Mahou Sensei Negima

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
15
29%
Może
10
19%
Nie
27
52%
 
Liczba głosów: 52

lesher
Status: Offline

Mahou Sensei Negima

Post autor: lesher » wt gru 28, 2010 10:31 pm

[center]Obrazek

Manga opowiadająca o 10-letnim chłopcu o imieniu Negi pochodzącym z Walii, który został nauczycielem języka angielskiego w japońskiej szkole dla dziewcząt.
Musi ukrywać, że jest magiem, co jest trudne. Jednakże, już na początku jego tajemnicę poznaje Asuna, jedna z uczennic.
Negi przeżywa wiele przygód i dowiaduje się coraz więcej o swoim ojcu, którego poszukuje.

Liczba tomów - 32 (jak na razie)

Rysunki - Ken Akamatsu (twórca mang: Love Hina, Itsudatte My Santa, Ai ga tomaranai!)[/center]
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 10:59 am przez lesher, łącznie zmieniany 1 raz.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt gru 28, 2010 10:44 pm

1. Nie ma opcji, bo to tasiemiec.
2. http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=1593 :roll:

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 3:13 pm

Niestety tasiemiec.... Odpada.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pt maja 04, 2012 11:17 pm

Trochę duża ilość tomów bo aż 37, ale z chęcią zapoznał bym się z historią i przygodami Negimy i ciekawy jestem, czy zakończenie jest naprawdę tak kiepskie jak plotki na forach głoszą.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob maja 05, 2012 4:05 pm

Jest to seria komediowa, aczkolwiek zawierająca momenty poważniejsze (sama przeszłość Negiego nie jest zbyt wesoła). Szkoła, w której przyjdzie mu uczyć, nie jest do końca "zwykła". Wystarczy wspomnieć, że jej dyrektor jest magiem, jak również kilkoro nauczycieli. Warto tu wspomnieć, że wszyscy się ukrywają, jako że świat nie ma pojęcia o istnieniu magii, a za ujawnienie się można zostać ukaranym... Poprzez przemienienie w gronostaja i wysłanie do obozu dla takowych.
Klasa, której zostaje wychowawcą, składa się z 31 dziewczyn, z których każda ma własną osobowość, cele, przeszłość... i spora część z nich niezwykłe umiejętności. Jak już Bauaser napisał - Ken Akamatsu dokładnie opracował swoich bohaterów - w zasadzie prędzej czy później poznajemy każdą z 31 dziewczyn.

Mamy tu magiczne pojedynki, ukrywanie swojej tożsamości, walki na miecze... Wszystko, czego można chcieć od historii w konwencji fantasy! Co więcej, pojawiają się też elementy science fiction!

A poza magicznymi sprawami, mamy typową szkolną komedię, gdzie uczennice przygotowują się do festiwalu kulturowego, martwią się o swoje stopnie, walczą o możliwość użytkowania boiska ze starszymi klasami... A to wszystko pokazane z humorystycznej strony.

No i jest to też ecchi. Kiedy główny bohater kichnie, wyzwala swoją magiczną moc i biada dziewczynie, która będzie akurat na linii strzału! :D Ale wszystkie bieliźniane ujęcia pokazane są subtelnie, bez przesadyzmu i nadmiernego narzucania się.

Jak dla mnie - absolutny must-have tytuł :D
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2012 4:47 pm przez Lilka, łącznie zmieniany 2 razy.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob maja 05, 2012 4:26 pm

Manga się zakończyła na 38 tomach... Więc może jednak? :roll:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob maja 05, 2012 4:26 pm

Jestem na tak :D

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob maja 05, 2012 4:38 pm

tak

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob maja 05, 2012 5:20 pm

Jestem na tak :)

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » sob maja 05, 2012 5:54 pm

Ja również jestem na tak. Mahou Sensei Negima lubię znacznie bardziej od Love Hina :-)

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob maja 05, 2012 6:18 pm

Kiedyś próbowałam to czytać, ale totalnie pomieszały mi się wszystkie postacie, więc przestałam. Watpię bym się skusiła na te 38 tomów...

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob maja 05, 2012 6:32 pm

Jestem na nie, nie przepadam za takimi mangami w dodatku 38 tomów skutecznie mnie odstrasza. Czytałam też kiedyś Love Hinę i kompletnie mi się nie podobało.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob maja 05, 2012 6:47 pm

Kana24, mi też się nie podobała Love Hina. Ale Mahou Sensei Negima nie jest aż tak podobny (ja bym powiedziała, że w ogóle nie są do siebie podobne...) do LH. Główny bohater, Negi, w przeciwieństwie do Keitaro, jest uzdolniony, inteligentny i... hm... zupełnie niezboczony. Co więcej - w LH nie ma wątków magicznych.

A te 38 tomów szybko się łyka i z niecierpliwością czeka na kolejne rozdziały ;)

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob maja 05, 2012 7:22 pm

Mniej więcej wiem o czym jest Negima i nawet jeśli nie jest podobny do LH to i tak to po prostu nie są moje klimaty. Czytałam też Twój powyższy opis, który mi wystarczająco dużo mówi :P . Już ta cała liczba dziewczyn kompletnie mnie przeraża :P . Może bym się skusiła jakby seria była krótsza, ale 38 tomów to jednak dużo...

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob maja 05, 2012 9:55 pm

Bez szans.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt cze 29, 2012 6:06 pm

Tak, ale zapewne za dużo tomów.
Lepiej sobie już zamówię ten pierwszy omnibus... ale to w sierpniu.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob cze 30, 2012 1:45 pm

LOL nawet nie doczytałem do końca opisu...
Nie, nie nie ^^

Levi A Than
Status: Offline

Post autor: Levi A Than » sob lip 14, 2012 10:19 am

A ja jestem na tak :D Znam i podoba mi się :D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn sie 06, 2012 8:11 pm

Takie pytanie - jako że manga jest już zakończona, to można ją jeszcze rozważać jako pozycję do wydania? Fanów napewno ma wielu. Nawet wydanie 2w1 (z 38 tomów byłoby tylko 19) myślę, że by przeszło. Takie tam pytanie, nie oczekuję konkretnej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn sie 06, 2012 11:58 pm

19 tomów to i tak całkiem sporo, w dodatku nie planujemy w najbliższej przyszłości żadnych wydań 2w1.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości