Detroit Metal City

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce, zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
41
47%
Nie
34
39%
Może
13
15%
 
Liczba głosów: 88

Quithe
Status: Offline

Detroit Metal City

Post autor: Quithe » ndz lut 27, 2011 7:49 am

Obrazek

Wydawca jap.: Hakusensha
Status: zakończona, 10 tomów
Rok: 2005-2010
Gatunek: parodia (metalu i popu)
Polskie skanlacje: a cholera wie, nie siedzę w tym
Wydanie amerykańskie: w marcu wyjdzie tom 8

Negishi, wielki fan szwedzkiej muzyki popularnej, chce założyć zespół popowy w Tokio. Niestety, choć jest niewątpliwie utalentowanym gitarzystą, jego amatorski głos uniemożliwia mu wykonywanie sielankowych utworów. W imię komercji zgadza się zostać liderem (przynajmniej na scenie) death metalowego zespołu Detroit Metal City (geneza tej nazwy nie została podana). Choć jest znany jako Krauser II, nie potrafi utożsamić się z pomalowanymi na biel i czerwień twarzami i stara się oddzielić codzienne życie od sceny. Niestety, byt oparty na śpiewie o gwałtach i słuchaniu piosenek miłosnych nie może być zwyczajny…
(z Tanuki wzięte)



Pozycja znana większości, a kto nie zna, niech sczeźnie w piekle! (co się będę rozpisywał, anime cieszyło się sporą publiką oraz zbierało wysokie noty; z tego co kojarzę, sytuacja z mangą jest taka sama).

Widziałem animca i nie można zrobić czegoś tak zajebistego na podstawie czegoś kiepskiego ;) Dużym plusem jest status zakończony i tylko 10 tomów, które można wydać nawet w 5 (imo, bdb opcja w tym wypadku). Redakcja dobrze wie, że była tym tytułem zachwycona, teraz zostaje tylko poparcie ludu. Co do promocji, wystarczy odpowiednio zakręcić się w środowiskach metalowych i na bank zyska się dodatkowych czytelników spoza środowiska ;)
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 7:26 pm przez Quithe, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz lut 27, 2011 8:51 am

Pełen support. Oglądałem anime i uśmiałem się nieziemsko. Bardzo chętnie kupiłbym mangę.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz lut 27, 2011 10:17 am

Jestem za :D Tytuł oryginalny a humor jest powalający. Nie byłoby mi szkoda pieniędzy na niego.
GO TO DMC!
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » ndz lut 27, 2011 11:31 am

Myśleliśmy kiedyś nad wydaniem tego tytułu, ale zawiesiliśmy ten pomysł, bo seria - choć naszym zdaniem szalenie zabawna - nie jest dla każdego z powodu kreski i tematyki.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lut 27, 2011 12:49 pm

Dżizas, te dwa kryteria tyczą się każdego tytułu (sic!). Kreska po pierwszym wejrzeniu nie powinna odpychać jakoś bardzo nikogo, a już na pewno nie bardziej niż różne przesłodzone rzeczy. Zresztą jej zasadność podkreśla gatunek, czyli parodia. Tematyka jest konkretna, fakt, ale każdy wie, z czym się je muzykę metalową i popową, a manga wyśmiewa oba trendy i to w takim trybie humoru, że ciężko nie załapać i nie uśmiechnąć się (co najmniej).
Na naszych warszawskich spotkaniach pierwsze epki odpalaliśmy po kilka razy i (dosłownie) każdy pękał ze śmiech, nawet zatwardziali techno maniacy i hiphopowcy. A humor animca podbijało dodatkowo adekwatne tłumaczenie (muszę pokończyć kilka rzeczy i wrócić do tego xD).

Raafiki
Status: Offline

Post autor: Raafiki » ndz lut 27, 2011 1:13 pm

D.M.C ! Mocne mocne... :D
Kupił bym to :D

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz lut 27, 2011 6:40 pm

Jestem oczywiście na tak. GO TO DMC!

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » ndz lut 27, 2011 8:48 pm

DMC! Bez kitu, kupiłabym wszystkie tomy ^^ Genialny tytuł :D Oczywiście za ^^

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz lut 27, 2011 9:27 pm

fajnie się oglądało ale nie kupiłabym mangi
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lut 27, 2011 9:31 pm

Akiho pisze:fajnie się oglądało ale nie kupiłabym mangi
Proszę moderację o usunięcie tego bluźnierczego posta :rotfl:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz lut 27, 2011 9:54 pm

a ja nie oglądałam ani anime, ani nie czytałam mangi i wisi mi to jak kilo kitu u sufitu XP :PPP \:D/

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lut 27, 2011 10:52 pm

Gdy zbierze się więcej osób, pokuszę się o przewertowanie odpowiadających osób pod kątem stosunku do innych propozycji padających na tym forum.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 28, 2011 2:53 pm

Szczerze to tego nie znam... (idzie poznać)
zapoznałem się :P podziękuje ^^ nie moja bajka.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » wt mar 01, 2011 9:04 pm

Nic specjalnego (tylko nie bijcie :D), ale rozumiem dlaczego ten tytuł może się podobać.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » wt mar 01, 2011 9:33 pm

Nie moje klimaty i nie ta kreska.

nerwen85
Status: Offline

Post autor: nerwen85 » śr mar 02, 2011 2:55 pm

TAK! Wydanie DMC to rewelacyjny pomysł. =D> To znakomita komedia i satyra, gdyby serię trochę rozreklamować, na pewno zdobyłaby popularność wśród fanów muzyki.

W dodatku seria jest zakończona, tak więc nie ma obaw, że wydawnictwo i czytelnicy wpakują się w niekończącego się tasiemca. (Chociaż niektóre tasiemce nawet lubię :) )

Cassiak
Status: Offline

Post autor: Cassiak » śr mar 02, 2011 4:40 pm

Jestem na tak. Mangi nie czytałam, ale anime strasznie przypadło mi do gustu, więc z pewnością pokusiłabym się o zakup papierowej wersji x]

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » śr mar 02, 2011 6:31 pm

Prosto i na temat: nie. Nie moja bajka, nie te tematy i nie ta kreska, że o fabule nie wspomnę.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob paź 01, 2011 8:44 am

Ja z tytułem zapoznałem się "od tyłu" - najpierw film action live, później anime, kilka rozdziałów mangi (tak swoją drogą, to SPOILER! kreacja Gene'a Simmonsa [kto zna KISS ten wie] jako Jack Il Dark jest świetna... Jack i jego walka z Krauserem, w filmie zostały przedstawione o wiele lepiej niż w anime... tak samo "szefowa")

Jak dla mnie bomba, oczywiście kreska może się nie podobać, ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić i nie zwraca się na nią uwagi. Humor powala na kolana, nawet osoby nie przepadające za anime obejrzały DMC i się uśmiały. Wprawdzie język jest dość "natchniony", ale znaczek 16+ (17+?) powinien załatwić sprawę. Na tę serię nie szczędziłbym funduszy.
Go to DMC! :twisted:

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » ndz paź 02, 2011 5:14 pm

Jestem za :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości