Gintama

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
224
57%
Nie
123
32%
Być może
43
11%
 
Liczba głosów: 390

Kana24
Status: Offline

Gintama

Post autor: Kana24 » pn lut 21, 2011 9:09 pm

Opis
Z książek wiadomo, że szogunat Tokugawy zapoczątkował trwającą ponad dwieście lat politykę izolacjonizmu i dopiero w drugiej połowie XIX w., kiedy do Edo (czyli obecnego Tokio) zawitała armada statków zagranicznych przybyszy, Japończycy zdali sobie sprawę z własnego zacofania technologicznego. W tym miejscu można zamknąć podręczniki, ponieważ obcym elementem nie okazał się tu komandor Matthew Perry ze swoimi statkami parowymi, tylko Amanto – kosmici, którzy postanowili podbić kolejną planetę. Wojska samurajów długi czas stawiały zacięty opór, lecz w końcu musiały ulec. W ciągu kolejnych lat poziom techniki pomiędzy najeźdźcami a podbitymi się w znacznej mierze wyrównuje, a ze względu na zakaz noszenia mieczy samuraje powoli stają się reliktem przeszłości. Jeden z takich chodzących (jeśli akurat nie obija się albo nie jedzie na swym skuterze) anachronizmów, czyli Sakata Gintoki, razem z dwójką pomocników i przerośniętym psem–maskotką, prowadzi Yorozuyę – grupę skłonną podjąć się każdego możliwego (a czasem również niemożliwego) zajęcia. W końcu trzeba jakoś zdobyć pieniądze na czynsz, jedzenie i kolejny numer „Shonen Jumpa”, czyż nie?

Moim zdaniem manga jest świetna i można się przy niej dużo pośmiać. Mimo dość dużej ilości tomów (35+) manga nie robi się nudna. Recenzja anime: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/115 ... a/rec/1185
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 9:43 am przez Kana24, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn lut 21, 2011 9:23 pm

Skończyłem niedawno oglądać anime i bardzo chętnie kupiłbym mangę, gdyby tylko wyszła w Polsce. Jeden z lepszych szonenów, jaki obecnie wychodzi. Uśmiać się można po pachy :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pn lut 21, 2011 9:38 pm

Nie, nie dla mnie.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » pn lut 21, 2011 11:16 pm

Nie, nie dla mnie, ponadto tasiemcowate.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn lut 21, 2011 11:19 pm

Ja jestem za, ale już znam odpowiedź Waneko, patrząc po NHK - żarty zrozumiałe dla Japończyków oO

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn lut 21, 2011 11:34 pm

Ja również jestem za, przydałaby się jakaś porządna komedia :p

Dżun
Status: Offline

Post autor: Dżun » śr kwie 13, 2011 10:54 pm

I ja jestem za : )
Do tego bzik na Gintame powraca, więc znalazłoby się dużo chętnych.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw kwie 14, 2011 11:29 am

Mnie tam shoneny takiego typu nie kręcą jakoś...

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob kwie 16, 2011 10:50 am

Amerykanski Viz niedawno ogłosił, że 23 tom Gintamy będzie ostatnim przez nich wydanym. A seria wciąż jest wydawana w jp... Wniosek jest prosty...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob kwie 16, 2011 11:18 am

Sonia pisze:Amerykanski Viz niedawno ogłosił, że 23 tom Gintamy będzie ostatnim przez nich wydanym. A seria wciąż jest wydawana w jp... Wniosek jest prosty...
Powiem więcej. Wniosek jest bardzo prosty - amerykańce nie znają się na dobrych mangach :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob kwie 16, 2011 11:45 am

Haha xD Ale widząc takie zachowanie w USA, wydawnictwo polskie będzie o wiele bardziej ostrożne z wydaniem tego tytułu u nas.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob kwie 16, 2011 11:48 am

Podobno w Japonii jest 39 tomów... Chociaż teraz nawet Tokyopop kończy działalność.

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob kwie 16, 2011 12:45 pm

Dobrze mówisz Gotenks;) Ech czytając te nowiny zaczynam coraz bardziej wątpić, że kiedykolwiek jakieś wydawnictwo to wyda...Jak się skończy Naruciak czy Bleach to i tak pewnie następnie wydadzą Fairy Tail albo coś innego wynajdą...

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob kwie 16, 2011 2:54 pm

Krzych_Ayanami pisze:Chociaż teraz nawet Tokyopop kończy działalność.
No... słyszałam. Wpierw padło Del Rey, teraz TP. Ciekawe co następne?

TheAkakuro
Status: Offline

Post autor: TheAkakuro » czw paź 20, 2011 6:50 pm

Uwielbiam Gintame, chociaż na razie jestem dopiero na 62 odcinku anime. Zwykle nie lubię tasiemców, ale z drugiej strony, co jest złego w długim dobrym anime/mandze? ...No chyba, że chodzi o wydatki xd Pomysł zainwestowania w tak długą serię trochę by mnie przerażał, ale myślę, że jeśli wydano by ją u nas, to i tak nie zdołałabym się powstrzymać ;)

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » czw paź 20, 2011 9:36 pm

Jestem ZA! To byłby pierwszy tasiemiec, jaki bym kupowała. A żarty widocznie są zrozumiała nie tylko dla Japończyków, skoro ten tytuł potrafi rozbawić ludzi do łez :wink:
Jednak szczerze wątpię, żeby Waneko wydało Gintamę, za dużo tomów. Ale pomarzyć zawsze można.

Demotari
Status: Offline

Post autor: Demotari » sob lut 09, 2013 4:05 pm

Wątek umarł, ale za wydaniem Gintamy w Polsce jestem całym sercem ^^
Jeden z moich ulubionych tytułów <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob lut 09, 2013 7:53 pm

Też byłabym zainteresowana. Kiedyś oglądałam anime i rozbawiło mnie, więc z chęcią bym się w to zaopatrzyła. :)

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » sob lut 09, 2013 10:17 pm

Ja również jestem za wydaniem całym sercem ;)

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » sob lut 09, 2013 11:47 pm

Głosowałem na Gintamę w ankiecie tasiemcowej JPFu. Niestety mamy FT :( szkoda. jestem oczywiście na TAK!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości