Gintama

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
224
57%
Nie
123
32%
Być może
43
11%
 
Liczba głosów: 390

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » pn sie 12, 2013 6:25 pm

Pozycja raczej nierealna na nasze warunki. Nawet w Stanach przerwano serię, a co dopiero u nas.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pn sie 12, 2013 8:40 pm

To prawda, że wstrzymano jej wydawanie, ale nie z powodu "niskiej" sprzedaży (raczej bardziej pasowałoby określenie "niezadowalającej"). Gdyby manga słabo się sprzedawała nie ciągnięto by jej przez 23 tomy. Viz ma tendencję do porzucania mang po kilkunastu/kilkudziesięciu tomach (Bastard!, Bobobo, Inubaka, Kurohime, JoJo's Bizarre Adventure, Reborn!, Shakugan no Shana, Strawberry 100% - tytuły o których mi wiadomo, może jest więcej) i szukaniu frajerów gdzie indziej. Z tasiemcami jest właśnie ten problem, że prędzej czy później sprzedaż zaczyna spadać, a Viz się nie patyczkuje w takich sytuacjach (zresztą nie byłbym taki pewien, że JPF wyda One Piece/Bleach/FT/SE do końca, podobnie jak to było z boginkami).

Po prostu łatwej im było pokazać środkowy palec wiernym czytelnikom i zamiast tego przerzucić się na jakiś inny shounen, który z czasem też porzucą.

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » śr sie 14, 2013 4:03 pm

Op na pewno fani. SE jest chyba albo bedzie zaniedługo zakonczone czytałam na Ann. Bleach zakonczy bo w jap jest ost arc. A w Pol jestesmy w czarnej pupie. Ft bedzie zastepstwem NAruto a jak wiemy Naruto konczy sie w tym roku.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 14, 2013 6:00 pm

wszczebrzeszyn pisze: (zresztą nie byłbym taki pewien, że JPF wyda One Piece/Bleach/FT/SE do końca,
Skąd wiesz,że wydadzą do końca?Jak nie będzie tytuł zarabiać na siebie,pewnie przestaną wydawać.
justa56 pisze:Bleach zakonczy bo w jap jest ost arc. A w Pol jestesmy w czarnej pupie.
A co fani One piece mają powiedzieć?W Japonii jest już 71 tom :|

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » śr sie 14, 2013 6:33 pm

Ame ale kiedy Op wyszło a kiedy Bleach.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » śr sie 14, 2013 7:38 pm

justa56 pisze:SE jest chyba albo bedzie zaniedługo zakonczone czytałam na Ann.
Z tego co widzę, to już (znaczy jakiś tydzień temu) został zakończony (na 113 rozdziale).

von Gikkingen
Status: Offline

Post autor: von Gikkingen » ndz sie 25, 2013 10:26 am

Kupiłbym w ciemno, ale nie wierzę w wydanie tego na polskim rynku.

Hyori
Status: Offline

Post autor: Hyori » pn sie 26, 2013 10:30 pm

Jedna z niewielu pozycji, którą kupiłabym za każde pieniądze, nawet, jeśli nie odwzorowaliby tak dobrze żartów z oryginału. Próbowałam ją dostać, ale widziałam ją tylko w hiszp. wersji ;_;

Dunya
Status: Offline

Post autor: Dunya » wt wrz 03, 2013 8:01 pm

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK! DLA GIN CHANA WSZYSTKO!

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr wrz 04, 2013 1:50 pm

Seria świetna, ale odniesień do innych mang, polityki, popkultury i tradycji japońskiej jest tyle, że bez dopisków ponad połowa żartów byłaby niezrozumiała. Pomimo że lubię ten tytuł, jestem na nie.

Kyoku
Status: Offline

Post autor: Kyoku » czw paź 24, 2013 4:40 pm

Może moje zdanie jakoś szczególnie nie będzie się liczyć, ale jestem JAK NAJBARDZIEJ ZA! wydaniem Gintamy :3 Od razu leciałabym do sklepu po nowy tom, jakby wyszedł ;)

ElliotNightray
Status: Offline

Post autor: ElliotNightray » wt lis 05, 2013 9:55 pm

Jak najbardziej tak~

noi4
Status: Offline

Post autor: noi4 » ndz gru 15, 2013 11:38 am

Zdecydowanie jestem na tak!

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz gru 15, 2013 3:25 pm

Niedawno oglądałem animu i to jedyny tak długi szołnen, który bym kupował na bieżąco. Ale chyba już tu pisałem, że jestem na tak xD

Asmita
Status: Offline

Post autor: Asmita » pt sty 03, 2014 4:52 pm

Jak najbardziej jestem za wydaniem Gintamy w Polsce! Według mnie jest to jedna z lepszych mang. I nie zgadzam się z osobami, które twierdzą, iż nie da się niektórych żartów przełożyć na polski, tak żeby były one zrozumiałe dla czytelników. Ależ da się. Tłumacz miałby z tym więcej roboty, niemniej jednak pewnie by podołał.

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » pt sty 10, 2014 10:22 pm

Szkoda ze ostatni z tasiemców, nie jest w Polsce doceniany... W Japonii to co innego, jeden z najlepszych.
Jaram się new Filmem, chce się jarać Gintama na półce ^^

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob sty 11, 2014 5:36 pm

Co do żartów to z NHK też było gadanie, że z żartami może być średnio itp a ostatecznie tłumaczenie moim zdaniem było bardzo dobre. Także i z Gintamą nie powinno być aż takich problemów jak niektórzy sądzą. Skoro anime jest popularne i ma dobre opinie to nie wiem czemu z mangą miałoby być inaczej. Anime da się przetłumaczyć a mangi już nie? Wiadomo, tłumacz musiałby się pewnie trochę napracować ale to nie znaczy, że mangi nie da się przetłumaczyć :P A co do tego, ze w USA manga została wstrzymana to cóż... Za to tam czy np. w Niemczech HxH wychodzi od dawna więc ma pewną popularność a u nas mało kto zna ten tytuł, mimo, iż wyszedł remake (i cały czas wychodzi zresztą). W samej Japonii taki Toriko, Sket Dance albo sportówki są popularne i chętnie kupowane natomiast u nas już niekoniecznie więc to że jedna manga gdzieś jest popularna nie znaczy ze gdzie indziej też będzie i odwrotnie. Moim zdaniem największą przeszkodą jest ilość tomów choć z drugiej strony Gintama przez swą oryginalność i żarty nie ma aż takiej konkurencji, więc nie byłoby tu sytuacji typu: jest OP, Naruto, Bleach, Egzorcysta które są do siebie podobne więc będę kupować tylko 1 albo 2 z nich xD No i Gintama ma jeszcze ten + że docelowym odbiorcą jest praktycznie każdy więc grono odbiorców jest większe niż w przypadku większości innych tasiemców :wink:

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » sob sty 11, 2014 7:22 pm

Jak co chwile ktoś pisze że nie bardzo rozumie co znaczy -chan i -kun to żeby zrozumieć Gintamę to tłumacz musiał by wymyślić fabułę od nowa i dopasować do obrazków ;x

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sty 11, 2014 7:30 pm

Chrno pisze:Jak co chwile ktoś pisze że nie bardzo rozumie co znaczy -chan i -kun to żeby zrozumieć Gintamę to tłumacz musiał by wymyślić fabułę od nowa i dopasować do obrazków ;x
Można zrobić jak Seven Seas- dowalić na końcu słowniczek xD

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sty 11, 2014 7:33 pm

Kana24 pisze:No i Gintama ma jeszcze ten + że docelowym odbiorcą jest praktycznie każdy więc grono odbiorców jest większe niż w przypadku większości innych tasiemców :wink:
No choyba nie, bo akurat to parodia WSZYSTKIEGO, więc również mang/anime i te trzeba najpierw znać z oryginale, by w ogóle zauważyć ich parodię?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości