakupu. Jestem na NIE

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości