Gintama

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
224
57%
Nie
123
32%
Być może
43
11%
 
Liczba głosów: 390

Glandire
Status: Offline

Gintama

Post autor: Glandire » ndz sie 19, 2018 9:45 pm

Uuuh...

To mam chociaż nadzieję, że ostatni rozdział będzie super długi, żeby się wszystko w miarę ładnie zamknęło.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gintama

Post autor: Bukafo » czw sie 23, 2018 1:21 am

O. Czyli jednak się skończy. Super.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Gintama

Post autor: Kocurzyca » czw sie 23, 2018 12:31 pm

Skoro się skończy to może wreszcie zapoznam się z tym tytułem, bo słyszałam o nim wiele dobrego a w sumie nigdy nie obejrzałam ani jednego odcinka ani nie przeczytałam ani jednego rozdziału o:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Faust
Status: Offline

Gintama

Post autor: Faust » czw sie 23, 2018 6:36 pm

Kocurzyca pisze:
czw sie 23, 2018 12:31 pm
Skoro się skończy to może wreszcie zapoznam się z tym tytułem, bo słyszałam o nim wiele dobrego a w sumie nigdy nie obejrzałam ani jednego odcinka ani nie przeczytałam ani jednego rozdziału o:
Dobra rada - nie zniechęć się nudnawym początkiem. Pamiętam oglądanie pierwszych 20+ odcinków i zachodzenie w głowę "Ale skąd się wzięły te wszystkie świetne oceny tego quasi-śmiesznego czegoś?". Dla mnie osobiście od pierwszej zabawy formą Death note'a koło 25 odcinka humor przyspiesza i stopniowo rusza w stronę sceny w kibelku i najlepszej rzeczy od czasu krojonego chleba :D

aokane
Status: Offline

Gintama

Post autor: aokane » pt sie 24, 2018 2:06 am

od paru lat to moje marzenie postawic ukochana serie na poleczce, ale nie wiem czy kiedykolwiek stanie sie to mozliwe :))

Glandire
Status: Offline

Gintama

Post autor: Glandire » pt sie 24, 2018 6:31 pm

Faust pisze:
czw sie 23, 2018 6:36 pm
Dobra rada - nie zniechęć się nudnawym początkiem. Pamiętam oglądanie pierwszych 20+ odcinków i zachodzenie w głowę "Ale skąd się wzięły te wszystkie świetne oceny tego quasi-śmiesznego czegoś?". Dla mnie osobiście od pierwszej zabawy formą Death note'a koło 25 odcinka humor przyspiesza i stopniowo rusza w stronę sceny w kibelku i najlepszej rzeczy od czasu krojonego chleba
Też pamiętam, że początek był dla mnie ciężki. Ale co ciekawe, po tym jak już nadrobiłam wszystko co do nadrobienia było i wróciłam do początkowych epków, to nagle się okazało, że jak już znam i kocham bohaterów, to ogląda się je znacznie przyjemniej.

Faust
Status: Offline

Gintama

Post autor: Faust » pt sie 24, 2018 7:21 pm

Glandire pisze:
pt sie 24, 2018 6:31 pm
Też pamiętam, że początek był dla mnie ciężki. Ale co ciekawe, po tym jak już nadrobiłam wszystko co do nadrobienia było i wróciłam do początkowych epków, to nagle się okazało, że jak już znam i kocham bohaterów, to ogląda się je znacznie przyjemniej.
Dla mnie niestety nie, bo też zdarzyło mi się oglądać sporą część dwukrotnie :)

aokane
Status: Offline

Gintama

Post autor: aokane » śr wrz 05, 2018 10:01 pm

jestem jak najbardziej za, moja ukochana seria

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Gintama

Post autor: Naama » sob wrz 08, 2018 1:44 pm

No zobaczymy, co to będzie. Teoretycznie za tydzień ostatni rozdział i koniec mangi...
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Glandire
Status: Offline

Gintama

Post autor: Glandire » śr wrz 12, 2018 11:18 pm

Czy to prawda, że Gintama wcale się w tym tygodniu nie kończy, tylko przechodzi do Jump Giga?
Jeśli to co widziałam na tumblarze to nie fake, to czuję się mistrzowsko strollowana. Boże, kocham Gintamę.

Awatar użytkownika
number_23
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 01, 2018 9:58 pm
Gender:
Status: Offline

Gintama

Post autor: number_23 » czw wrz 13, 2018 4:14 pm

Glandire pisze:
śr wrz 12, 2018 11:18 pm
Czy to prawda, że Gintama wcale się w tym tygodniu nie kończy, tylko przechodzi do Jump Giga?
Jeśli to co widziałam na tumblarze to nie fake, to czuję się mistrzowsko strollowana. Boże, kocham Gintamę.
Tak to prawda

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Gintama

Post autor: Luchael » sob wrz 15, 2018 11:07 am

Wiedziałem, że ten goryl tak tego nie skończy. Nieważne czy celowo czy nie, trolluje do samego końca.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gintama

Post autor: Bukafo » ndz wrz 16, 2018 10:59 am

O. Czyli jednak się nie kończy. Super.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Nesta
Status: Offline

Gintama

Post autor: Nesta » ndz wrz 16, 2018 10:00 pm

No do tłumaczenia ktoś musiałby się mocno przyłożyć, bo tyle żartów, gagów, podtekstów i nawiązań do popkultury ile jest w Gintamie nie ma chyba nigdzie :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Gintama

Post autor: Naama » pt wrz 21, 2018 7:57 pm

number_23 pisze:
czw wrz 13, 2018 4:14 pm
Glandire pisze:
śr wrz 12, 2018 11:18 pm
Czy to prawda, że Gintama wcale się w tym tygodniu nie kończy, tylko przechodzi do Jump Giga?
Jeśli to co widziałam na tumblarze to nie fake, to czuję się mistrzowsko strollowana. Boże, kocham Gintamę.
Tak to prawda
Przechodzi, ale chyba na okres kilku rozdziałów.

W długim eseju Goryl przepraszał bo dał pupy i nie spodziewał się, że nie uda mu się zamknąć historii w rozdziałach, które przewidział. JUMP został już poinformowany wcześniej o zakończeniu mangi, dlatego też szybko znaleźli zastępstwo - Hunter x Hunter. Kiedy jednak okazało się, że Goryl potrzebuje jeszcze kilka rozdziałów, zdecydowali się umieścić Gintamę w GIGA. Teoretycznie GIGA wchodzi raz na jakiś czas, kiedy uzbierają materiał. Najbliższy tom pojawi się w grudniu, i na grudzień przewidziane są rozdziały Gintamy. I teraz ciekawe, jak rozegra to Goryl. Czy dostaniemy w jednym tomie 2-3 rozdziały takie jakie znamy, czy stworzy jeden dłuży rozdział, ponieważ w GIGA ponoć rozdziały mają 40+ stron.

Nie wiem czy możemy liczyć, że Gintama będzie kontynuowana w GIGA. Na pewno pojawi się w najbliższych tomach, czyli w grudniu i styczniu. Może w tym czasie Goryl skończy już swoją historię i zacznie nowy projekt :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gintama

Post autor: Krylan » sob sty 05, 2019 8:38 am

Oficjalne potwierdzenie: 77. tom Gintamy będzie ostatnim, a rozdziały pojawią się jeszcze w trzech następnych wydaniach Jump Giga (na nich wszystkich będą także okładki z Gintamy)

https://www.animenewsnetwork.com/daily- ... me/.141670

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Gintama

Post autor: Cavaliere » sob sty 05, 2019 4:41 pm

Nie uwierzę, póki nie zobaczę ostatniego rozdziału, który NAPRAWDĘ kończy mange. Zbyt dużo razy był trolling był ze strony autora bym w to uwierzyła. :v

Awatar użytkownika
hakou
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 07, 2019 12:43 pm
Status: Offline

Gintama

Post autor: hakou » pn sty 07, 2019 12:49 pm

Proszę niech ktoś to wyda! teraz już wiadomo ile tomów więc ryzyko mniejsze.

Bełek
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 08, 2018 9:50 pm
Gender:
Status: Offline

Gintama

Post autor: Bełek » czw sty 17, 2019 11:18 pm

Chciałbym zasugerować przeprowadzenie ogólnopolskiego marszu, który uzmysłowi odpowiednim ludziom, że już pora wydać mangę w Polsce. :D

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Gintama

Post autor: TheMrEmperror » pt sty 25, 2019 4:25 pm

Też bym popierał wydanie Gintamy bo to kapitalna komedia jakiej brakuje aktualnie na rynku. Ponadto uważam że Waneko przydałaby się jedna seria tasiemcowata.Studio JG ma Fairy Tail a JPF po wydaniu kilku tasiemców wrócił do Dragon Ball i wydaje serię Super jednocześnie wydając One Piece. Nawet Kotori wydaje SAO które mimo że jest LN to jest długą serią. Waneko jako największe wydawnictwo powinno też mieć jedną taką serię. Moim zdaniem powinna to być Gintama bo prawdopodobnie ze wszystkich serii tasiemcowatych posiadałaby największą popularność. No a przynajmniej tych co nie zostały jeszcze wydane. Sama Gintama zresztą jest dobrze znana w naszym kraju co widać na konwentach. Pomijając serie już wydawane to chyba nie ma serii o podobnej długości która byłaby tak znana w Polsce jak Gintama.

Ponadto czy można by ją wydawać w takiej wersji jak Cykady? Wtedy nie dość że liczba tomów zmniejszyłaby się o połowę to jeszcze moglibyście się poszczycić bardzo dobrym i chyba niespotykanym w innych krajach wydaniem. :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości