Gintama

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
224
57%
Nie
123
32%
Być może
43
11%
 
Liczba głosów: 390

Arisa_1
Status: Offline

Post autor: Arisa_1 » sob kwie 05, 2014 10:23 pm

Czekam aż ten tytuł pojawi się w księgarniach. Gdy tylko się ukaże na pewno zakupię. :)

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » śr kwie 15, 2015 11:00 pm

Temat umarł rok temu, ale sądzę, że z okazji emisji czwartego sezonu warto by do niego wrócić :) Dla mnie osobiście Gintama jest numerem jeden, i kupowałabym choćby nie wiem co, dlatego bardzo liczę, ze kiedyś zostanie wydana na polskim rynku. Od kiedy sięgnęłam po anime Gintama pozostaje moim ulubionym anime/mangą (chociaż jeszcze jej nie nadrobiłam do końca) i oddałabym za polską wersję absolutnie ostatnie pieniądze (tak z rok temu zaczęłam anime).

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że niektórych kwestii i odniesień do popkultury japońskiej zwyczajnie nie da się przetłumaczyć, a nawet przy opcji ze słowniczkiem wymagałoby to ogromnego nakładu pracy. Niemniej przy anime bawi sie masa ludzi, co chyba w pewnym stopniu udowadnia, że Gintama bawi nie tylko odniesieniami do popkultury, ale również samymi postaciami, ich charakterem i sytuacjami w które szanowny autor je pakuje :D

Mimo "śmierci naturalnej" tematu liczę, ze jednak ktoś się tym zainteresuje, zwłaszcza teraz, kiedy (wreszcie! :D) zaczął sie kolejny sezon anime :) ostatecznie pewnie kiedys zaimportuję te tomy które można dostać po angielsku, ale polskie wydanie zawsze kupię, i mam nieustającą nadzieję na wydanie :D

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » wt maja 05, 2015 4:16 pm

W życiu. Nie ma fabuły, po prostu wszystkie tomy Gintama są pierdoły (cały czas żarty, żarty, nie ma normalne rozmowy ani logika).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » śr maja 06, 2015 8:59 am

Yikki pisze:W życiu. Nie ma fabuły, po prostu wszystkie tomy Gintama są pierdoły (cały czas żarty, żarty, nie ma normalne rozmowy ani logika).
Brak fabuly?
To chyba nie doszlas w ogladaniu do powaznych arcow.

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » śr maja 06, 2015 10:01 am

Właśnie. Gintama składa się z iluś poważniejszych arców, które są przeplatane wątkami komediowymi. Nie ma tam ciągłej fabuły, ktoś by tworzyła jedną całość, ale stwierdzenie, że nie ma tam fabuły i normalnych rozmów a cały czas są żarty jest grubym spłyceniem całej serii.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr maja 06, 2015 10:25 am

Calej Gintamy bym nie kupowała, ale właśnie poważne arce bardzo chętnie i w sumie dla mnie Gintama to tylko one.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr maja 06, 2015 6:43 pm

Kupowałabym i to głównie do nawiązań historyczno-kulturowych. Doszukiwanie się tam tego rodzaju smaczków jest moim ulubionym zajęciem w tej serii.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » czw sie 27, 2015 2:44 pm

Gintama jest jednym z moich ulubionych tytułów mangowych więc jestem jak najbardziej za wydaniem :) Chociaż w tym wypadku bardziej liczę na jpf niż waneko.A twierdzenie ,że Gintama jest tylko komedią i nie ma fabuły jest bardzo krzywdzące dla tej serii,bo jest wiele poważnych arców które są po prostu świetne i ciekawe,chociaż dla mnie Gintama rządzi i jako komedia,parodia i jako dramat :wink: Ma także masę interesujących postaci,no i czas akcji- epoka Edo jest dla mnie wielkim plusem.
Obrazek

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » czw sie 27, 2015 2:46 pm

Wolę bajkę gintamy nad manga, bo tam jeszcze parodiuja samych siebie i są genialne odcinki budżetowe, ale i na mangu bym się zmusił.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt lis 03, 2015 10:30 am

Obrazek

W grudniu anime Gintama zacznie "Shogun Assassination arc" - który jest wstępem do "dość krwawych" arców, po których jasno widać, że manga zbliża się już do końca (chyba, że pociągną to jeszcze na siłę) ANN

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt lis 03, 2015 3:11 pm

Itachi Uchiha, Co masz na myśli, że "manga zbliża się już do końca" 0-0 Jeszcze chyba trochę poczekamy, aż zakończy mangę co nie :lol:

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » wt lis 03, 2015 3:24 pm

Moim zdaniem również manga zbliża się do końca. Jestem chyba z 15 rozdziałów do tyłu, ale mniej więcej wiem co teraz będzie się działo. Najważniejsze "białe plamy" w historii Gina zostały odkryte, jeśli po zakończeniu tego arcu pojawi się coś więcej niż domknięcie pobocznych historii to będę zawiedziona.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt lis 03, 2015 3:39 pm

D.Lilith pisze: ale mniej więcej wiem co teraz będzie się działo. Najważniejsze "białe plamy" w historii Gina zostały odkryte,
:o To jestem trochę do tyłu z mangą! Muszę nadrobić...

Co do mangi to jestem jak najbardziej na TAK. Bohaterowie są cudowni, ciekawa fabuła i okładki są dość nietypowe :) Gdyby wychodziła to kupowałabym mimo dużej liczby tomów.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » wt lis 03, 2015 3:47 pm

Miałam nadzieję,że poczekają jeszcze z tym wątkiem :( Tyle komediowych arców zostanie pominiętych :( Jestem zła ,bo mogli to lepiej rozplanować,a tak to co? Jedyne wyjście to zrobić OVA z tymi komediowymi arcami ,innego wyjścia nie widzę :(
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt lis 03, 2015 5:04 pm

A mnie bardzo to cieszy. Może nawet nadrobię anime obecne do tego czasu, choć komediowe arce mnie nie ciągną, a i nie wiem, kiedy zaczynają się te poważne i w sumie większość tego, co bym obejrzeć chciała, mi umyka. Tak przynajmniej wiem, że od grudnia muszę oglądać na pewno :D

Yumiko-san
Status: Offline

Post autor: Yumiko-san » pt lut 12, 2016 9:30 pm

Też obawiałam się rychłego zakończenia mangi, ale szczerze mówiąc nowe sagi serwują nam raczej więcej pytań niż odpowiedzi. Zobaczymy co się wydarzy po zakończeniu arcu [spoiler]Rakuyou [/spoiler]

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob mar 05, 2016 9:46 am

Koniec mangi w tym lub następnym roku :P
Creator Sorachi: series may end this year or next
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... 016/.99405

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz mar 06, 2016 4:07 pm

Itachi Uchiha pisze:Koniec mangi w tym lub następnym roku :P
No to jeszcze masa czasu. Na bank się rozwlecze na minimum 2 lata. :wink:
Obrazek

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » pn mar 07, 2016 2:10 pm

Plus tego jest taki ze moze ktos to wyda w pl.
Ale mam nadzieje ze Sorachi trolluje znowu... :(

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn mar 07, 2016 4:31 pm

Co prawda mangi nie czytałem (oglądam tylko anime). To gdyby jakieś wydawnictwo wydało Gintame, to na pewno bym brał :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości