Rosario + Vampire II

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
24
48%
Nie
16
32%
Być może
10
20%
 
Liczba głosów: 50

patryk3003
Status: Offline

Rosario + Vampire II

Post autor: patryk3003 » czw wrz 30, 2010 12:41 am

Rosario + Vampire
Obrazek
Tom 10
Rosario + Vampire II
Obrazek
Kontynuacja pierwszej serii!

rodzaj: akcja, komedia,ecchi, harem, romance, szkolne życie, shounen, supernatural.
Author: Ikeda Akihisa
Artist: Ikeda Akihisa
Status: Trwa

opis: Tsukune Aono oblał wszystkie egzaminy wstępne do szkół średnich. W akcie desperacji jego rodzice zapisali go do tajemniczej szkoły, oddalonej od wszelkich ludzkich siedlisk i innych przejawów cywilizacji. Na dodatek na miejsce przywiózł go jakiś straszny autobus, z kierowcą z piekła rodem, a to był tylko początek. Wkrótce poznaje nowych ludzi (a raczej nowe koleżanki), które wyróżniają się czymś szczególnym.


moja opinia: Moją propozycją do wydania przez waneko jest Rosario + Vampire a właściwie II seria. Pierwsza mi się osobiście podobała ale było parę rzeczy związane z rozwojem głównego bohater które mówiąc najprościej zwalały mnie z nóg. Druga seria to już inna bajka!
Ale i tak gorąco polecam!

ps: liczę że ktoś się wypowie w tym temacie!
Ostatnio zmieniony ndz cze 16, 2013 1:19 pm przez patryk3003, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw wrz 30, 2010 9:32 am

jakoś te anime nigdy do mnie nie przemawiało,więc jestem na nie
Obrazek

patryk3003
Status: Offline

Post autor: patryk3003 » czw wrz 30, 2010 3:05 pm

Racze nie sugerował bym się Anime bo i mi się nie podobało i to bardzo.

Radził bym najpierw przeczytać a o potem oceniać> - :)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt paź 01, 2010 1:38 pm

Nie ma co porównywać anime do mangi, w tym pierwszym pojawiają się tylko elementy ecchi z mangi, których dużo nie ma.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 1:05 pm

Niemożliwe.
a) za dużo wampirów w ofercie
b) problemy z japońskim wydawcą
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob lut 19, 2011 1:10 pm

wataken pisze:a) za dużo wampirów w ofercie
<ok> Nareszcie ktoś to zauważył ;D

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 1:14 pm

Karin i VK bardzo dobrze się sprzedają ale trzecia wampirza manga to już za dużo szczęścia. Musimy się starać mieć zróżnicowaną ofertę.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob lut 19, 2011 1:57 pm

wataken pisze:Karin i VK bardzo dobrze się sprzedają ale trzecia wampirza manga to już za dużo szczęścia. Musimy się starać mieć zróżnicowaną ofertę.
Skoro tak dobrze się sprzedają, to pewnie po zakończeniu Karin i jakiegoś innego tytułu, zostanie wydana kolejna wampiryczna pozycja...
Albo i nie... wydaje mi się, że te tytuły tak dobrze się sprzedają, bo płyną na fali popularności jaką przyniósł Zmierzch, więc zmierzch się skończy, minie trochę czasu i popularność wampirów osłabnie...
Poza tym za "Rosario + Vampire" podziękuję... wolałbym 1-tomowego Blooda...

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 2:05 pm

Tak, trudno się nie zgodzić, Karin i VK świetnie wstrzeliły się w modę zapoczątkowaną przez zmierzch. Rzecz w tym, ze jesli ktoś nie lubi wampirów to może zbierać inne serie, ale jeśli wydamy za dużo serii z wampirami to stracimy fanów, którzy nie lobią tego motywu w mangach.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 20, 2011 12:08 pm

Heh, tytuł nie najgorszy, pewnie bym kupił acz nie jest to dla mnie priorytet. Wolałbym co innego, ale ponownie muszę dorzucić swoje trzy grosze :P
Nie można porównywać VK i Rosario... to mangi skierowane do zupełnie innych odbiorców, a to że i tu i tu jest wampir? Najprawdopodobniej gdyby to był stwór "X" (w miejsce X wstawić cokolwiek) nie miałoby to żadnego wpływu na fabułę...
Cóż, przynajmniej takie moje zdanie:P

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » pn lut 21, 2011 9:05 pm

Czy tylko mi wydaje się dziwne proponowanie drugiego sezonu jakiejś mangi pomimo że jej pierwszy sezon nie ukazał się w naszym kraju?

A sama manga niestety popełnia błędy pierwszego sezonu - jest potwornie monotonna i nie ma żadnego wątku, który mógłby aspirować do miana wątku głównego. Niby poprawia sie kreska, ale dla równowagi relacje między postaciami cofają się w swoim rozwoju do początku pierwszego sezonu, a nowa postać robi po zakończeniu swojego wątku za kolejne koło u wozu.

Jakby to się u nas pojawiło to zaliczyłoby taką samą wtopę jak Boginki z JPF. Czytelnicy po pewnym czasie byliby zmęczeni monotonią, oraz tym że relacje między postaciami stoją w miejscu i z czasem by się wykruszali.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz cze 16, 2013 11:54 am

Nie wypowiadałam się jeszcze tym temacie!?Na pewno ją kupię.Jest to jedna z moich pierwszych heremówek.Po skończeniu anime wzięłam się za mangę,która zwaliła mnie z nóg.Naprawdę anime i manga to jak niebo i ziemia :!: Jest to dobry przykład jak anime ma słaby poziom w stosunku do pierwowzoru.
patryk3003 pisze: Moją propozycją do wydania przez waneko jest Rosario + Vampire a właściwie II seria.
Jeśli,jakiekolwiek wydawnictwo zdecyduje się wydać rosario,będzie wydawało najpierw 1 serię.Nie mogą zacząć od drugiej :mrgreen:
wataken pisze:Niemożliwe.
a) za dużo wampirów w ofercie
b) problemy z japońskim wydawcą
Macie dwie mangi o wampirach i już mówicie,że macie w ofercie ich za dużo :o Zwłaszcza,że oba tytuły są dla różnych odbiorców.
VK jest w dużej mierze dla dziewczyn.
Karin,cóż przeczytałam pierwszy tom i jest to komediowa seria,czyli dla większej grupy odbiorców,jeśli śmieszy ich taki humor.
A rosario dla osób lubiącym ecchi, harem(czyli dla chłopców).Później manga zmienia się w shounen,który u nas najlepiej się powodzi :wink:

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Rosario + Vampire II

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 9:02 pm

Tak!Pokusiłabym się nawet o pominięcie 1 sezonu i zbieranie właśnie od drugiego.Klimat serii zmienia się na bardziej shounenowy,do tego kreska zmienia się na plus.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Rosario + Vampire II

Post autor: Kuroneko » sob lut 17, 2018 11:23 am

Dałam może. Nie przepadam zbytnio za wampirami, jeszcze dodatkowo w połączeniu z ecchi. Ale jeśli manga jest lepsza od anime i klimat zmienia się na shounen bym może jednak bym kupiła.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości