Gintama

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
224
57%
Nie
123
32%
Być może
43
11%
 
Liczba głosów: 390

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » wt mar 08, 2016 8:02 pm

Żałuję, że się kończy ale może wreszcie ktoś to wyda :p Generalnie oddałabym praktycznie wszystko żeby ktoś to wydał. Wydawnictwo które by się za to wzięło zostałoby moim panem i władcą xD Mimo wszystko mam nadzieję, że Sorachi to trochę przeciągnie i jeszcze trochę rozdziałów dostaniemy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 08, 2016 8:23 pm

Może które z wydawnictw zlituję się nad nami się i wyda omnibusy [3 in 1]. Ale bardzo mało prawdopodobne, skoro nawet taki Viz dropnął mangę po 23 tomach :(

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt mar 08, 2016 9:14 pm

Kiedyś czytałam taki fajny komentarz, że póki będą pojawiać się różne interesujące tytuły, które można parodiować, to Gintama nigdy się nie skończy :) Jeśli manga pojawiłaby się na polskim rynku, na 1000% bym kupowała ^_^
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » pt mar 11, 2016 2:06 pm

Z aska Waneko

" (..) Co do Gintamy, nie mamy tej serii w planach "

Pora uzyc wazeliny na JPF XD

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » ndz maja 15, 2016 6:59 pm

Widział ktoś:

Gintama (DONTEN ) GINTOKI & HIJIKATA

W ich wykonaniu ten opening brzmi bosko :D

Ma ktoś może podobne wersje śpiewane przez seiyu?
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » ndz maja 15, 2016 7:15 pm

Ja widziałam, mam ściągnięte od dłuższego czasu, jest genialne <3 widziałam kiedyś na yt kompilację różnych piosenek w wykonaniu seiyuu z gintamy, ale teraz na telefonie tego nie znajdę :(

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr cze 15, 2016 10:28 am

Znalazłam jeszcze coś takiego :D Płaczę!

Valentine Kiss (Sakata Gintoki and Okita Sougo ver.) Gintama


Najlepszy komentarz: The two biggest sadists singing a cute song... Ahhh..

A to co pisałaś to nazywa się: GINTAMA: But can they sing? Są tego 4 części, ale nie są jakieś ciekawe te piosenki. Chociaż Kamui ma piękny głos *_*

[ Dodano: Śro 15 Cze, 2016 ]
http://mydramalist.com/article/2016/06/ ... d-for-2018

Zapowiedzieli film Gintama na 2018 rok :)
Nawet pokazali głównego aktora. Nie znam, mam zamiar obejrzeć kilka jego tytułów :)

Obrazek


Natomiast na FB powstała polska grupa o Gintamie:

https://m.facebook.com/groups/958888997 ... =bookmarks
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Night Hunter
Status: Offline

Post autor: Night Hunter » śr cze 22, 2016 2:23 pm

I jak z tą mangą Gintamy w Polsce na obecną chwilę, zmieniło się coś? Co trzeba zrobić żeby ktoś ją w końcu wydał? ;/ :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn mar 13, 2017 11:14 pm

Manga jest już na ukończeniu. A anime również powoli wchodzi w ostatni arc. Film kinowy zapowiada się ciekawie. Także ten rok pewnie będzie rokiem, kiedy Gintama dobiegnie końca :<
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw mar 16, 2017 12:38 pm

Naama, Przypomniałeś mi o zakończeniu Gntamy! Smutno się troche zrobiło.
Autor wspomniał w którym miesiącu ma zamiar zakończyć serie?

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw mar 16, 2017 2:26 pm

Cavaliere, ja kobita jestem :)

Wiadomo, że obecny arc w mandze będzie ostatnim. Natomiast nie wiadomo jeszcze ile będzie trwał. Najpierw było info, że autor szybko chce skończyć. A teraz to w sumie ciężko powiedzieć bo niemalże w każdym nowym rozdziale pojawiają się kolejne postacie, które przewinęły się przez całą serię :) a jak wiadomo, trochę ich się uzbierało. Ale pewnie w tym roku będzie koniec Gintamy.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw mar 16, 2017 2:38 pm

Naama, przepraszam, nie chciałam urazić.

Jeszcze nie oglądałam anime bo podobno wychodzi jakiś nowy sezon, ale widzialam spoilery na tumblr.
Piękna scena Kagury i Kamuiego.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw mar 16, 2017 2:48 pm

Cavaliere, nie czuję się urażona, od kiedy mam ten nick, po raz pierwszy zostałam wzięta za faceta :D

Teraz jest końcówka historii matki Kagury oraz walka między rodzeństwem. Bardzo piękna historia i wzruszająca. A potem anime wchodzi w ostatni arc mangi. Tylko się ludzie zastanawiają czy anime dogoni mangę czy autor szybko skończy do tego czasu. Ja mam nadzieję, że może jakieś fillery wrzucą :)

No i w tym roku będzie film LA Gintama. I nawet nie wygląda tak źle :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw mar 16, 2017 3:06 pm

Naama pisze:Cavaliere, nie czuję się urażona, od kiedy mam ten nick, po raz pierwszy zostałam wzięta za faceta
Jak teraz patrze na twój nick i znaczek obok, to rzeczywiście. Nie wiem czemu napisałam do Ciebie w rodzaju męskim. :lol:

Znając autora to zrobi jakiegoś trolla. Takie osoby jak on tworzą fantastyczne historie. (Podobnie jak twórca Nier
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
lub jak twórca Gintamy w jednym z odcinków powiedział, że chciałby być kanapką z serem. Mistrzostwo. )
Osobiście licze na coś mega. Jak np: pod koniec filmu kinowego. Końcówka była nawet wzruszająca.
LA nie mam zamiaru obejrzeć, jakoś nie interesują mnie tego typu produkcje.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn mar 27, 2017 8:26 am

Koniec sezonu, teraz mają być puszczane odcinki od nowa + komentarze aktorów występujących w filmie LA. Ponieważ jednak pokazywali, że trwają prace nad kolejnymi odcinkami, podejrzewam, że próbują zyskać na czasie, żeby Goryl miał więcej czasu na skończenie mangi. Nowy sezon anime na pewno się pojawi, pewnie jesień / zima. Ech, jakoś tak, wolałabym, żeby wrzucały fillery :D

Btw, ma ktoś może listę rozdziałów mangi, które nie doczekały się swoich odcinków anime?
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn mar 27, 2017 10:16 am

Naama pisze: Btw, ma ktoś może listę rozdziałów mangi, które nie doczekały się swoich odcinków anime?
Proszę, link :P

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt kwie 14, 2017 4:00 pm

Czy są jakieś nowiny dotyczące zakończenia Gintamy? Kurcze, jest mi tak smutno, że ta manga może nigdy prawdopodobnie nie zostanie u nas wydana.. :(

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt kwie 14, 2017 5:00 pm

Cavaliere pisze:Czy są jakieś nowiny dotyczące zakończenia Gintamy? Kurcze, jest mi tak smutno, że ta manga może nigdy prawdopodobnie nie zostanie u nas wydana.. :(
Na razie nie ma jeszcze głównej wiadomości, ale koniec zbliża się wielkimi krokami. W mandze pojawiły się już niemalże wszystkie kluczowe postacie, i o ile sam autor czegoś nagle nie wymyśli, została już tylko ostatnia walka z głównym bossem.

[spoiler]Ba, mamy nawet motyw, że Ziemia zostanie zniszczona w ciągu kilku godzin.[/spoiler]

A co do wydania po polsku, to mogę na 99,99% powiedzieć, że żadne polskie wydawnictwo się za to nie weźmie. Waneko kilka razy podkreślało na asku, że to za duży kaliber (szczególnie jeżeli chodzi o tłumaczenie i humor).
Patrząc też na wydanie angielskie, które ma raptem 23 tomy i seria została wstrzymana... Sprzedaż Gintamy utrzymywałaby się pewnie na dość niskim poziomie. Do tego dochodzi ilość tomów...


BTW. Okładka najnowszego, 68 tomu:

[spoiler]Obrazek [/spoiler]
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt kwie 14, 2017 5:46 pm

Naama, Gintama jest świetna, oglądam anime sezon 4 bo czekałam na wyjście wszystkich odcinków i po prostu hype wrócił z zdwojoną siłą. Uważam, że manga naprawdę zasługuje na wydanie.
Zawsze uwielbiałam Gintamę i seria jest bardzo oryginalna :D

68 tom!? Czy to księciunio z... Niemożliwe!
To on!? 0-0

[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Btw. Gorilla ma po prostu talent do rysowania niesamowitych postaci. Wyglądają świetnie! Też bym chciała mieć taką kreatywność jak twórca mangi ^^

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob kwie 15, 2017 10:31 am

Waneko kilka razy podkreślało na asku, że to za duży kaliber (szczególnie jeżeli chodzi o tłumaczenie i humor).
A do tego jeszcze dochodzi:

- duża ilość tomów
- bardzo dobra i patrząc na to, że wychodzą kolejne serie to pełna ekranizacja w postaci anime (spora liczba osób nie będzie chciała kupować czegoś, co już widziało)
- sam początek mangi w sumie też nie jest jakiś wybitny, przynajmniej w porównaniu do całości (pierwszy arc z benizakurą jest chyba jakoś po kilku tomach).
- Gintama będąc parodią średnio nadaje się dla osób, które od niedawna oglądają anime

Na ten moment rzeczywiście raczej nie ma szans na jej wydanie :? Może kiedyś, w przyszłości, jak ilość fandomu jeszcze bardziej się rozrośnie albo jak już inne tasiemce zostaną wydane i nie będzie nic nowego do wyboru specjalnie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości