Kaze no Tani no Naushika

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
43
55%
Nie
30
38%
Być może
5
6%
 
Liczba głosów: 78

baka-oni-ri
Status: Offline

Kaze no Tani no Naushika

Post autor: baka-oni-ri » ndz lut 27, 2011 11:55 pm

Obrazek

Polski tytuł: Nausicaa z Doliny Wiatru
Autor: Hayao Miyazaki
Wydawca w Japonii: Tokuma Shoten
Gatunek: Adventure, Drama, Fantasy, Science Fiction
Ilość tomów: 7
Status: zakończona (?)
(źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Nausicaä_o ... nd_(manga) )

"Tysiąc lat po "Siedmiu Dniach Ognia", czyli wojnie zakończonej wielkim ekologicznym kataklizmem, Ziemia porośnięta jest toksyczną dżunglą, pełną ogromnych owadów-mutantów. Oddychanie bez maski tlenowej grozi śmiercią w ciągu kilku minut. Jedną z ostatnich zamieszkałych przez ludzi oaz jest królestwo zwane Doliną Wiatru. Wieje tam "wiatr bogów", odpędzający trujące opary.

Następczyni tronu, księżniczka Nausicaä, razem z mistrzem Yupą próbują zrozumieć mechanizmy, rządzące przyrodą i znaleźć sposób, który zapewni ludziom bezpieczeństwo. Delikatna równowaga zostaje zachwiana, gdy nieopodal rozbija się samolot przewożący potężną broń. Sąsiedzi Doliny Wiatru planują użyć jej, by zniszczyć owady i dżunglę, nieświadomi, że ściągną w ten sposób zgubę na resztę ludności."
(źródło: strona ze skanlacjami, nie podaję, chyba że mam to zrobić?)
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 8:13 am przez baka-oni-ri, łącznie zmieniany 1 raz.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » ndz lut 27, 2011 11:57 pm

Ja jestem za! :D

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn lut 28, 2011 12:14 am

Dla zasady z powodu obecnego na rynku chłamu - zdecydowanie tak.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn lut 28, 2011 10:25 am

Zdecydowanie popieram wydanie tego tytułu (zresztą ode mnie wyszła ta propozycja :P ).
Świetnych mang na Polskim rynku nigdy dość :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn lut 28, 2011 12:31 pm

Okazuje się, że pytaliśmy o ten tytuł 7 RAZY ale Japonia nie była zainteresowana.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn lut 28, 2011 12:46 pm

Ja tych gości nie rozumiem O_o"

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pn lut 28, 2011 4:00 pm

Hm, raczej wolałabym coś w typie 'Monstera'.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn lut 28, 2011 6:57 pm

wataken pisze:Okazuje się, że pytaliśmy o ten tytuł 7 RAZY ale Japonia nie była zainteresowana.
Czyli nic z tego? :cry:

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn lut 28, 2011 7:44 pm

To jest paranoja jakaś. Licencjodawca rezygnuje z łatwego zarobku, bo właściwie co miałby robić? Sprawdzić kilka stron do akceptacji i chyba tyle oO

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » pn lut 28, 2011 9:50 pm

O ile dobrze kojarzę sprzed paru lat to fakt, że strona japońska nie chce jej wydać u nas z uwagi na zaangażowanie Polski w wojnach w Iraku i Afganistanie.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn lut 28, 2011 9:54 pm

whut? O_o ale czemu?

ale czytelnicy nie odpowiadają za działanie władz ^^"

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » pn lut 28, 2011 10:30 pm

Wiem, że nie powinno się mieszać spraw politycznych z innymi, ale zdanie Ghibli i Miyazakiego jest takie a nie inne. W Waneko coś o tym powinni wiedzieć bo to oni prowadzili negocjacje, więc dobrze by było, gdyby to oni się wypowiedzieli w tej sprawie. Choć z drugiej strony postawa Ghibli mnie dziwi, bo przecież parę lat temu Nausicaa została wydana w wersji anime przez Monolith Films.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn lut 28, 2011 10:41 pm

Takashi pisze:O ile dobrze kojarzę sprzed paru lat to fakt, że strona japońska nie chce jej wydać u nas z uwagi na zaangażowanie Polski w wojnach w Iraku i Afganistanie.
Skoro dali licencję stronie amerykańskiej, więc nie wiem czemu przez taki powód nie chcieli dać nam :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn lut 28, 2011 10:56 pm

możliwe że dali im licencję przed wojną ^^"

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt mar 01, 2011 1:08 am

baka-oni-ri pisze:możliwe że dali im licencję przed wojną ^^"
A przed tym prowadzili kilka jeszcze większych ;] Sranie w banię jakieś...

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt mar 01, 2011 8:09 pm

O ile dobrze kojarzę sprzed paru lat to fakt, że strona japońska nie chce jej wydać u nas z uwagi na zaangażowanie Polski w wojnach w Iraku i Afganistanie.
A kto jest źródłem tej informacji?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » śr mar 02, 2011 1:30 am

Temat z 2008 roku na anime.com.pl

http://anime.com.pl/Nowa_ankieta_JPF-u, ... ,3779.html

Post oznaczony nr 7.

Nie ma tam co prawda mowy o wojnie, jednak znając antywojenne poglądy Miyazakiego można wnioskować iż tak właśnie było. O poglądach Miyazakiego można poczytać tutaj:

http://film.onet.pl/wiadomosci/publikac ... omosc.html


Jeżeli faktycznie strona japońska nie informowała Waneko, co jest przyczyną milczenia w kwestii Nausicii to przepraszam bardzo wydawnictwo za moją wypowiedź.

nerwen85
Status: Offline

Post autor: nerwen85 » śr mar 02, 2011 2:42 pm

No cóż, Japończycy znani są ze swych dziwactw. :roll: Blokowanie wydania mangi raczej nie zmieni stanowiska Polskiego rządu w sprawach wojskowych, sprawi tylko ogromny zawód polskim fanom.

Osobiście chętnie zakupiłabym "Kaze no Tani no Naushika", liczę na to, że coś w tej sprawie jeszcze drgnie.

samuelseastar
Status: Offline

Post autor: samuelseastar » wt cze 07, 2011 3:01 pm

bardzo chętnie bym kupiła wszystkie mangi tego studia uwielbiam je

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » sob lip 02, 2011 8:02 pm

Uwielbiam wszystkie mangi tego studia i myślę ,że warto aby waneko się starało o ten i inne tytuły Ghibli bo czytelników na pewno będzie sporo^^
A co do licencji ameryce na nausicę:
Studio znane jest z twardej polityki zabraniającej zagranicznym licencjobiorcom cenzurowania bądź przerabiania swoich filmów, udzielając pozwolenia jedynie na nagranie lokalnego dubbingu. Przyczynkiem do tego stało się amerykańskie wydanie Nausiki z Doliny Wiatru, którą wyświetlono pod tytułem Warriors of the Wind (pol. Wojownicy wiatru), cenzurując przy okazji sporo scen, zmieniając fabułę i amerykanizując całość. Współprzewodniczący wytwórni Miramax, Harvey Weinstein, zaproponował ocenzurowanie Księżniczki Mononoke, aby film mógł zyskać w USA niższe ograniczenie wiekowe. W odpowiedzi na tę propozycję studio wysłało Miramaksowi prawdziwą katanę z dołączoną wiadomością:„Żadnych cięć''
(cytat z wikipedii)
Podobno Miyazaki nie odebrał oskara za Spirited away bo Ameryka udziela się w wojnie z Irakiem itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości